صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

نفاق و دورویی چهره اصلی و سیاست غرب است/ به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود

امام جمعه ساری با بیان اینکه از برجام چیزی عاید ما نشد گفت: ما باید راه ائمه و رهبری خود را سرلوحه قرار دهیم چون نفاق و دورویی چهره اصلی و سیاست غرب است.

کد خبر : 40679

تاریخ انتشار : 16/05/1395 - 11:35


نفاق و دورویی چهره اصلی و سیاست غرب است/ به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه‌های نماز جمعه ساری، اظهار کرد: کار حرمت دارد و اسلام برای کار، کارگری و کشاورزی ارزش بالایی قائل است.

وی با بیان اینکه همه نباید انتظار داشته باشند کار اداری بگیرند، افزود: با تحقق اقتصاد مقاومتی نیازی نیست ناز و کرشمه بیگانگان را بکشیم.

امام جمعه ساری با بیان اینکه کمتر از کشاورزان تجلیل می‌شود و گرفتاری کشاورزان دیده نمی‌شود، ادامه داد: تجلیل از کشاورز این نیست که به یک عده‌ای در مقابل رئیس جمهوری و مسئولان لوح تجلیل اهدا شود و در واقع باید به مشکلات آنها رسیدگی شود.

این مسئول با اعلام اینکه 80 درصد مردم شمال کشاورز هستند و همه ما به نوعی با کشاورزان سروکار داریم، تصریح کرد: کشاورزان مظهر خوداتکایی و اشتغال هستند و حقوقی از دولت دریافت نمی‌کنند اما در مقابل به دولت خدمات ارائه می‌دهند.

طبرسی با بیان اینکه کشاورزان با کمترین توقعات بیشترین امکانات را به جامعه ارائه می‌دهند، افزود: امسال تا مرز 10 میلیون تن تولید گندم رسیدیم و باید مانند گذشته تلاش کنیم تا جشن خودکفایی گندم در کشور بگیریم.

وی با اشاره به دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه(س)، تصریح کرد: باید ایام دهه کرامت را قدر بدانیم و از این فرصت استفاده کنیم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه آرزو داریم امام‌زادگان از ما در قیامت شفاعت و هدایت کنند، بیان کرد: باید تلاش کنیم بتوانیم امامان معصوم را اسوه و الگوی خود قرار دهیم.

این مسئول با بیان اینکه اگر حضرت معصومه(س) الگوی ما باشد دیگر وضعیت حجاب ما اینگونه نیست، ادامه داد: سرمایه‌های معنوی عظیمی در جهان اسلام داریم اما از آنها استفاده نمی‌کنیم.

طبرسی با بیان اینکه امام‌زادگان و ائمه سرمایه‌های معنوی جهان اسلام هستند و باید زندگی آنها را الگوی خود قرار دهیم، عنوان کرد: باید اعمال خود را بررسی و تقوا پیشه کنیم.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری فرمودند از برجام چیزی عاید ما نشد و رئیس جمهوری هم گفتند آمریکا بدعهدی کرد، افزود: ما باید راه ائمه و رهبری خود را سرلوحه قرار دهیم چون نفاق و دورویی چهره اصلی و سیاست غرب است.

امام جمعه ساری با بیان اینکه در سیاست ائمه صداقت، عهد و پیمان است اما در مقابل حقوق بشر و سازمان ملل همه ابزاری است و آرمانی نیست، گفت: اسلام حقوق بشر ابزاری را قبول ندارد و ما حقوق بشر اسلامی و آرمانی را قبول داریم.

این مسئول با بیان اینکه آمریکایی‌ها هر چیزی که در حقوق بشر نوشتند عمل نکردند، اظهار کرد: حقوق بشر فقط برای اسرائیل نیست بلکه برای لبنان، سوریه، عراق، لیبی و یمن نیز است.

طبرسی با بیان اینکه عدالت حقوق بشر آمریکایی بدرد خودشان می‌خورد، افزود: اسلام و شیعیان عدالت امام علی(ع) را می‌خواهند و نظام جمهوری اسلامی نما و تصویری از حکومت اسلامی و عدالت امام علی(ع) است و باید برای رسیدن به آن تلاش کنیم.

وی با اعلام اینکه آمریکایی‌ها حقوق بشر را نشناختند و فقط برای خود قانون می‌نویسند، تصریح کرد: در فاجعه منا چه کسی آل‌سعود را محاکمه کرد و چرا کسی حرفی از حقوق بشر نزد.

نماینده ولی فقیه در مازندران با بیان اینکه عربستان دست در دست یهودیان قرار داد و عربستان برادر یهود است و بویی از اسلام نبرده، اضافه کرد: عربستان زخم بزرگی بر دل مسلمانان جهان گذاشته است.

این مسئول با بیان اینکه مقام معظم رهبری دغدغه معیشت مردم دارند، اضافه کرد: بیکاری دارد به نافرمانی مدنی می‌رسد و بسیاری از جوانان حق دارند گلایه کنند.

طبرسی در پایان با بیان اینکه باید به تولید داخلی اهمیت دهیم تا بیکاری از بین رود، گفت: خبرنگاران باید خبر را آنجوری که هست اطلاع‌رسانی کنند نه آنکه خودشان، دولت یا مسئولان می‌خواهند، منتشر کنند.

 


 

  

دیدگاه شما در مورد : نفاق و دورویی چهره اصلی و سیاست غرب است/ به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود

نفاق و دورویی چهره اصلی و سیاست غرب است/ به مشکلات کشاورزان رسیدگی شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر