صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس اداره جهاد کشاورزی بهشهر:

90 درصد روغن مصرفی کشور از طریق واردات تامین می‌شود

رئیس اداره جهاد کشاورزی بهشهر عنوان کرد: 90 درصد روغن مصرفی کشور از طریق واردات تامین می‌شود در حالی که زمین‌های ما مساعد برای کشت دانه‌های روغنی است و می‌توان نیاز مصرف روغن را با کشت و برداشت دانه‌های روغنی برطرف کرد و این امر در اقتصاد ما نقش به‌سزایی دارد.

کد خبر : 38734

تاریخ انتشار : 29/01/1395 - 10:12


90 درصد روغن مصرفی کشور از طریق واردات تامین می‌شود

به گزارش خبرنگار خط امید، خلیل حقیقی در جلسه کار گروه آب، خاک، کشاورزی و منابع طبیعی که با حضور سجاد خالقی فرماندار بهشهر و جمعی از اعضای کارگروه برگزار شد اظهار کرد: دانه‌های روغنی در شهرستان بهشهر حرف اول  را می‌زند و در سال‌های قبل 5000 تا 6000 هکتار زمین‌های زیر کشت برای دانه‌های روغنی داشتیم ولی در حال حاضر با کاهش کشت این محصول روبرو هستیم که این مسئله به شدت در حال بررسی است.

وی تاکید کرد: 90 درصد روغن مصرفی کشور از طریق واردات تامین می‌شود در حالی که زمین‌های ما مساعد برای کشت دانه‌های روغنی است و می‌توان نیاز مصرف روغن را با کشت و برداشت دانه‌های روغنی برطرف کرد و این امر در اقتصاد ما نقش به‌سزایی دارد.

رئیس اداره جهاد سازندگی بهشهر عنوان کرد: در سال گذشته با تلاش‌های دوستان در جهاد کشاورزی 70 هزار هکتار کشت کلزا که 2200 تن دانه کلزا برداشت داشتیم و مهمترین بحث در این بخش بحث بازرگانی و خرید درست و به موقع دانه‌ها می‌باشد.

این مسئول با بیان اینکه دو مباشر خرید در شهرستان بهشهر لازم است تصریح کرد: دانه‌های کلزا 38 درصد روغن دارنند و 15 اردیبهشت زمان برداشت کلزاها است، و  کمک و مساعدت شرکت بهپاک برای تحویل سریع و به موقع دانه‌ها برای جلوگیری از فساد بسیار موثر است.

وی نیازهای مهم کشاورزان در زمینه کشت  را خرید بذر مناسب و سوخت برای چاه‌های آب دانست و تصریح کرد: به چاه‌های غیر مجاز سوخت داده نمی‌شود و 90 درصد کشاورزان  چاه غیر مجاز دارند که پیگیری می‌شود .

خبرنگار نیلوفر عنقا

  

 

  

دیدگاه شما در مورد : 90 درصد روغن مصرفی کشور از طریق واردات تامین می‌شود

90 درصد روغن مصرفی کشور از طریق واردات تامین می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر