صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس اتاق بازرگانی مازندران:

بانک‌ها عامل بدبختی واحدهای تولیدی هستند

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با بیان اینکه بانک‌ها عامل بدبختی واحدهای تولیدی شده‌اند، اذعان کرد: دولت مستاجر بانک‌ها شده است و نمی‌تواند در مقابل آنها بایستد.

کد خبر : 40493

تاریخ انتشار : 11/05/1395 - 12:02


بانک‌ها عامل بدبختی واحدهای تولیدی هستند

به گزارش خط امید به نقل از عصرساري، عبدالله مهاجر در نشست فردی شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی مازندران، اظهار کرد: اگر قرار بر حمایت از بخش خصوصی است نباید این بخش را وارد به رقابت با دولت کرد.

وی بابیان اینکه با ارقامی همچون ۱۶هزار میلیارد تومان نمی‌توان به این رکود اقتصادی جانی بخشید، افزود: بانکی در کشور وجود ندارد که متناسب با کسب‌وکار واحدهای تولیدی کوچک تسهیلات ارائه دهد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به حمایت نشدن بخش خصوصی توسط دولت، خاطرنشان کرد: بسیاری از واحدهای ما از دولت و شرکت‌های وابسته به آن طلب دارند اما موظف‌اند سود دیرکرد خود را به بانک‌ها پرداخت کنند.

مهاجر با بیان اینکه بانک‌ها عامل بدبختی واحدهای تولیدی شده‌اند، اذعان کرد: دولت مستاجر بانک‌ها شده است و نمی‌تواند در مقابل آنها بایستد.

وی اضافه کرد: در سال گذشته بیش از 10 بخشنامه در حمایت و تسهیل امور بخش خصوصی صادر شد اما هیچ‌کدام اجرایی نشد.

رئیس اتاق بازرگانی مازندران با اشاره به قوانین یک طرفه بانک‌ها، اظهار کرد: رونق بانک باید وابسته به رونق واحد تولیدی باشد و در سود و زیان آنها سهیم شوند اما در کشور ما اینگونه نیست و فقط به دنبال دریافت سود و مطالبات خود هستند.

مهاجر در پایان بیان کرد: نباید به سمتی برویم که بگوییم حق گرفتنی است و دادنی نیست، باید حق را به محقش داد، آیا دنیا به این شکل عمل می‌کند که دستان تولید‌کننده را ببندد و فقط شعار حمایت از بخش خصوصی دهد.

در این نشست نمایندگان واحدهای تولیدی، بانک‌ها و صنعت و معدن تجارت به بیان راهکارها اقتصادی خود پرداختند. 

  

دیدگاه شما در مورد : بانک‌ها عامل بدبختی واحدهای تولیدی هستند

بانک‌ها عامل بدبختی واحدهای تولیدی هستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر