صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

وقتی رضایت‌مندی از دولت فقط در کاخ سفید استانداری مازندران احساس می‌شود!

در حالی مسئولان استانی اعلام می‌کنند که رضایت‌مندی مناسبی از عملکرد دولت در استان وجود دارد که در خارج از کاخ سفید استانداری مردم نظر دیگری دارند.

کد خبر : 40517

تاریخ انتشار : 12/05/1395 - 12:34


وقتی رضایت‌مندی از دولت فقط در کاخ سفید استانداری مازندران احساس می‌شود!

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ،مردم از عملکرد دولت راضی هستند، بحثی بود که معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران که در جلسه شورای اطلاع‌رسانی استاندار مازندران بدون حضور رسانه‌ها برگزار شد اظهار کرد.

به این دلیل بر این کلمه تاکید می‌شود که در جلسه‌ای به نام اطلاع‌رسانی نام‌گذاری شد ولی از هیچ رسانه‌ای در این جلسه دعوت نشد.

اما معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران در حالی از اعلام رضایت مردم از عملکرد دولت صحبت به میان آورد که فقط کافی است وی در روز سه‌شنبه ملاقات عمومی در دفترش را برای گزارش از وضعیت رضایت‌مندی مردم از عملکرد دولت باز بگذارد و اجازه اطلاع‌رسانی دقیق به رسانه‌ها داده شود.

نظر ما در این گزارش زیر سوال بردن عملکرد دولت نیست و معتقدیم که تا زمانی که مسئولی مورد تایید نظام هست باید حمایت شود ولی در جای خودش نقدها و ضعف‌ها بیان شود، تا اگر چالش و کم‌کاری وجود دارد بیان و رفع شود.

مطرح کردن «مردم از عملکرد دولت رضایت دارند» کمی جای تامل دارد!

انتظار این است که مسئولان حداقل واقعیت‌ها را آن‌طور که هست بیان کنند، نه آن‌طور که خودشان احساس می‎کنند.

برای معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران که از حقوق دولتی برخودار است و یک روز تاخیر در دریافت حقوق ندارد، سرماه اجاره مسکن ندارد و دغدغه بیمه ندارد، دغدغه ثبت‌نام مدرسه ندارد و اگر خدای ناکرده بیمار شود یک تخت در بیمارستان دولتی و خصوصی برایش از قبل مهیا است، قبل از اینکه از دفتر کارش خارج شود، سرویس رفت و آمد جلوی در حیاط منتظرش هست و میانه‌ای با خرید لوازم منزل ندارد و اگر برق خانه‌اش قطع شود باید مدیر توزیع برق پاسخش را بدهد، مشکل پرداخت قسط ماهیانه ندارد و با کلی عزت و احترام از دم در دفتر استانداری تا منزل بدرقه می‎شود، واقعا هم باید رضایت‌مندی باشد.

اما در کوچه و خیابان مردم با مشکلاتی از قبیل کمبود مسکن، بیکاری، مشکل بیمه‌ای برای کارگران ساختمانی که از سالیان سال در انتظار پوشش تامین اجتماعی هستند و رانندگان تاکسی که مدتی قبل جلوی استانداری مازندران به دلیل قطع بیمه تجمع کردند، اصلا جای دوری نرویم همین خبرنگاران استان که از کمترین پوشش بیمه‌ای برخودار هستند و حقوق مشخصی در پایان ماه ندارند باید پرسید که آیا از دولت راضی هستند.

از همراه بیماری باید پرسید که برای بستری کردن بیمارش به چندین مرکز درمانی مراجعه کرد و با وجود ضرورت عمل به راحتی مسئول پذیرش بیمار از کمبود تخت صحبت به میان می‌آورد، مشکل مردم را از کارگر واحد تولیدی باید پرسید که چندین ماه برای دریافت حقوق با مشکل مواجه هست و بین ماندن و ادامه کار در واحد تولیدی و بیکاری بیرون از محیط کار مردد است.

رضایت‌مندی از دولت را باید از کشاورزی پرسید که پس از ماه‌ها جان کندن برای تولید برنج با پدیده قاچاق کالا مواجه هست، بین برداشت محصول و از بین رفتن کالا مردد است، رضایت‌مندی از دولت را باید از تولیدکننده‌ای پرسید که با مشکلات سرمایه در گردش مواجه است و در آستانه ورشکستگی قرار دارد.

جناب معاون سیاسی لطف کنید که صبح قبل از حضور در محیط کار سری به محیط کارگری در راهبند سنگتراشان و میدان خزر ساری بزنید ببینید آیا واقعا رضایت‌مندی وجود دارد، باور کنید قصد هجمه نداریم، اگر شما دست به دل ما نگذارید ما هم مجبور نمی‎شویم مباحثی را مطرح کنیم که به مذاق شما خوش نیاید.

البته اینکه شما باید از عملکرد دولت دفاع کنید، شکی نیست چون شما مامور هستید و معذور، وظیفه شغلی شما ایجاب می‎کند در دولتی که ماموریت یافتید از آن دفاع کنید، اصلا شما نماینده دولت هستید و دارید از عملکرد خودتان دفاع می‎کنید ولی حقیقتا واقعیت چیزی دیگری است.

در حوزه مبارزه بافساد بهتر است مسئولان بالادستی در این ارتباط صحبت کنند، در استان کارهای بر زمین مانده همین مسئله طلاق، حجاب و عفاف، بحث دریا، غریق و مسائل اجتماعی زیادی وجود دارد که نیاز به همت و تلاش شما دارد.

در بخشی دیگر از صحبت‌های معاون سیاسی استاندار مازندران از هجمه به دولت صحبت به میان آمد، کدام رسانه در استان مازندران نسبت به دولت و عملکرد آن هجمه وارد کرد، اگر در گوشه و کنار چند رسانه در استان مطلبی را مطرح می‌کنند از سر دلسوزی برای مردم هست و تلاش دارند صدای مظلومی را به مسئولان و متولیان برسانند، این چند خط هم برای بیان حقایق جامعه نوشته شد و دلیل نوشته شدن این مطلب را هم در صحبت‌ها و اظهار نظرهای خودتان جستجو کنید.

وقتی روابط عمومی استانداری نقش خبرنویس را ایفا می‌کند!

در ارتباط با کم‌کاری رسانه دولت هم باید اعلام شود که ضعف در روابط عمومی استانداری را بارها و بارها در گوشه و کنار خبرنگاران همراه دولت بارها و بارها به شما و حتی استانداری اعلام کردند ولی ظاهرا مرغ یک پا دارد و قرار هم نیست تغییری در رویکرد استانداری ایجاد شود.

مسئولان روابط عمومی در استانداری مازندران همه تلاش‌شان بر این است که خبرهای استاندار را در کانال رسمی که طراحی کردند منعکس کنند و چند عکس از برنامه‌های استاندار را منتشر کنند، از اینها گذشته آیا اقدامی دیگر در روابط عمومی استانداری مازندران دیده شد.

در حال حاضر رویکرد روابط عمومی فقط تولید خبر از شخص استاندار هست، در برخی روزها به حدی در تولید خبر استاندار عجله دارند که پیش از تمام شدن صحبت‌های استاندار خبرش روی خروجی سایت استانداری قرار دارد.

به صراحت اعلام کنیم که روابط عمومی استانداری در حال حاضر فقط و فقط نقش یک خبرنویس را در استانداری ایفا می‎کند، از ایجاد ارتباط با رسانه‌ها و خبرنگاران، از جمع کردن دغدغه رسانه‌ها و انعکاس آن به مسئولان استانداری از برگزاری نشست‌های تخصصی مسئولان استانداری با رسانه‌ها و از جمع‌آوری و انعکاس مشکلات مردم به مسئولان استانداری خبری نیست.

بخشی از مشکلات به خود تیم رسانه‌ای در استانداری مازندران برمی‎گردد، از سوی دیگر در حال حاضر مدیران ادارات و یا روابط عمومی‌ها رویکرد فرار از رسانه را در پیش گرفتند و در بسیاری از مواقع حتی در برنامه‌های محوری و کشوری از رسانه‌ها دعوت نمی‎شود، حتی در این برنامه که به نام شورای اطلاع‌رسانی بود!

جناب آقای معاون سیاسی شما در این جلسه خبرنگار و یا مسئول رسانه‌ دیدید؟!

این چند نکته نوشته شد تا اندک حقایق موجود در جامعه بهتر دیده شود، راستی جناب معاون سیاسی سر زدن به محل‌های که کارگران ساختمانی حضور دارند یادتان نرود! 

  

دیدگاه شما در مورد : وقتی رضایت‌مندی از دولت فقط در کاخ سفید استانداری مازندران احساس می‌شود!

وقتی رضایت‌مندی از دولت فقط در کاخ سفید استانداری مازندران احساس می‌شود!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر