صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن خبر داد

فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری/ ناتوانی پلیس راهور تنکابن در ساماندهی ترافیک شهر

رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن با اشاره به اوضاع نابسامان پارک خودروهای ناقض قانون در خیابان‌های طالقانی، علامه، امام خمینی(ره)، خیام، فرهنگ و... ریشه وجود چنین وضعیتی در شهر را در ناتوانی پلیس راهور دانست

کد خبر : 39913

تاریخ انتشار : 29/03/1395 - 17:38


فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری/ ناتوانی پلیس راهور تنکابن در ساماندهی ترافیک شهر

به گزارش خط امید به نقل از تنکابن24، رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن طی گفت‌وگویی خبر فروش چندین باب از مغازه‌های واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان توسط شهرداری را تأیید و اظهار کرد: حدود ۱۰ سال پیش و با آغاز به‌کار مجتمع تجاری ماهان در مرکز شهر تنکابن، توافقنامه‌ای بین شهرداری و سازندگان این مجتمع که از سرمایه‌گذاران این شهر محسوب می‌شوند، منعقد شد.

تقی پزشکی واگذاری طبقه سوم پاساژ ماهان به همراه تمامی مغازه‌های این طبقه و همچنین قطعه زمینی به مساحت ۸۰۰ مترمربع واقع در کوچه شهید مروتی به‌عنوان پارکینگ مجتمع از سوی سازندگان مجتمع تجاری به شهرداری تنکابن را از مفاد مندرج در این توافقنامه ذکر کرد و افزود: در بخش دیگری از این توافقنامه تأکید شده در صورت عدم پرداخت به‌موقع هزینه اجاره و همچنین عدم راه‌اندازی واحدهای صنفی واقع در طبقه سوم پاساژ در طی دو سال بعد از تاریخ عقد قرارداد از سوی شهرداری، سازندگان مجتمع می‌توانند با اقامه دعوی در مراجع قضایی و اخذ حکم از سوی دادستان شهرستان، نسبت به بازپس‌گیری واحدهای صنفی اقدام کنند.

وی ضمن قدردانی از سعه‌صدر و حسن همکاری سرمایه‌گذاران و سازندگان مجتمع تجاری ماهان، تصریح کرد: درحالی‌که شهرداری تنکابن طی ۱۰ سال پس از عقد توافقنامه، به تعهدات خود در قبال پرداخت اجاره و راه‌اندازی واحدهای صنفی در این مرکز تجاری عمل نکرد، به همین دلیل سازندگان آن از حق قانونی خود نسبت به بازپس‌گیری املاک شهرداری استفاده کردند.

رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن بابیان اینکه در سال‌های اخیر، آگهی مناقصه جهت واگذاری واحدهای تجاری شهرداری واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان طی چند مرحله از طریق نصب پارچه‌نویس و درج در روزنامه‌های کثیرالانتشار به اطلاع عموم رسیده است، خاطرنشان کرد: به دلیل عدم‌تمایل شهروندان نسبت به مشارکت در امر راه‌اندازی واحدهای تجاری ماهان و با احتمال به سرریز شدن کاسه صبر و تحمل سازندگان این مرکز تجاری، شهرداری و شورای شهر تنکابن نسبت به فروش این بخش از املاک خود اقدام کرد.

این مسئول با اشاره به اینکه طبق قانون هنگام فروش سرقفلی واحدهای صنفی، حق اولویت با مالکین آن‌هاست، ادامه داد: با نظر سه تن از کارشناسان و برآورد ارزش واحدهای تجاری واقع در طبقه سوم پاساژ ماهان، درنهایت این بخش از مستغلات شهرداری تنکابن به ارزش 930 میلیون تومان به سازندگان این مرکز تجاری واگذار شد.

عدم موفقیت شهرداری در ساماندهی اوضاع نابسامان ترافیک و نظم بخشیدن به ایستگاه‌های ناوگان حمل‌ونقل شهری در مرکز شهر تنکابن، عنوان دیگری بود که پزشکی مطرح کرد.

پزشکی نابسامانی ترافیک و همچنین وجود بی‌نظمی در ایستگاه‌های تاکسی و ناوگان حمل‌ونقل شهری در مرکز شهر تنکابن را از گلایه شورای اسلامی و شهرداری این شهر دانست و گفت: متأسفانه راهنمایی و رانندگی شهر تنکابن از ضعیف‌ترین مراکز پلیس راهنمایی و رانندگی در سطح استان مازندران بوده که به اعتقاد بنده این ناکارآمدی ریشه در بی‌توجهی و عدم برخورد قاطع با متخلفان دارد.

وی با اشاره به اوضاع نابسامان پارک خودروهای ناقض قانون در خیابان‌های طالقانی، علامه، امام خمینی(ره)، خیام، فرهنگ و... ریشه وجود چنین وضعیتی در شهر را در ناتوانی پلیس راهور دانست و یادآور شد: تاکنون بارها مراتب عدم همکاری پلیس راهور را به اطلاع فرماندهی نیروی انتظامی شهرستان تنکابن رساندیم، ولی وی نیز هیچ عکس‌العملی در پیگیری و رفع این معضل بزرگ شهر نشان نداد.

رئیس شورای اسلامی شهر تنکابن ادامه داد: در پی اعتراضاتی که از نحوه عملکرد پلیس راهور صورت گرفت، وی کمبود نیرو را عامل بروز بی‌نظمی و ناتوانی در کنترل وضعیت نابسامان شهر عنوان کرد، توجیهی که موردقبول هیچ عقل سلیمی نیست.

این مسئول در حالی ادعای کمبود نیرو از سوی پلیس راهور را غیرمنطقی دانست که به اعتقاد وی درصورتی‌که این ادعا صحت داشته باشد، پلیس راهنمایی و رانندگی می‌تواند روزهای هفته را به برخورد قاطع با متخلفین و ناقضان قوانین تنها در یکی از خیابان‌های پرترافیک شهر اختصاص دهد.

رئیس شورای شهر تنکابن نسبت به بازگشایی و آغاز به کار بیمارستان خصوصی شهر، جنب خیابان فرمانداری ابراز نگرانی کرد و متذکر شد: شهرداری تنکابن به‌منظور جلوگیری از بروز مشکلات درمانی شهروندان، اقدام به واگذاری دو قطعه زمین به شبکه بهداشت و درمان در دو قسمت شرق و غرب شهر کرد تا با راه‌اندازی کلینیک درمانی از بروز خطرات جانی در ترافیک مرکز شهر جلوگیری کند.

 


 

  

مطالب مرتبط با : فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری/ ناتوانی پلیس راهور تنکابن در ساماندهی ترافیک شهر
دیدگاه شما در مورد : فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری/ ناتوانی پلیس راهور تنکابن در ساماندهی ترافیک شهر

فروش چند باب از مغازه‌های پاساژ ماهان تنکابن توسط شهرداری/ ناتوانی پلیس راهور تنکابن در ساماندهی ترافیک شهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر