صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر عنوان کرد؛

رتبه نخست مازندران در چاقی، دیابت و فشار خون بالا

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهشهر گفت: استان مازندران رتبه اول چاقی در بین استان‌های کشور را دارد و نیز در شیوع بیماری دیابت و فشار خون بالا نیز در جایگاه نخست کشور است.

کد خبر : 38680

تاریخ انتشار : 25/01/1395 - 21:11


رتبه نخست مازندران در چاقی، دیابت و فشار خون بالا

به گزارش خبرنگار خط امید، محمدتقی صالح طبری ظهر امروز در جلسه کار گروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان بهشهر با اشاره به اینکه شعار سال جهانی بهداشت "فراموش نکردن سلامتی و خود مراقبتی" است عنوان کرد: هر فرد باید خودمراقبتی کند، یعنی از سلامتی خود مواظبت و سفیر سلامتی خانواده باشد.

 

وی افزود: چیزی که امروز بیشتر از گذشته باید به آن توجه کرد وضعیت دیابت است، استان مازندران رتبه اول چاقی در بین تمام استان‌های کشور را دارد و نیز در شیوع بیماری دیابت و فشار خون بالا نیز در جایگاه نخست کشور است، که نشان از عدم مراقبت سلامتی افراد دارد.

 

رئیس شبکه بهداشت و درمان بهشهر تصریح کرد: همه سلول‌های بدن برای گذراندن زندگی نیاز به قند دارند، قند باید وارد سلول‌های بدن شود تا انرژی لازم کسب شود و انسولین مانند وانتی است که این قند را به سلول‌های بدن می‌رساند، کسانی که بیماری دیابت دارند، انسولین کاهش پیدا کرده و کار رساندن قند به سلولها را درست انجام نمی‌دهد و کسی که به این بیماری دچار شود احساس شدید ضعف و سستی دارد و این بیماری موذی و مهلک بر روی کلیه‌ها و چشم و کل بدن اثر می‌گذارد.

 

صالح طبری با بیان اینکه پیشگیری از دیابت راحت و آسان است خاطرنشان کرد: پرهیز از مواد قندی و نوشابه که هر قوطی آن حاوی 18 حبه قند است، پرهیز از خوردن فست فودها، روغن‌های جامد، کنترل سالانه بخصوص برای افراد بالای 45 سال و برای کسانی که دیابت و فشار خون بالا دارند هر سه ماه یکبار، حداقل روزی نیم ساعت پیاده روی تا جایی که 25 درصد به ضربان قلب اضافه شود و رعایت کردن رژیم غذایی سالم در طول روز از جمله کارهای ساده‌ای است که به مراقبت از سلامتی کمک می‌کند.


خبرنگار: نیلوفر عنقا

  

  

دیدگاه شما در مورد : رتبه نخست مازندران در چاقی، دیابت و فشار خون بالا

رتبه نخست مازندران در چاقی، دیابت و فشار خون بالا

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر