صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

گلایه‌های هنرمند تنکابنی از مسئولین بخش هنری/ ترد کردن پیشکسوت هنر و صنایع‌دستی تنها به دلیل کم‌سوادی!

جایگزینی رابطه بجای ضابطه در حرفه هنر نیز رخنه کرده، افرادی که قبلاً در کارگاه من آموزش می‌دیدند، با رابطه بازی موفق شدند ولی من که استاد آن‌ها بودم باوجود پیشکسوتی در این عرصه و سابقه بیش از 40 سال کار در صنایع‌دستی، تنها به دلیل سواد کم و ابتدایی از کار کنار گذاشته‌شدم.

کد خبر : 40429

تاریخ انتشار : 24/04/1395 - 09:50


گلایه‌های هنرمند تنکابنی از مسئولین بخش هنری/ ترد کردن پیشکسوت هنر و صنایع‌دستی تنها به دلیل کم‌سوادی!

به گزارش خط امید به نقل از تنکابن24، صنایع‌دستی، هنر و صنعتی است که بیانگر خصوصیات تاریخی، اجتماعی و فرهنگی هر کشور و منطقه بوده و  در توسعه صنعت گردشگری و صادرات غیرنفتی نقش مهمی دارد و با توجه به ویژگی‌ها و شاخصه‌های آن به‌عنوان یک منبع مهم اقتصادی مطرح می‌شود.

 

معرق يکي از رشته‌های پر پیشینه صنایع‌دستی ايران که نسبت به صنايع ديگر چوبي در ايران از قبيل خاتم، نازک‌کاری، منبت، خراطي و بافت سبد و حصير داراي قدمت بيشتري است.

 

در این میان استان مازندران از صنایع‌دستی ارزشمند و بارزی برخوردار است به‌طوری‌که صنایع‌دستی شهری و روستایی در این استان از گذشته‌های بسیار دور رونق داشته است.

 

احمدرضا توسلی معرق‌کار 57 ساله‌ای که با دلی پر گلایه و جسمی بیمار و کم‌توان، برای احیای زندگی‌اش به دنبال کورسوی امید است، مطلع شدن از حضور مسئول سازمان میراث فرهنگی کشور به مناسبت یادواره شهدای گلستان محله دوهزار در شهرستان تنکابن، این هنرمند تنکابنی را وا‌داشت تا برای احقاق حقوق خود با همان جسم بیمار راهی دفتر خبری تنکابن 24 شود.

 

احمدرضا توسلی استاد معرق‌کار تنکابنی در گفت‌وگو با خبرنگار تنکابن 24، از بی‌مهری مسئولین هنری کشور و شهرستان تنکابن گلایه کرده و اظهار کرد: کارگاه کوچک من با دارا بودن پروانه کسب پلمپ شد و در وضعیت نامناسب معیشتی قرار گرفتم و خانواده‌ام مرا ترک کردند.

 

وی افزود: مکاتبات بسیاری با مدیران وقت در خصوص محول کردن کارترمیم و بازسازی سازه‌های میراثی استان مازندران انجام دادم ولی هیچ‌یک نتیجه نداد.

 

این هنرمند با اشاره به مظلوم بودن هنر و هنرمند گفت: جایگزینی رابطه بجای ضابطه در حرفه هنر نیز رخنه کرده، افرادی که قبلاً در کارگاه من آموزش می‌دیدند، با رابطه بازی موفق شدند ولی من که استاد آن‌ها بودم باوجود پیشکسوتی در این عرصه و سابقه بیش از 40 سال کار در صنایع‌دستی، تنها به دلیل سواد کم و ابتدایی از کار کنار گذاشته‌شدم.

 

توسلی در ادامه با رو کردن گواهی‌های این حرفه و اسناد و مکاتبات انجام‌شده با مدیران استانی و شهرستانی خواهان بهره‌مندی از بیمه و حداقل حمایت‌ها شد و خاطرنشان کرد: 17 سال است که به دنبال احقاق حقوقم هستم ولی کمترین توجهی به خواست من هنرمند نشده است.

 

وی در پایان خطاب به مسئولین تصریح کرد: چرا با عدم‌حمایت از هنرمندان و پیشکسوتان هنر، زمینه را برای خروج از کشور فراهم می‌کنید، چرا باید مجبور شوم برای بقاء زندگی‌ام به فکر پاسخ مثبت دادن به درخواست‌های اجنبی باشم و بخواهم بعد از 57 سال سن، عقایدم را زیر پا بگذارم؟! 

  

دیدگاه شما در مورد : گلایه‌های هنرمند تنکابنی از مسئولین بخش هنری/ ترد کردن پیشکسوت هنر و صنایع‌دستی تنها به دلیل کم‌سوادی!

گلایه‌های هنرمند تنکابنی از مسئولین بخش هنری/ ترد کردن پیشکسوت هنر و صنایع‌دستی تنها به دلیل کم‌سوادی!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر