صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

مرکبات نیازمند یارانه صادراتی از دولت است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: مرکبات همانند محصولات لبنی نیازمند یارانه صادراتی است.

کد خبر : 40550

تاریخ انتشار : 13/05/1395 - 15:14


مرکبات نیازمند یارانه صادراتی از دولت است

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،

دلاور حیدرپور در همایش آسیب‌شناسی صنعت مرکبات در قائم‌شهر، اظهار کرد: آموزش یک بحث بسیار مهمی در جهاد کشاورزی است که از وظایف اصلی ما در این نهاد به حساب می‎آید و همکاران ما در واحد تحقیقات کشاورزی در قالب چنین نشست‌هایی باید به اطلاع کشاورزان برسانند.

وی افزود: باید از آب، خاک و ابزاری که در دست داریم درست استفاده کنیم و اگر این عوامل با آموزش صحیح همراه شود، عملکرد بهتری دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران، تولید بیش از نیاز کشور در بخش مرکبات را یکی از مشکلات کشور دانست و خاطرنشان کرد: باید فضایی ایجاد شود تا تولیدکنندگان ما بتوانند محصولات مازاد خود را به دیگر کشورها صادر کنند.

این مسئول تصریح کرد: کیفیت محصول و شکل و بسته‌بندی در بازارهای جهانی بسیار مهم است و باید سورتینگ‌داران به این موضوع توجه ویژه‌ای داشته باشند.

حیدرپور بیان کرد: در روابط خارجی اتفاقات خوبی در کشور رخ داد و تحولات منطقه‌ای به‌گونه‌ای رقم خورد که روسیه به سمت محصولات کشور ما اقبال نشان داده است اما با این‌ حال ما هنوز نتوانسته‌ایم در حد انتظار در بازارهای روسیه حاضر شویم.

وی افزود: در حال حاضر شرایط به‌گونه‌ای است که دولت خیلی از خواسته‌های کشاورزان و باغداران را نمی‌تواند اجرا کند و بهترین راه حل این است که رویکرد جدید داشته باشیم و در شکل بسته‌بندی و قیمت تمام‌شده محصول تجدید نظر کنیم و قیمت منطقی را ارائه دهیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: وجود تشکل صادرکننده قوی سبب می‌شود قراردادهای طولانی به‌منظور صادرات با تاجرهای خارجی منعقد شود.

این مسئول با اشاره به اینکه باید دولت را قانع کرد تا شرایطی را برای صادرات تعیین کند، اظهار کرد: 200 میلیارد تومان برای محصولات لبنی یارانه صادراتی پیش‌بینی شده است که امیدواریم این اتفاق در رابطه با پرتقال، کیوی و نارنگی هم صورت گیرد و تسهیلات با بهره کم در اختیار تجار قرار گیرد.

حیدرپور با اشاره به اینکه براساس پیش‌بینی امسال محصولات بیشتری از سال گذشته خواهیم داشت، خاطرنشان کرد: امسال باید، کیفیت و کمیت محصول را با اعمال مدیریت درست و علمی در باغات صورت گیرد.

وی ادامه داد: از این به بعد باید برای بازار خارج از مرزها برنامه‌ریزی کنیم چرا که سال به سال تولید افزایش پیدا می‌کند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران در پایان گفت: در بسته‌بندی مازندران سرمایه‌گذاری خوبی انجام شده و نزدیک به یک میلیون تن ظرفیت بسته‌بندی برای بازار داخل داریم که جوابگوی نیاز است. 

  

دیدگاه شما در مورد : مرکبات نیازمند یارانه صادراتی از دولت است

مرکبات نیازمند یارانه صادراتی از دولت است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر