صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس اداره بهداشت و درمان بهشهر:

مازندران بعد از یزد رتبه دوم دیابت کشور را دارد

رئیس اداره بهداشت و درمان بهشهر گفت: بیماری دیابت یکی از بیماری‌های شایع در جهان و از جمله کشور ما می‌باشد که مازندران بعد از استان یزد رتبه دوم را در کل کشور به خود اختصاص داده است.

کد خبر : 38815

تاریخ انتشار : 07/02/1395 - 10:18


مازندران بعد از یزد رتبه دوم دیابت کشور را دارد

دکتر محمدتقی صالح طبری در گفتگو با خبرنگار خط امید، غلبه بر بیماری دیابت را شعار سازمان بهداشت جهانی اعلام و اظهار کرد: دیابت یکی از بیماری‌هایی است که تعداد زیادی از ارگان‌های بدن ما را درگیر می‌کند و متاسفانه یکی از آسیب زننده‌ترین بیماری‌ها است.


وی افزود: بیماری دیابت یکی از بیماری‌های شایع در جهان و از جمله کشور ما می‌باشد که مازندران بعد از استان یزد رتبه دوم را در کل کشور به خود اختصاص داده است.


رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر تصریح کرد: این بیماری در اثر افزایش قند خون اتفاق افتاده و بر کلیه‌ها، چشم، بینایی و فشار خون بالا اثر گذاشته و نیز باعث دیربهبودی زخم‌های بدن می‌شود، رسیدگی به بیماران دیابتی کاری سخت و هزینه رسیدگی برای این بیماران چهار برابر سایر بیماری‌ها در طول سال است.

 

این مسئول تاکید کرد: هزینه این بیماری در طول یک سال در کشور رقمی میلیاردی است و با توجه به اینکه امسال سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل نامگذاری شده باید کاری کنیم که این هزینه سرسام آور در کشور ما کاهش پیدا کند.

 

محمدتقی صالح طبری در ادامه گفت: برای گام اول اصلاح برنامه و رژیم غذایی مناسب، حذف نوشابه که دارای قند بالایی است، پرهیز از خوردن غذاهای پر چرب خانگی و رستورانی، فست فودها که حاوی چربی و کالری بالا هستند و همچنین تحرک بدنی کمک شایانی در جلوگیری از این بیماری می‌کند.

 

وی افزود: طبق پژوهش‌های به عمل آمده با روزی نیم ساعت ورزش و پیاده روی به طور مرتب در هفته  و رعایت رژیم غذایی این بیماری در افراد حداقل یک دهه به تاخیر می‌افتد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر تصریح کرد: مبتلایان به دیابت نیز برای اینکه کمتر دچار عارضه شوند در طول سال بطور مداوم با پزشک خانواده خود در ارتباط باشند و حداقل سالی چهار بار در انتهای هر فصل بررسی‌های لازم آزمایشگاهی و انجام تست‌های مربوط به قند خون انجام شود.

 

خبرنگار: نیلوفر عنقا 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران بعد از یزد رتبه دوم دیابت کشور را دارد

مازندران بعد از یزد رتبه دوم دیابت کشور را دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر