صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهشهر:

خانواده‌ها با نگاه اقتصادی فرزندان خود را به رشته تجربی می‌فرستند

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهشهر گفت: خانواده‌ها آگاهی ندارند که بچه‌هایشان به‌خصوص در رشته تجربی با معدل پایین چه مسیری را باید طی کنند، بیشتر درخواست خود خانواده‌ها است که می‌خواهند فرزندانشان به رشته تجربی بروند آن هم بر اساس چشم و هم‌چشمی یا با نگاه اقتصادی و به صرف درآمد بالای یک پزشک است.

کد خبر : 40472

تاریخ انتشار : 30/04/1395 - 12:19


خانواده‌ها با نگاه اقتصادی فرزندان خود را به رشته تجربی می‌فرستند

به گزارش خبرنگار خط امید، قربانعلی اصغری ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان بهشهر که در سالن اجتماعات اداره آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد گفت: هدایت تحصیلی یکی از مباحث مهم این روزها است، دانش آموزان باید با امتخاب رشته تحصیلی مناسب برای آینده تحصیلی و شغلی خود برنامه ریزی کنند.

وی با بیان اینکه شاید خانواده‌ها فکر می‌کنند در هدایت تحصیلی حقی از فرزندانشان ضایع می‌شود تصریح کرد: اکثر خانواده‌ها می‌خواهند فرزندشان رشته تجربی را انتخاب کند، در صورتی که امسال 530 هزار نفر در کنکور رشته تجربی شرکت کرده که شاید تنها پنج هزار نفر به رشته‌های بالا راه پیدا کنند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهشهر افزود: خانواده‌ها آگاهی ندارند که بچه‌هایشان به‌خصوص در رشته تجربی با معدل پایین چه مسیری را باید طی کنند، بیشتر درخواست خود خانواده‌ها است که می‌خواهند فرزندانشان به رشته تجربی بروند آن هم بر اساس چشم و هم‌چشمی یا با نگاه اقتصادی و به صرف درآمد بالای یک پزشک است.

این مسئول با بیان اینکه اگر همه دانش آموزان بخواهند در رشته‌های تجربی شرکت کنند خوشایند نیست، عنوان کرد: هنرستان‌ها با رشته‌های بسیار خوبی در بهشهر هست و امسال 14 رشته جدید نیز اضافه شده که امید است برای توسعه در بخش‌های صنعتی و بندر امیرآباد در این زمینه اقدامات خوبی انجام شود.

وی در خصوص عدم استقبال خانواده‌ها از رشته‌های فنی گفت: یکی از دلایلی که خانواده‌ها گرایش به ثبت نام بچه‌ها در فنی‌وحرفه‌ای یا کاردانش ندارند موضوع حساس بودن به مسئله فرهنگی و اخلاقی هست و یکی از مشکلات هم واقع بودن این مدارس در حاشیه شهر است.

عضو شورای آموزش و پرورش بهشهر عدم اطلاع‌رسانی کامل و دقیق و تشریح نکردن مشاورین به خانواده‌ها را یکی از مشکلات در مدارس دانست و افزود: در کنکور شهرستان بهشهر دانش‌آموزی که معدل نهایی 19 به پایین داشته باشد نتوانسته رتبه زیر 10هزار بیاورد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : خانواده‌ها با نگاه اقتصادی فرزندان خود را به رشته تجربی می‌فرستند

خانواده‌ها با نگاه اقتصادی فرزندان خود را به رشته تجربی می‌فرستند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر