صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

پیام تبریک بسیج رسانه بهشهر به مناسبت آغاز هفته خبرنگار

بسیج رسانه شهرستان بهشهر در پیامی روز خبرنگار را به همه فعالان عرصه خبر و خانواده رسانه تبریک گفت.

کد خبر : 40546

تاریخ انتشار : 13/05/1395 - 09:12


پیام تبریک بسیج رسانه بهشهر به مناسبت آغاز هفته خبرنگار

به گزارش خط امید، بسیج رسانه شهرستان بهشهر در پیامی به مناسبت آغاز هفته خبرنگار، با گرامی داشت یاد و خاطره شهید صارمی این روز را به همه فعالان عرصه خبر و خانواده رسانه تبریک گفت.

متن کامل این پیام را در زیر می خوانید:

 

ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ

هفدهم مرداد هر سال به نام " روز خبرنگار" نامگذاري شده است؛ روزي كه محمود صارمی خبرنگار خبرگزاریِ جمهوری اسلامی، به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان به دست گروهک تروریستی طالبان در هفدهم مرداد ماه سال 1377، به شهادت رسید.

شورای فرهنگ عمومی، هفدهم مرداد ماه هر سال را به عنوان «روز خبرنگار» نامگذاری کرد و بسيج رسانه شهرستان بهشهر نيز این روز ارزشمند اجتماعی را به همه خبرنگاران، روزنامه نگاران، نویسندگان و فعالان عرصه رسانه تبريك مي گويد.

سالروز شهادت محمود صارمی صرفا یک واقعه تاریخی و مناسبت صنفی نیست بلکه چراغ راهنمایی است برای همه کسانی که به نوعی در حوزه مهم و راهبردی اطلاع‌رسانی درگیر هستند؛ از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران گرفته تا مسؤولان و همه افرادي كه دغدغه  اطلاع رساني دارند...

حرفه خبرنگاري در واقع حرفه اطلاع‌رسانی  است كه نبايد از اهداف آن، غفلت شود و اكنون كه دشمن با استفاده از تمام رسانه هاي خود عليه ما وارد ميدان كار رو زار فرهنگي شده و ارزش ها را نشانه رفته است، رسانه انقلابي و اسلامي نيز بايد براي مقابله با چنين رويكردي جانانه در ميدان عمل وارد شود.

سخن گفتن از مقام و منزلت رسانه و خبرنگاران آسان نيست و به قدری آرمانی و قدسی است که لاجرم نمی توان از مشکلات و نارسایی و انتظارات این قشر سخن گفت؛ اما زندگی جریان دارد و خبرنگاران نیز به عنوان عضوی از جامعه بایستی بتوانند پاسخگوی تامین حداقل نیازهای خانواده ، فرزند و معیشت آنان باشد.

هر چند كه عرصه خبرنگاري تنها در گرو عشق و علاقه به خبر و اطلاع رساني است و همين عشق است كه عاشقانش را سرپا و زنده نگه داشته است اما بسيارند روزنامه‌نگاران و خبرنگاراني که با وجود سابقه خبری بسیار زیاد، همچنان از وضعیت نامطلوب معیشتی، بيمه و... گلايه دارند و از زندگي مطلوبی برخوردار نیستند كه بايد اين وضعيت چاره انديشي شود.

اكنون در جنگ رسانه اي دنيا كه به جنگ اكبر هم تعبير شده است خبرنگاران بعنوان سربازان حوزه اطلاع رساني مهمترين وظيفه را برعهده دارند و به نوعي در برخي از موارد نقش خبرنگاران پررنگ تر از مسئولان فرهنگي نيز است و لذا بايد خبرنگاران در عرصه هاي مختلف ديده شوند و ارزش گذاري مناسب براي انان ايجاد شود و اين مهم در گرو اتحاد همه جانبه ما در عرصه خبر و خبرنگاري است.

روز خبرنگار را به همه همکاران رسانه ای خود که بدون هیچگونه ادعایی ، عملياتي در عرصه هاي مختلف حاضرند و جهادي كار مي كنند تبريك گفته و اميدواريم كه ایثار و خودگذشتگی بعنوان نخستین شرط موفقیت در این عرصه در دستور كار همه ما قرار گيرد.

خبرنگار چشم بینای مردم است پس این چشم بینا را دریابیم...

 بسيج رسانه شهرستان بهشهر 

  

دیدگاه شما در مورد : پیام تبریک بسیج رسانه بهشهر به مناسبت آغاز هفته خبرنگار

پیام تبریک بسیج رسانه بهشهر به مناسبت آغاز هفته خبرنگار

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر