صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
دبیر ستاد راهبردی صندوق بیمه کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران:

بهشهر مهمترین پایلوت بیمه عشایری و روستایی است

دبیر ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران گفت: بهشهر یکی از مهمترین پایلوت‌های بیمه عشایری و روستائی در استان مازندران است.

کد خبر : 40509

تاریخ انتشار : 11/05/1395 - 18:54


بهشهر مهمترین پایلوت بیمه عشایری و روستایی است


به گزارش خبرنگار خط امید، علی قمی اویلی در جلسه ای که با حضور مسئولین در فرمانداری بهشهر برگزار شد اظهار کرد: بیمه روستائیان و عشایر اتفاق مبارکی است  که از سنوات گذشته در تمامی دولت‌ها و همچنین در دولت تدبیر و امید به  آن توجه شده است، طبق اصل 29 قانون اساسی برای گسترش عدالت اجتماعی، ایجاد اقتصاد پایدار در روستاها، کاهش رابطه میان فقیر و غنی و جلوگیری از مهاجرت روستائیان و عشایر ایجاد شده است.

 

وی تصریح کرد: بیمه یک ارتباط  مستقیم با فرهنگ جامعه دارد و توسعه بیمه فرایندی مرحله به مرحله است، هر جایی که متغیر بیمه‌اش بالا باشد نشان دهنده آن است که این منطقه رتبه بالایی دارد، کسی می‌تواند امیدی به آینده داشته باشد که برای آتیه خود اهداف و تدابیری درنظر گرفته باشد.

 

دبیر ستاد راهبردی صندوق بیمه اجتماعی، کشاورزان، روستائیان و عشایر مازندران تاکید کرد: می توانیم بگوییم بهشهر یکی از مهمترین پایلوت‌های بیمه عشایری و روستائی در استان مازندران است، اصلی ترین ویژگی این بیمه این است که هرکسی با 18 سال سن می‌تواند بیمه شود و سقف سنی ندارد و اصلی‌ترین ویژگی پرداخت دو سوم از حق بیمه گذار توسط دولت است.

 

این مسئول ادامه داد: این بیمه شامل تمامی کسانی که ساکن دائمی روستا هستند، تمامی کشاورزانی که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنند ولی در روستاها زمین و باغ و مزرعه دارند، ساکنین شهرهای زیر 20هزار نفر جمعیت، رانندگان حمل و نقل و مسافرکش های شهری در تمامی استان مازندران می‌شود.

 

علی قمی در ادامه گفت: مهمترین مزیت در این بیمه مستمری بازنشستگی، برای افراد بالای 65 سال با سابقه 15 سال است که پس از فوت، بازماندگان نیز می‌توانند استفاده کنند، مستمری دیگر نیز از کار افتادگی است، که پس از تائید 66 درصدی ازکار افتادگی توسط کمیسیون،این بیمه جاری می‌شود هدف از این بیمه استقرار نظام بیمه و نظام رفاه و سلامت است تا در تمام سبدهای خانوار جای بگیرد.

 

مدیرکل بیمه روستائی و عشایری با اعلام اینکه ظرفیت برای بیمه 500 هزار نفر برای استان مازندران را داریم افزود: در حال حاضر 63 هزار نفر بیمه شده‌اند، این تدبیر را دولت ایجاد کرده است تا مردم همه بتوانند استفاده کنند، در استان‌های دیگر از این مزایا استفاده شده و با توجه به اینکه سال گذشته 360 میلیارد تومان بودجه داشتیم ولی استان مازندران نتوانست از ظرفیت بالایی بهره‌مند شود.

خبرنگار:عنقا

  

  

دیدگاه شما در مورد : بهشهر مهمترین پایلوت بیمه عشایری و روستایی است

بهشهر مهمترین پایلوت بیمه عشایری و روستایی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر