صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
فرماندار چالوس تأکید کرد

بیکاری؛ پیامد حضور کارگران خارجی

فرماندار چالوس گفت: یکی از پیامدهای حضور کارگران غیرمجاز خارجی، افزایش بیکاری است که اعتراض کارگران بومی را نیز به همراه دارد.

کد خبر : 38835

تاریخ انتشار : 07/02/1395 - 11:34


بیکاری؛ پیامد حضور کارگران خارجی

به گزارش خط امید به نقل از چالوس‌ما، محمدناصر زندی شامگاه دوشنبه در جلسه کارگروه اتباع خارجی شهرستان چالوس اظهار کرد: یکی از پیامدهای حضور کارگران غیرمجاز خارجی، افزایش بیکاری است که اعتراض کارگران بومی را نیز به همراه دارد، به همین دلیل برای حمایت از هموطنان خود باید قانون در مورد این افراد اجرا شود.

وی با اشاره به هزینه‌های بالای جمع‌آوری و انتقال اتباع بیگانه به کشورهایشان افزود: بسیاری از این افراد پس از اخراج از کشور، مجددا از راه‌های مختلف و به‌صورت غیرقانونی باز می‌گردند که خود باعث ایجاد معضلی جدید شده است.

فرماندار چالوس در ادامه با بیان اینکه برخی پیمانکاران پروژه‌های دولتی نیز گاهی از اتباع بیگانه استفاده می‌کنند، خاطرنشان کرد: در قراردادهای پیمانکاران دستگاه‌های دولتی الزاماتی برای استفاده نکردن از اتباع خارجی وجود دارد و با توجه به قانون باید با تخلفات آنان برخورد شود.

این مسئول ادامه داد: با وجود کاهش چشم‌گیر میزان ساخت‌وسازها در منطقه، حضور کارگران بیگانه نیز باعث دامن زدن به معضل بیکاری در این بخش شده است و باید تلاش کرد بیشتر افراد شاغل در این صنعت از افراد بومی باشند.

زندی بر لزوم ایجاد اشتغال در منطقه تاکید و بیان کرد: نخستین گام برای این کار، حمایت از مشاغل موجود است و جلوگیری از فعالیت اتباع کشورهای بیگانه یکی از راه‌های این حمایت است، البته گاهی کارگران بومی نیز تمایلی به انجام برخی مشاغل سخت ندارند که نشان از تغییر سبک زندگی مردم منطقه دارد.

وی در پایان گفت: برای مردم باید فرهنگ‌سازی شود که استفاده از اتباع خارجی ممنوع است، پایگاه‌های مقاومت بسیج نیز می‌توانند نقش مؤثری در فرهنگ‌سازی، اطلاع‌رسانی و شناسایی اتباع خارجی داشته باشند. 

  

دیدگاه شما در مورد : بیکاری؛ پیامد حضور کارگران خارجی

بیکاری؛ پیامد حضور کارگران خارجی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر