صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

دومين جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار شد

به همت فرمانداري، اداره ارشاد بهشهر، شهرداري بهشهر، رستمكلا، خليل شهر، و دستگاههاي متولي اين امر، دومين جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار شد.

کد خبر : 3875

تاریخ انتشار : 28/07/1392 - 11:51


دومين جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار شد

به گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، حجت الاسلام عباسعلي ابراهيمي، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران، در اين جشنواره اظهار داشت:  خداوند نعمات فراواني در اختيار ما گذاشته كه بايد قدردان اين نعمات باشيم.

وي افزود: همه ما بايد با بهره مندي از اين زندگي، محيط سالم و شاداب، شكرگذار خداوند باشيم و قدر نعمات و حيات خود را بدانيم.

وي خاطر نشان كرد: نهادينه شدن فرهنگ و ارزش هاي سنتي گذشته در جامعه موجبات فاصله گرفتن از فرهنگ غير خودي را افزايش مي دهد.

ابراهيمي اضافه كرد: باید با شناخت صحیح از سیره عملی ائمه اطهار(ع)، معارف تعالی بخش دینی را در زندگی فردی و اجتماعی خود نهادینه و تقویت کنیم.

وي اظهار داشت: استان مازندران سالانه با برگزاري جشن شكرگزاري برنج، گندم، انار، پنبه، جو و... در واقع در ادامه راه گذشتگان و نياكان خود ادامه راه مي دهد تا ارزش ها و فرهنگ هاي گذشته همچنان پابرجا باشد.

ابراهيمي بيان داشت: بايد سنت هاي بومي و محلي و ارزشي خود را ضمن حفظ و نگهداري بدرستي به نسل فعلي و  آيندگان منتقل كنيم.

ابراهيمي ادامه داد: امنيت، ولايت و رهبري، ابهت و اقتدار جامعه و نظام و بزرگي ما در جهان همه از نعمات الهي است كه بايد ضمن استفاده از آن شكرگذار آن باشيم.

مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي مازندران با اشاره به دهه امامت از عيد قربان تا غدير خاطر نشان كرد: بايد در بزرگداشت و پاسداشت اين دهه بيش از گذشته تلاش كنيم و برنامه هاي با شكوه برگزار كنيم.

وي يادآور شد:تعميق ارزش ها و سنت هاي ديني، ارزشي و بومي از برنامه هاي مهم مقابله با تهاجم فرهنگي دشمن است.

فرماندار بهشهر نيز افزود: خوشبختانه ما داراي فرهنگ غني اسلامي هستيم كه براي  تمام امورات زندگي ما برنامه مناسب دارد.

محمد تقي نورزاد اظهار داشت: جشنواره انار اشرف با توجه به دومين سال برگزاري، از برنامه ريزي مناسب برخوردار بوده و خوشبختانه از استقبال عمومي نيز برخوردار بوده است كه بيانگر توجه مردم به سنت ها و فرهنگ هاي اصيل و محلي است.

وي ادامه داد: با توجه به تحريم هاي مختلف دشمن در زمينه هاي مختلف اقتصادي بايد استفاده از صنايع و محصولات بومي و محلي در برنامه هاي ما مورد توجه بيشتري قرار گيرد تا از وابستگي ها رها شويم.

نورزاد خاطر نشان كرد: براي افزايش عزتمندي خود بايد استفاده از توليدات داخلي و محلي را افزايش داده و از منابع در اختيار خود بدرستي استفاده و بهره برداري كنيم.

نمايشگاه جشنوار انار اشرف از 26 تا 30 مهر ماه در مجتمع گردشگري و توريستي هوتوي بهشهر واقع در شهيد آباد براي بازديد عموم داير است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : دومين جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار شد

دومين جشنواره انار اشرف در بهشهر برگزار شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر