صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

راه اندازی سفره‌خانه سنتی در باغ شهرداری بهشهر + تصاویر

شهرداری بهشهر از آغاز سال 95 با راه اندازی آلاچیق‌های زیبا و رستوران سنتی این باغ را تا ساعت 12 شب در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.

کد خبر : 38745

تاریخ انتشار : 30/01/1395 - 18:42


راه اندازی سفره‌خانه سنتی در باغ شهرداری بهشهر + تصاویر

به گزارش خبرنگار خط امید، باغ دیوانخانه، باغ شاه و یا پارک ملت بهشهر باغی است به مساحت  حدودی 10هزار متر مربع که در سال 1356 به شماره 1537 در فهرست آثار ملی كشور به ثبت رسیده‌ و هم اكنون نیز شهرداری بهشهر در عمارت آن مستقر و محوطه، به پارك عمومی تغییر كاربری داده است.

این باغ در زمین شیب‌دار دامنه‌ شمالی کوه برزو با ابعاد 170متر عرض و550 متر طول، در سال 1021 هـ.ق به دستور شاه عباس طرحریزی و طی چند سال احداث شد و محل تشریفات شاه عباس و پذیرایی مهمانان بوده است.


سال‌ها است که این باغ زیبای تاریخی و چشم فریب در اختیار شهرداری بهشهر است و متاسفانه شهروندان بهشهر تنها در ساعات اداری اجازه بازدید و استفاده از فضای این باغ را دارند، مکانی تاریخی که یکی از ظرفیت های گردشگری شهرستان بهشهر محسوب می شود تا جایی که در تعطیلات نوروز حدودد 21هزار گردشگر از آن دیدن کردند.


شهروندان بهشهر که سال‌ها است که آرزوی آزاد‌سازی این باغ زیبا را همانند کاخ تاریخی صفی آباد دارند، از اول فروردین سال 95 با اقدام جالب شهرداری بهشهر روبرو شدند که آروزی آنان را به واقعیت نزدیک می‌کند.


شهرداری بهشهر از آغاز سال 95 با راه اندازی آلاچیق‌های زیبا و رستوران سنتی این باغ را تا ساعت 12 شب در اختیار شهروندان قرار می‌دهد.


فاطمه ذبیح‌پور در گفتگو با خبرنگار خط امید در خصوص این طرح گفت: این طرح به صورت یک ماهه و آزمایشی انجام شد و مورد استقبال زیاد مردم قرار گرفت و به خاطر همین استقبال یک ماه دیگر هم تمدید شده است.

 

 


وی در پاسخ به این سوال که آیا این طرح قدمی برای آزاد سازی کامل باغ شاه به حساب می‌آید گفت: دلاور بزرگ‌نیا مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگری مازندران با ساخت موزه در ساختمان باغ با مالکیت شهرداری بهشهر موافقت خود را اعلام کرد، و در صورت گرفتن مجوزهای مورد نیاز این ساختمان تبدیل به موزه می‌شود.

 

مدیر روابط عمومی شهرداری بهشهر افزود: سال قبل حدود 14هزار نفر گردشگر از این باغ بازدید کردند که امسال با 49 درصد افزایش این تعداد به 21هزار نفر رسید که خیلی چشمگیر و قابل توجه بود، به همین علت به فکر تمهیدات و برنامه‌هایی برای رفاه حال گردشگران و جذب آنان هستیم.

 

این مسئول به چشمه عمارت اشاره کرد و افزود: محوطه، حوض‌ها و راه‌های آبی قصر چشمه عمارت نیز با نظارت میراث فرهنگی، نوسازی و بازسازی می‌شود و امید است با تلاش‌های میراث فرهنگی و مسئولین ذیربط در سال های آینده ساختمان این عمارت که هزینه‌ای بالغ بر 10میلیاردريال دارد نیز ترمیم شود.

 

 

 

 

 

 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : راه اندازی سفره‌خانه سنتی در باغ شهرداری بهشهر + تصاویر

راه اندازی سفره‌خانه سنتی در باغ شهرداری بهشهر + تصاویر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر