صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران:

افزایش 12 درصدی ورود گردشگران هر سال به سواحل مازندران/ سهل‌انگاری در تامین امنیت گردشگران پذیرفتنی نیست

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران از افزایش 12 درصدی ورود گردشگران به سواحل مازندران در هر سال خبر داد.

کد خبر : 40427

تاریخ انتشار : 24/04/1395 - 09:46


افزایش 12 درصدی ورود گردشگران هر سال به سواحل مازندران/ سهل‌انگاری در تامین امنیت گردشگران پذیرفتنی نیست

به گزارش خط امید به نقل از نوشهرآنلاین، علیرضا یونسی در جلسه ستاد اجرایی ساماندهی طرح‌های دریای مازندران در سالن اجتماعات فرمانداری نوشهر اظهار کرد: در دولت گذشته نظام اداره سواحل از یک چارچوب مدونی برخوردار نبود، حقوق ناجیان غریق به موقع پرداخت نمی‌شد و بیش از 200 غریق در سواحل مازندران وجود داشت.

وی با بیان اینکه طرح ساماندهی سواحل مازندران در قالب 10 کمیته از سال 92 آغاز شد، ادامه داد: در دولت تدبیر و امید با تصویب طرح جامع سواحل و ابلاغ آن به استانداران و فرمانداران و اجرایی‌ کردن این طرح توسط آن‌ها میزان غریق در سواحل مازندران در سال 92 به میزان 52درصد کاهش یافت.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در سال 93 میزان غریق در استان کاهش 63درصدی داشت، خاطرنشان کرد: تمامی این کارها در شرایطی که میزان گردشگران روبه فزونی بود با سازوکار عقلانی و بهره‌گیری از تجربیات گذشته بدون افزایش امکانات صورت گرفت.

وی اولویت نخست مسئولین استان در طرح‌های دریا را کاهش غریق، بهسازی و بازسازی سواحل به‌گونه‌ای که امنیتی ستودنی بر سواحل حاکم باشد نام برد.

یونسی بیان کرد: هرساله حداقل 12درصد بر گردشگران مازندران افزوده می‌شود که این عامل نشان‌دهنده اوج وضعیت امنیتی در مازندران دارد، چراکه اگر گردشگری تمام مولفه‌های رسیدن به آرامش را در جایی پیدا نکند هرگز به آن سمت نمی‌رود.

وی با تاکید بر اینکه ساحل مازندران در طلایی‌ترین دوران امنیتی خود به‌سر می‌برد، گفت: علاوه بر تمام این عوامل، فرهنگ مثال‌زدنی مردم این استان نیز در جذب گردشگران و افزایش حضور در این مناطق تاثیر به‌سزایی داشته است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران تصریح کرد: تاکنون 11 منطقه ساحلی به سواحل مازندران اضافه شد که هشت منطقه از طریق ستاد ساماندهی سواحل و شهرداری‌ها و سه منطقه نیز توسط اداره میراث‌فرهنگی ساماندهی شد و این در حالی است که برخی مناطق ساحلی نیز با کمک فرمانداران و شهرداران بازگشایی شد.

وی یادآور شد: ساخت‌وساز هتل و متل، افزودن امکاناتی نظیر جت‌اسکی و قایقرانی برای رفاه و تامین مطالبات‌ مردم انجام شد که این تحول نسبت به سال گذشته قابل توجه بود اما در مقایسه با مطالبات مردم هنوز کارهای زیادی باقی مانده است.

یونسی با بیان اینکه مردم سرمایه‌های بی‌بدیل اجتماعی ما هستند، گفت: دولت جهت افزایش میزان رضایت‌مندی مردم و فراهم‌کردن امکانات برای افزایش این رضایت‌مندی است.

این مسئول غرق‌شدگی در مناطق ممنوعه شنا را یکی از مشکلات عنوان کرد و گفت: در تعطیلات عید فطر در مازندران که میزبان حجم انبوهی از مسافران بود غرقی نداشتیم.

معاون سیاسی امنیتی مازندران با تاکید بر اینکه سهل‌انگاری از سوی مسئولین طرح‌ها و مجتمع‌های ساحلی در تامین امنیت مردم قابل پذیرش نیست، خاطرنشان کرد: ما مسئول تامین امنیت جان مردم هستیم و حتی گزارش یک غرق‌شدگی نیز قابل قبول نیست.

وی در پایان یادآور شد: مدیران طرح‌ها برای مناطق ممنوعه شنا از موسسات انتظام نیرو بگیرند و با توجه به اینکه آمار گردشگران در مازندران روزبه فزونی است فرمانداران شهرها طرح‌های ساحلی را از تمامی جوانب برای حضور گردشگران آماده کنند. 

  

دیدگاه شما در مورد : افزایش 12 درصدی ورود گردشگران هر سال به سواحل مازندران/ سهل‌انگاری در تامین امنیت گردشگران پذیرفتنی نیست

افزایش 12 درصدی ورود گردشگران هر سال به سواحل مازندران/ سهل‌انگاری در تامین امنیت گردشگران پذیرفتنی نیست

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر