صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور

اگر کارگزاران نظام از فرامین رهبری اطاعت می‌کردند وضعیت کشور این گونه نبود

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مدیران و کارگزاران نظام با روحیه و مدیریت جهادی، سربازی خود را در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری انجام می دادند وضعیت کشور با ارقام بالای بیکاری این گونه نبود.

کد خبر : 39710

تاریخ انتشار : 25/03/1395 - 13:32


اگر کارگزاران نظام از فرامین رهبری اطاعت می‌کردند وضعیت کشور این گونه نبود

به گزارش خبرنگار خط امید، علی محمد شاعری درنشست علنی امروز (سه شنبه 25 خرداد) درنطق میان دستور، گفت: منطقه شرق مازندران علاوه بر ظرفیت‌ها و امکانات فراوانی که در حوزه‌های کشاورزی، تجارت و گردشگری دارد اما از شاخص‌های توسعه پایدار برخوردار نشده است.

 

وی در ادامه افزود: براساس آخرین آمار سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در سه شهرستان بهشهر، نکا و گلوگاه، یک و نیم لشگر بیکار وجود دارند و براساس همین آمار، نکا بیشترین بیکاری را در 22 شهرستان استان مازندران به خود اختصاص داده است.

 

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ارقام تاسف انگیز بیکاری در شهرستان نکا در حالی وجود دارد که بزرگ‌ترین نیروگاه حرارتی در این منطقه واقع شده  و بندر امیر آباد به عنوان سومین بندر کشور، در این منطقه فعالیت می‌کنند و 30 درصد اراضی کشاورزی مازندران نیز در شهرستان نکا قرار دارد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی تصریح کرد: مقصود بنده از این نطق، بیان محرومیت‌های استان مازندران نیست، بلکه می‌خواهم از ظرفیت‌های استان مازندران بگویم که اگر مدیران و کارگزاران نظام با روحیه و مدیریت جهادی، سربازی خود را در اطاعت از فرامین مقام معظم رهبری انجام می دادند وضعیت کشور با ارقام بالای بیکاری این گونه نبود.

 

علی محمد شاعری به آمار بیکاری در مازندران اشاره و تاکید کرد: در مازندران 120هزار بیکار وجود دارد، و نکته تاسف برانگیز اینجا است که 70 درصد این رقم افرادی با تحصیلات تکمیلی هستند.


وی ادامه داد: بی آبی با 700 میلی متر بارندگی در استان مازندران مشکل جدیدی است که به تازگی ظهور کرده است و به دلیل کم‌آبی در روستاها با تانکر آب رسانی می‌شود و در شهرهای نکا و بهشهر جیره‌بندی آب آغاز شده است در حالی که حدود 20 سال است که سد گلورد با ظرفیت 50 میلیون لیتر تنظیمی، منتظر آب‌گیری است.

 

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی افزود: جلوگیری از واردات برنج ، مقابله جدی با بیماری دامی تب برفکی و پرداخت خرید قطعی گندم و جو اقداماتی است که باید توسط دولت انجام گیرد.

 

استاندار اسبق گلستان در پایان گفت: احقاق حقوق معیشتی معلمین پیش دبستانی موضوعی است که در مقایسه با فیش‌های حقوقی میلیونی منجر به خدشه‌دار شدن اعتماد فرهنگیان شده است.

  

  

دیدگاه شما در مورد : اگر کارگزاران نظام از فرامین رهبری اطاعت می‌کردند وضعیت کشور این گونه نبود

اگر کارگزاران نظام از فرامین رهبری اطاعت می‌کردند وضعیت کشور این گونه نبود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر