صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
امام جمعه بهشهر:

داعش با استفاده از جهالت، به اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی دامن زده است

امام جمعه بهشهر با بیان اینکه جامعه ای که جهالت داشته باشد یک جامعه مرده است عنوان کرد: امروز گروه داعش، سیاست‌های غلط آمریکا و دزدان بین المللی به خاطر همین جهالت به اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی دامن زده اند.

کد خبر : 39195

تاریخ انتشار : 19/02/1395 - 19:29


داعش با استفاده از جهالت، به اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی دامن زده است

به گزارش خبرنگار خط امید، حجت الاسلام سیدعربعلی جباری در همایش تجلیل از بانوان معلم که در سالن هوتو شهرستان بهشهر برگزار شد، به خانواده دو شهید مدافع حرم تبریک و تسلیت گفت و از این دو شهید به عنوان دو انسان والامقام، دو انسان آزاده و آزادمرد نام برد.

 

وی در خصوص شان و مقام والای معلمین اظهار کرد: جایگاه و عظمت مقام معلم پیوند می‌خورد با فاطمه (س)و ابا عبدالله(ع)، معلمین نقش بسیار مهمی در تربیت و آموزش‌وپرورش فرزندان ما دارند و نیز درس زندگی را به عزیزان ما آموزش می دهند بنابراین باید ارزش و احترام ویژه‌ای در جامعه برایشان در نظر گرفته شود.

 

امام جمعه بهشهر تاکید کرد: باید عوامل سقوط و انحطاط یک جامعه  و همچنین راه رشد، سعادت و خوشبختی را در یک جامعه شناسایی کنیم و دلایل و راه کار آن را بیابیم، ابتدا باید آفت‌ها و عوامل سقوط شناسایی شود که مهمترین عامل جهالت است، هر جامعه ای که گرفتار جهالت باشد آن جامعه یک مرده به حساب می‌آید.

 

حجت الاسلام جباری تصریح کرد: جهالت ریشه تمام نادانی‌ها است، امروز داعش و سیاست‌های غلط آمریکا و دزدان بین المللی همین است که اگر دم فرو ببندیم شعار شیعه‌ستیزی و اسلام‌ستیزی را در جهان سر داده و از آب گل آلود ماهی می‌گیرند.

 

وی در ادامه خاطر نشان کرد: عامل دیگر سقوط و انحطاط پیروی از غفلت و هوا وهوس است، انسان نباید خود را رها بداند و عظمت خداوند و معاد و ارزش‌های الهی را فراموش کند.

 

خطیب نماز جمعه بهشهر در خصوص عواملی که باعث خوشبختی، کمال و رشد می‌شوند گفت: علم، دانش، معرفت و شناخت، ریشه همه خیرها و خوبی‌ها است، که باعث رشد و رسیدن به کمال است.

 

حجت الاسلام جباری در پایان افزود: امید است معلمین از این عوامل الگو برداری کرده وبا همت بلند و سعی و تلاش فرزندان این مرز و بوم را از غفلت و جهالت بدور از پیروی هوای نفس تعلیم وتربیت دهند.

 

به گزارش خط امید، در پایان این مراسم از معلمین نمونه قدردانی به عمل آمد و لازم به ذکر است هاجر تقی زاده همسر شهید مدافع حرم بهمن قنبری در این مرسم حاضر و یاد و خاطره آن شهید بزرگوار را زنده و گرامی داشتند.

خبرنگار نیلوفر عنقا

  

  

دیدگاه شما در مورد : داعش با استفاده از جهالت، به اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی دامن زده است

داعش با استفاده از جهالت، به اسلام‌ستیزی و شیعه‌ستیزی دامن زده است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر