صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران خبر داد

اختصاص نیم میلیارد تومان برای طرح‌های ساحل شهرهای مازندران

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از اختصاص نیم میلیارد تومان برای طرح‌های ساحل شهرهای مازندران خبر داد.

کد خبر : 40495

تاریخ انتشار : 11/05/1395 - 12:08


اختصاص نیم میلیارد تومان برای طرح‌های ساحل شهرهای مازندران

به گزارش خط امید به نقل از بلاغ، علیرضا یونسی معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران در گفت‌وگویی درباره وضعیت شهرستان فریدونکنار به عنوان منطقه حساس و مهم و همچنین در زمینه پرداخت بودجه‌هایی که از استانداری به این شهر اختصاص پیدا می‌کند، اظهار کرد: به هشت شهرستان بهشهر و فریدونکنار، محمودآباد، جویبار، رامسر ، چالوس و بابلسر 500 میلیون تومان اعتبار پرداخت شده و لازم است که این شهرستان‌ها هم بتوانند با پرداخت 500 میلیون تومان سواحل را بازسازی کنند.

وی با بیان اینکه فریدونکنار به دلیل کمبود بودجه از شهرستان‌های دیگر عقب‌تر است، افزود:  سوئیت‌هایی در سواحل فریدونکنار ساخته شده اما محوطه‌سازی نشده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تصریح کرد: در برخی از شهرستان‌ها میراث فرهنگی با اختصاص بودجه برای بازسازی سواحل تقریبا 11 منطقه انجام شد ضمن اینکه با مسئولان سپاه نیز توافق نامه‌ای امضا شد که آنان نیز همانند فرح آباد اقدام به ساخت کنند که در برخی از مناطق زیباسازی آغاز شد.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران گفت: در مقایسه با سال 82 طرح‌هایمان از 82 مورد به 97 مورد افزایش پیدا کرد و به تدریج این طرح‌ها افزوده می‌شود و تقریبا 354 نقطه هم شنا ممنوع است و مردم به سبب افزایش جمعیت و عدم ظرفیت طرحها از این سواحل هم استفاده می‌کنند اما با قرار دادند ناجیان غریق و هلال احمر در آن بخش‌ها نیز در حال فعالیت هستند.
 
وی درباره آمار غریق در مقایسه با سال های گذشته، یادآور شد: در حال حاضر حدود 32 نفر غرق شدند که اکثر آنها یا خارج از طرح هستند و یا داخل طرح و خارج از ساعات بازگشایی طرح یعنی 8 صبح تا اذان مغرب اقدام به شنا می کنند که ممکن است این اتفاقات برای آن‌ها بیفتد.

یونسی درباره حقوق ناجیان غریق که با تأخیر پرداخت می‌شود، گفت: این تأخیر پرداخت حقوق ناجیان در سال گذشته اتفاق افتاد که سه ماه پرداخت شد و شهریور با تأخیر پرداخت شد و امسال نیز تا خرداد پرداخت شد و در حال حاضر پیگیر تأمین اعتبار برای پرداخت آن هستیم.

یونسی افزود: اکثر ناجیان در درون طرح ها در حال فعالیت هستند و خود مسئول طرح باید حقوق آنان را پرداخت کند و آن تعداد از ناجیانی که خارج از 354 نقطه در حال فعالیت هستند حق الزحمه آنان را دولت پرداخت می کند.
 
معاون سیاسی امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه متولی اصلی طرح ناجیان غریق خود مسئولان طرح سواحل هستند خاطرنشان کرد: طرح ساماندهی سواحل با حمایت وزارت کشور در استان‌ها زیرنظر استاندارها و نیز در شهرستان‌ها با فرمانداران هستند و اما بررسی‌های کارشناسی ورزش و جوانان که ناجیان در زیر پوشش آنان کار می‌کردند و نیز امداد نجات بعد از رایزنی های متعدد به این نتیجه رسیدیم که مدیریت و ارتقاء کیفیت کار ناجیان به امداد و نجات و هلال احمر داده شود که امسال این تغییر اتفاق افتاد.

یونسی تصریح کرد: به دلیل گستردگی کار یعنی با احتصاب جزیره میانکاله حداقل بیش از 220 کیلومتر ساحل آزاد است اما غیر از آن 48 درصد سواحل آزاد است بنابراین با توجه به جمعیت زیاد مسافر نمی‌توان امکانات زیادی در زمینه جت اسکی و لباس غریق و ... در اختیار آنان قرار داد اما در مقایسه با امسال 30 دستگاه موتور سیکلت تریل در اختیار هلال احمر قرار گرفت و همچنین بولنگوی دستی، سایبان و ... در اختیار ناجیان قرار گرفت و به تدریج نیز تزریق می‌شود.
 
وی درباره ارزیابی‌اش از مدیران طرح فریدونکنار با اشاره به اینکه مجریان طرح سواحل در این شهرستان اقدامات قابل توجه‌ای در این زمینه انجام داده‌اند، گفت: در زمینه طرحی که شهرداری فریدونکنار در حال انجام آن است تلاشش مضاعف‌تر شود و این طرح اگر به نتیجه برسد درآمدش به نفع خود شهرداری است و گردشگران بیشتری از این سواحل بهره‌برداری می‌کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : اختصاص نیم میلیارد تومان برای طرح‌های ساحل شهرهای مازندران

اختصاص نیم میلیارد تومان برای طرح‌های ساحل شهرهای مازندران

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر