صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

دولت پاسخگوی بی‌برنامگی‌ها در ایجاد دانشگاه‌های جدید باشد

رئیس دانشگاه مازندران گفت: دولت باید پاسخگوی بی‌برنامگی‌ها برای ایجاد دانشگاه‌های جدید در استان و کشور باشد و باید دانشگاه‌های احداث شده دارای استانداردهایی باشد.

کد خبر : 40548

تاریخ انتشار : 13/05/1395 - 15:11


دولت پاسخگوی بی‌برنامگی‌ها در ایجاد دانشگاه‌های جدید باشد

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،سیدخلاق میرنیا در نشست خبری با اصحاب رسانه در ساختمان مرکزی دانشگاه مازندران، اظهار کرد: در دانشگاه مازندران بالغ بر 54 رشته کارشناسی، 67 رشته کارشناسی ارشد و 89 رشته دکترا وجود دارد.

وی افزود: 3 هزار دانشجوی جدید در مقطع کارشناسی، یک هزار و 500 نفر در مقطع کارشناسی ارشد و 280 نفر در مقطع دکترا در سال تحصیلی پیش رو وارد دانشگاه مازندران می‌شوند.

رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به تحصیل 900 دانشجوی دکترا در دانشگاه مازندران، تصریح کرد: تعداد کل دانشجویان دانشگاه مازندران بالغ بر 11 هزار نفر است.

میرنیا با بیان اینکه 344 نفر عضو هیئت علمی در دانشگاه مازندران فعال هستند، خاطرنشان کرد: ساختار کارکنان دانشگاه نسبت به شاخص کشوری استاندارد نیست.

وی از فعالیت 21 مجله علمی در استان خبر داد و گفت: 11 مورد از این مجلات دارای مقالات پژوهشی و ISC هستند.

رئیس دانشگاه مازندران با تاکید بر توسعه یافتگی مازندران از طریق تقویت دانشگاه‌های توسعه یافته، اضافه کرد: توسعه دانشگاه مازندران سبب توسعه استان می‌شود.

میرنیا با بیان اینکه مازندران را در کشور در ردیف استان‌های پیشرفته کشور نمی‌دانند، گفت: عدم وجود وحدت نظر و هماهنگی در مدیریت‌های کلان استان دلیل اصلی نبود توسعه یافتگی در مازندران است.

وی با بیان اینکه مازندران با وجود دارا بودن سه بندر از نبود منطقه آزاد رنج می‌برد، افزود: دلیل عمده عدم توسعه نیافتگی استان، خواسته‌های شخصی در بین افراد و گروه‌ها است.

رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه عمر کوتاه مدیریتی یکی از آفات توسعه نیافتگی استان است، گفت: دانشگاه مازندران دارای رتبه 15 بین دانشگاه‌های کشور است.

میرنیا با تاکید بر ارتقا دانشگاه مازندران در سطح دانشگاه‌های کشور، افزود: متاسفانه طی سال‌های اخیر رتبه دانشگاه مازندران در بین دانشگاه‌های کشور تنزل پیدا کرده که از نمایندگان مجلس می‌خواهیم به توسعه استان و کشور کمک کنند.

وی با بیان اینکه نظارت بر دانشگاه‌ها و موسسات غیردولتی استان جدی گرفته شده است، گفت: هر موسسه غیرانتفاعی با نداشتن رئیس تمام وقت، پیشنهاد انحلال آن را به وزارتخانه خواهیم داد.

رئیس دانشگاه مازندران با اشاره به اینکه شاخص بهره‌مندی از هیئت امنا و ملک شخصی از اساسی‌ترین روش‌های تاسیس دانشگاه‌های غیرانتفاعی است، افزود: آموزش عالی دارای شاخصه‌هایی بوده و باید استاندارد آن رعایت شود.

وی با انتقاد از نبود نظارت واقعی در دانشگاه مازندران در ادوار گذشته، گفت: این امر سبب تنزل رتبه دانشگاه طی سال‌های اخیر شده است.

میرنیا با بیان اینکه یک ریال از بودجه عمرانی کشور به دانشگاه مازندران در سال‌های اخیر تخصیص نیافته است، افزود: دولت باید سهم دانشگاه مازندران را به تناسب سهم بری کشور لحاظ کند.

وی با اشاره به اینکه کلنگ ساخت آزمایشگاه مرکزی جامع دانشگاه مازندران در سفر معاون رئیس جمهور زده شده است، گفت: متاسفانه با گذشت چند ماه از سفر رئیس جمهور به مازندران، هنوز اقدامی در این باره صورت نگرفته است.

رئیس دانشگاه مازندران با بیان اینکه پیمانکاران دانشگاه مازندران از 10 سال گذشته تاکنون از دانشگاه بالغ بر 15 میلیارد تومان طلب دارند، افزود: تلاش داریم این بدهی‌ها بزودی پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه در برهه کنونی به جهت فرهنگی دچار چالش جدی هستیم، تصریح کرد: دولت باید پاسخگوی بی‌برنامگی‌ها برای ایجاد دانشگاه‌های جدید در استان و کشور باشد و باید دانشگاه‌های احداث شده دارای استانداردهایی باشد.

میرنیا در پایان با بیان اینکه دانشگاه‌های کشور دچار بیماری بوده که با بدنه جامعه اتصال ندارند، گفت: دانشگاه مازندران دارای 8 شرکت دانش بنیان بوده که در حال تولید محصول هستند. 

  

دیدگاه شما در مورد : دولت پاسخگوی بی‌برنامگی‌ها در ایجاد دانشگاه‌های جدید باشد

دولت پاسخگوی بی‌برنامگی‌ها در ایجاد دانشگاه‌های جدید باشد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر