صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
درپی افزایش قیمت ۲۸ درصدی شیر و ۱۷ درصدی لبنیات؛

حباب قیمت لبنیات خیال ترکیدن ندارد!

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران کشور گفت: برای تامین سالانه نهاده‌های وارداتی بخش دام و طیور به حدود چهار میلیارد دلار اعتبار نیاز داریم.

کد خبر : 4068

تاریخ انتشار : 03/08/1392 - 19:08


حباب قیمت لبنیات خیال ترکیدن ندارد!

به گزارش خط امید بهشهر _ سعید سلطانی مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران گفت: براساس تفاهم نامه منعقد شده بین اتحادیه مرکزی دامداران و شرکت پشتیبانی امور دام، دولت موظف است تا پایان سال نهاده‌های مورد نیاز دامداری‌ها را با ارز مرجع تامین کند و در صورت تغییر هزینه‌های تولید، مابه التفاوت آن را بپردازد. وی تاکید کرد:‌ براساس تعهداتی که دولت در تفاهم‌نامه منعقد شده با دامداران متقبل شده است، سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای صورت گیرد تا تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان متضرر نشوند.

مدیرعامل اتحادیه مرکزی دامداران از تخصیص دو میلیارد دلار برای واردات نهاده‌های دام و طیور که در کشتی‌ها بلاتکلیف هستند خبر داد و گفت: براساس مذاکرات دامداران و مرغداران با مسئولان دولت و مجلس، مقرر شد بانک مرکزی تا دو میلیارد دلار اعتبار برای واردات نهاده‌های تولیدی که ماه‌ها در مرزهای جنوبی کشور بلاتکیلف بود اختصاص دهد.

وی اظهار کرد:‌ برای تامین سالانه نهاده‌های وارداتی بخش دام و طیور به حدود چهار میلیارد دلار اعتبار نیاز داریم که در پنج ماهه باقیمانده از امسال، حدود سه میلیارد دلار اعتبار لازم است که امیدواریم پس از تخصیص اعتبار دو میلیارد دلاری، اعتبار باقیمانده برای تامین نیاز صنعت دام و طیور به نهاده‌های تولید تامین شود.

به گفته سلطانی دولت باید در شرایطی که بازار با نوسانات بسیاری مواجه است، پیش از آزادسازی قیمت شیر و سایر فرآورده‌های لبنی، قوانینی مانند اعلام نرخ خرید تضمینی این محصولات را اجرا کند تا اگر دامداران نتوانستند تولید خود را به قیمت واقعی در بازار عرضه کنند، با قیمت مشخص شده این محصولا به صورت تضمینی از دامداران خریداری شود. مدیرعامل اتحادیه دامداران افزود:‌ از سوی دیگر اتحادیه دامداران موظف است در صورت بالا رفتن بیش از حد قیمت‌ها، سیاست واردات فرآورده‌های لبنی و شیر خام را به گونه‌ای اعمال کند تا بتواند تعادل را در بازار داخلی ایجاد کند.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : حباب قیمت لبنیات خیال ترکیدن ندارد!

حباب قیمت لبنیات خیال ترکیدن ندارد!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر