صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

دولت وزاری ناکارآمد را شناسایی کند/ روحانی رقیب خودش در انتخابات آتی/ تصمیم درباره برجام با رهبری است

نماینده مردم تهران در مجلس نتیجه گرفتن برجام را امیدبخش دانست و گفت: یکی دیگر از مسائل مطرح در مجلس، تغییر کابینه است، چرا که معتقدم دولت باید درباره وزرای ناکارآمد تصمیم‌گیری کند.

کد خبر : 40552

تاریخ انتشار : 13/05/1395 - 15:27


دولت وزاری ناکارآمد را شناسایی کند/ روحانی رقیب خودش در انتخابات آتی/ تصمیم درباره برجام با رهبری است

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،مصطفی کواکبیان در همایش امتداد امید شهرستان آمل با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر نرمش قهرمانانه در جمع فرماندهان برجسته کشور، اظهار کرد: تیم مذاکره‌کننده کشورمان توانستند به دستاوردهای خوبی برسند اما در زمینه مذاکرات و برجام تصمیم نهایی را رهبر معظم انقلاب می‌گیرد.

وی با اشاره به برجام و نتایج آن، افزود: از بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب که تأکید بر بدعهدی دولت آمریکا داشتند،‌ عده‌ای سوءاستفاده کردند، در حالی که این بدعهدی ربطی به دولت ندارد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه آمریکا باید بفهمد که در مسئله برجام نباید دست به بدعهدی می‌زد، یادآور شد: در دولت یازدهم برای مذاکرات هسته‌ای زحمت‌های زیادی کشیده شد و باید بدعهدی آمریکا و مسائل مربوط به آن پیگیری و رفع شود.

نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه روحانی در انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری رقیبی نخواهد داشت، مگر اینکه خودش رقیبی برای خود باشد، گفت: چرا که عملکرد یک سال آینده دولت تا انتخابات بسیار مؤثر بوده و کارآمدی یا ناکارآمدی آن در این مدت بررسی می‌شود.

کواکبیان با تأکید بر اینکه ملت‌مان فرهیخته‌تر از آن هستند که با چند برابر کردن یارانه به پای صندوق رأی بیایند، تصریح کرد: مردم می‌فهمند چه آسیب‌هایی جریان پوپولیستی به کشور زده و حداقل این آسیب‌ها اختصاص هفت قطعنامه توسط سازمان‌های جهانی علیه ایران بود.

کواکبیان، نتیجه گرفتن برجام را امیدبخش دانست و خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مسائل مطرح در مجلس، تغییر کابینه است، چرا که معتقدم دولت باید وزرای ناکارآمد را شناسایی کرده و در مورد آن دسته از وزرایی که نشاط لازم را ندارند، تصمیم‌گیری کند، هر چند مجلس نیز در این تصمیمات با دولت همسو است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به فعالیت فراکسیون امید، متذکر شد: ما در کشور احزاب را جدی نمی‌گیریم، هر چند در خانه احزاب مطرح کردند که 240 پروانه حزب درست شده و باید از ایجاد پروانه‌ جدید جلوگیری کنیم.

کواکبیان با اعلام اینکه نباید بیشتر از پنج حزب در کشور وجود داشته باشد، افزود: در انتخابات اخیر هیأت رئیسه مجلس دیدیم افراد زیادی با ما عکس یادگاری و سلفی گرفتند، اما زنبیل خود را جای دیگر گذاشتند، چرا که 158 نفر در میثاق‌نامه لیست امید امضا داشتند، اما رئیس فراکسیون امید تنها 103 رأی را از آن خود کرد.

وی با اعلام اینکه باید در انتخابات آینده افرادی مطرح شوند که به عهد خود و میثاق با مردم به صورت جدی پایبند باشند، ادامه داد: در زمینه اقتصاد و معیشت هم با توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی و تکیه به تولیدات داخلی، گام‌های اساسی برداشته شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم ایجاد طرح ضربتی برای اشتغال و خروج از رکود به همراه در کنار هم بودن مجلس و دولت، اظهار کرد: هم‌اکنون فارغ‌التحصیلان زیادی در شهرها و استان‌ها بیکار هستند، حتی خانواده‌های زیادی از وجود چند تحصیل‌کرده بیکار در بین اعضا رنج می‌برند که دولت باید در این زمینه دست به کار اساسی بزند.

وی با اعلام مبارزه با فساد در سطح جامعه، گفت: در این بخش، خطا در سیستم و دستگاه وجود دارد، چراکه سیستم‌مان به‌ گونه‌ای بود که 11 هزار میلیارد تومان نفت از کشور برده و پول آن آورده نشد، در حالی که مبلغ همه فیش‌های نجومی به 700 میلیارد تومان نمی‌رسد.

کواکبیان با تأکید بر برخورد دوگانه و وجود مشکل در دستگاه‌ها، تصریح کرد: در زمینه فیش‌های حقوقی به رئیس مجلس اعلام کردم که سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات در این بین خواب بودند، در حالی که سخنگوی قوه قضائیه اعلام کرد که همه ما غافل بوده و امام جمعه تهران هم گفت که انتشار فیش‌ها ما را بیدار کرد.

وی با تأکید بر اینکه منشأ فیش‌های حقوقی و اعداد نجومی از سال 1390 و دولت گذشته بوده است، یادآور شد: معتقدم در این بین برخی مسئولان نه‌تنها خواب بوده، بلکه کاملاً بیهوش بوده‌اند.

ضرورت اصلاح نظام بانکی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در زمینه مبارزه با فساد دولت باید اصلاح سیستم بانکی را در نظر داشته باشد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون شیک‌ترین و مجلل‌ترین ساختمان‌ها در کشور از آن بانک‌ها است.

این مسئول با تأکید بر ضرورت توجه به نخبگان و ارتباط بیش‌تر دولت با این افراد فرهیخته، ادامه داد: رئیس‌جمهور و وزرا باید بیش‌ از گذشته با نخبگان ارتباط برقرار کنند، همچنین در این بین باید به قول‌هایی که داده شد، عمل شود.

کواکبیان با تأکید بر اینکه دولت اجرای منشور حقوق شهروندی را در فعالیت‌های خود مطرح کرد، گفت: باید این مهم نیز طی لایحه‌ای به مجلس آورده شود.

وی با اشاره به اینکه برخی نکات مهم و حیاتی در برنامه پنج ساله ششم مطرح شده است، عنوان کرد: از پاشنه آشیل‌های دولت نظام اطلاع‌رسانی آن است، هرچند این مسئله باید جدی گرفته شده و با اطلاع‌رسانی دقیق در سایت‌ها و افکار عمومی فعالیت‌های دولت نمودار شود.

دبیر کل حزب مردم‌سالاری یادآور شد: لازم است تا دولت به بحث اطلاع‌رسانی بیش‌تر پرداخته و تعامل خود با مردم را بهتر از گذشته کند.

این مسئول در پایان با اشاره به نکات مهمی همانند اصلاح قانون احزاب، اصلاح قانون مطبوعات و اصلاح قانون انتخابات شوراها، از سوی نمایندگان مجلس، خاطرنشان کرد: باید با وجود حزب‌های قوی، هر دولت در سایه، دولت دیگری را پرورش دهد. 

  

دیدگاه شما در مورد : دولت وزاری ناکارآمد را شناسایی کند/ روحانی رقیب خودش در انتخابات آتی/ تصمیم درباره برجام با رهبری است

دولت وزاری ناکارآمد را شناسایی کند/ روحانی رقیب خودش در انتخابات آتی/ تصمیم درباره برجام با رهبری است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر