صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
پیام مشترک نماینده ولی فقیه و استاندار مازندران به مناسبت غدیرخم؛

دينداري بدون ولايت فقيه به بيراهه رفتن است

نماينده ولي فقيه در استان و استاندار مازندران به مناسبت فرارسيدن عيد سعيد غديرخم، پيام مشترك صادر كردند.

کد خبر : 4045

تاریخ انتشار : 03/08/1392 - 13:11


 دينداري بدون ولايت فقيه به بيراهه رفتن است

به گزارش خط امید بهشهر _ متن كامل پيام مشترك آيت الله طبرسي و ربيع فلاح جلودار به اين شرح است:

غدیر، عصاره و نتیجه آفرینش، چکیده وتجلّي تمام ادیان الهی و خلاصه مکتب وحی است. سرفصل اعتقادی که درون مایه همه طاعت ها وعبادت ها از آن سرچشمه می گیرد و رسالت ومجاهدت همه ي پیامبران الهي در آنجا مفهوم و معنا می یابد.

رسالت رسول اکرم (ص) در غدير خم ، اطاعت امر خدا بود و پیامبر در پهنه غدير ، در انديشه نجات امت وتضمين سعادت آنان بود چراکه غدير حلقه ميانى رسالت‏ و امامت‏ است و در واقع حضرت على(ع) در غدیر، منتخب خدا بود و رسول الله(ص) مامور ابلاغ پيام آسمانی «بلغ ما انزل‏اليك من ربك‏» بود.

غدير، كتاب مبين‏ است، سندى براى تداوم خط رسالت درجلوه امامت و صراط مستقيمى كه به سنت پيامبر خدا منتهى مى‏شود. گراميداشت غدير، تكريم رسالت پيامبر(ص)و وحى خدايى است. پيام غدير داشتن نظام مبتني بر ولايت مي باشد که از ويژگي‌هاي نظام اسلامي ست بنابراین دينداري بدون ولايت فقيه به بيراهه رفتن است وحكومت ديني بدون ولايت فقيه امكان پذير نيست.

امتى كه پاسدار غدير باشد، عاشوراهاى مظلوميت و كربلاهاى خون‏ و شهادت را شاهد نخواهد بود و ولايت، در محاق غربت و تنهايى ‏نخواهد ماند.

اينجانبان فرارسيدن اين عيد بزرگ را به محضر مقدس حضرت بقيه الله الاعظم (ارواحنا فداه) و مقام معظم رهبري (مدظله العالی)وهمچنين به تمام هموطنان خصوصاًمردم شريف وعزيز مازندران تبريك وتهنيت عرض می نماییم.

رجاءواثق داریم به همت علمای گران قدر، فرهیختگان ودانشجویان به ویژه جوانان مومن ومستعد، غدیر، اين منشور جاويدان،دقيق ‏و گسترده‏ تر مورد مطالعه و تفسير قرار گرفته و شاهد درخشش حكمت ها و پندهای پر ارج اين‏گنجينه ی معرفت بوده تا جامعه بشرى با دوچشمه فياض و جوشان معرفت، يعنى قرآن و عترت‏ آشنا گردند.


منبع : روابط عمومی استانداری مازندران

 

  

دیدگاه شما در مورد : دينداري بدون ولايت فقيه به بيراهه رفتن است

 دينداري بدون ولايت فقيه به بيراهه رفتن است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر