صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
شهردار بهشهر خبر داد:

حمل روزانه 50تن زباله به کارخانه کمپوست بهشهر/ عدم حمایت دولت در فروش محصول کارخانه

شهردار بهشهر با بیان اینکه احداث کارخانه کمپوست هیچ گونه بازدهی اقتصادی ندارد تصریح کرد: در حال حاضر با انتقال 50 تن زباله در روز تقریبا 35 تن کود ناخالص تولید می شود که 60درصد آن قابل استفاده است.

کد خبر : 38848

تاریخ انتشار : 07/02/1395 - 14:43


حمل روزانه 50تن زباله به کارخانه کمپوست بهشهر/ عدم حمایت دولت در فروش محصول کارخانه

به گزارش خبرنگار خط امید، حمیدآزموده در نشست مشترک شهرداران شرق مازندران، روسای شورا وکارشناسان استانداری که به منظور بررسی وضعیت کارخانه کمپوست در شهرداری بهشهر برگزار شد اظهار داشت: بحران به سیل و زلزله ختم نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: افزایش جمعیت و رشد شهرنشینی همراه با تغییرالگوی مصرف شهروندان، به وزن زباله‌های شهری نه تنها افزوده شده بلکه میزان ریجکتی و زباله‌های غیرقابل بازیافت نی زبا توجه به وضعیت منطقه شهرهای شمالی وزمین‌های کشاورزی متاسفانه به یک بحران تبدیل شده است.

 

شهرداربهشهر تاکید کرد: وضعیت ریجکتی‌های کارخانه کمپوست باید سریع حل شود اگر بی توجه ازکناراین موضوع بگذریم درآینده‌ای نه چندان دوردرزباله غرق خواهیم شد، چیزی که هم اکنون برای پنج منطقه بسیارضروری به نظرمی‌رسد پایین آوردن حجم زباله‌های برگشتی بوده که نیازمبرم به دستگاه کیسه پاره کن و دستگاه پرس است.


این مسئول با بیان اینکه احداث کارخانه کمپوست هیچ گونه بازدهی اقتصادی ندارد تصریح کرد: در حال حاضر با انتقال  50 تن زباله در روز تقریبا 35 تن کود ناخالص تولید می شود که 60درصد آن قابل استفاده است، وهم اکنون درسوله کارخانه بیش از 250 تن کود خالص و چهارهزار تن کود ناخالص است اما متاسفانه بدلیل عدم حمایت دولت، این محصول  بازار خرید مناسب ندارد.


حمیدآزموده گفت: درمراسم افتتاحیه که با حضورمعاون رییس جمهورانجام شد اعلام کردیم که این بهره‌برداری آزمایشی بوده و نقص‌های موجود تنها با تزریق اعتبارات لازم مرتفع و نتیجه مثبتی برای ساماندهی زباله خواهد داشت، اما که تاکنون هیچ گونه نگاه مثبتی به این مجموعه نشده است.

  

  

دیدگاه شما در مورد : حمل روزانه 50تن زباله به کارخانه کمپوست بهشهر/ عدم حمایت دولت در فروش محصول کارخانه

حمل روزانه 50تن زباله به کارخانه کمپوست بهشهر/ عدم حمایت دولت در فروش محصول کارخانه

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر