صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون اجتماعی آب منطقه‌ای مازندران خبر داد:

وجود یکصد حلقه چاه غیرمجاز در بهشهر و نکا

معاون اجتماعی آب منطقه‌ای مازندران گفت: صد حلقه چاه غیرمجاز در اراضی دو شهرستان بهشهر و نکا وجود دارد که با در نظر گرفتن منافع عمومی، این چاه‌ها باید مسدود شود.

کد خبر : 40462

تاریخ انتشار : 29/04/1395 - 20:57


وجود یکصد حلقه چاه غیرمجاز در بهشهر و نکا

به گزارش خبرنگار خط امید، امرالله براری در جلسه ایمنی آب شرب که با حضور سید خالق سجادی فرماندار بهشهر در ساختمان فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آسیب جدی کم آبی برای کشور و تامین آب شرب یکی از مسائل اصلی و بحرانی کشور است.

 

وی با اشاره به این که  110 میلیارد مترمکعب آب از سفره‌های زیرزمینی برداشت شده است تصریح کرد: امسال با وجود بارش‌های فراوان اما مشکل کم‌آبی وجود دارد، و دلیل آن مصرف زیاد از آب‌های زیرزمینی و آب‌های روان است، برداشت زیاد از آب‌های زیرزمینی باعث نشست زمین می‌شود.

 

معاون اجتماعی امور آب منطقه‌ای مازندران گفت: صد حلقه چاه غیر مجاز در اراضی دو شهرستان بهشهر و نکا وجود دارد که با در نظر گرفتن منافع عمومی، این چاه‌ها باید مسدود شود، که با معرفی این چاه‌ها در یکی دو ماه آینده این کار انجام می‌شود .

 

این مسئول خاطرنشان کرد: برای احیای آب ضمن تعدیل پروانه‌های قابل بهره‌برداری، با تشویق کشاورزان می‌توان کشت پر آب برنج و کشت‌های تابستانه را تبدیل به کشت پاییزه و همچنین محصولات کم‌آب مانند کلزا، سویا و گندم را کشت کرد.

 

وی تبدیل زمین‌های شالیزاری به باغ میوه را یکی دیگر از روش‌های احیای آب اعلام و تصریح کرد: کیفیت آب‌های زیرزمینی در حال تغییر بوده و این موضوع مهم در راندمان محصول کشاورزی نیز نقش زیادی دارد و هر سال هم شاهد این تغییرات چشم‌گیر هستیم .

 

براری در پایان اظهار کرد: آب یک بحث محوری است، آب باعث توسعه و آبادانی می‌شود و کمبود آن فقر سیاسی و فرهنگی با خود دارد، استفاده از آب بندان‌ها و آبیاری قطره‌ای و آموزش صحیح استفاده از آب، توسعه باغ‌ها می‌تواند کمک به‌سزایی به مبارزه با مشکل کم‌آبی کند.

  

  

دیدگاه شما در مورد : وجود یکصد حلقه چاه غیرمجاز در بهشهر و نکا

وجود یکصد حلقه چاه غیرمجاز در بهشهر و نکا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر