صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
سرپرست حجاج ایرانی:

چگونه فردی غیر مسئول حرف از تعطیلی حج می زند؟/ پیگیری پرداخت دیه به بازماندگان منا در مذاکرات عربستان

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت به برخی از اظهارات واکنش نشان داد.

کد خبر : 38670

تاریخ انتشار : 25/01/1395 - 11:16


چگونه فردی غیر مسئول حرف از تعطیلی حج می زند؟/ پیگیری پرداخت دیه به بازماندگان منا در مذاکرات عربستان

به گزارش خط امید به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسكر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با تاكید بر برگزاری حج عزتمندانه اظهار داشت: با این حال ما مصمم به انجام حجی مطلوب و عزتمندانه و بر پایه تفاهم و همكاری دو كشور با یكدیگر هستیم.

وی با بیان این‌كه متاسفانه طی چند سال اخیر برخی افراد در آستانه مراسم حج و یا اعزام هیئت های مذاكره كننده به عربستان در رسانه ها و مطبوعات اظهار نظرهای غیر مسئولانه ای را مطرح می كنند كه پایه و اساس منطقی ندارد،‌ گفت: فردی كه هیچ گونه نقشی در برگزاری حج ندارد چگونه می‌تواند اظهار كند كه زائران ما امسال به حج نمی‌روند و سخن از تعطیلی حج به میان آورد؟

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت افزود : ما همه ساله در انجام مذاكرات و هنگام امضای تفاهم‌نامه‌ها، مصالح ملی و عزت مردم ایران اسلامی را مد نظر داشته و هرگز اموری راكه با آن منافات داشته باشد نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.

وی لزوم هوشمندی و تدبیر در مذاكره با طرف سعودی را خاطرنشان ساخت و گفت: هیئت اعزامی جمهوری اسلامی ایران در این مذاكرات در چارچوب سیاست های نظام برای حضور ایرانیان در مراسم حج كه قطعا به تقویت وحدت امت اسلامی كمك می كند اقدام خواهد كرد.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به این‌كه در سال‌های گذشته به مسئولان عربستان اعلام كرده‌ایم كه امنیت مكه و مدینه را امنیت خود می‌دانیم، اضافه كرد: همه ساله تلاش كرده‌ایم كه حجاج ایرانی در نظم كامل و با مراعات قوانین عربستان، حج را انجام دهند و خوشبختانه مسئولان آن كشور نیز بارها به این مهم اعتراف داشته‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسكر افزود : زائران ایرانی نشان داده‌اند علاوه بر نظم و انضباط خاص خود همیشه به دنبال توجه به قرآن، دعا و تضرع و تقویت وحدت امت اسلامی بوده‌اند و قطعا اگر مذاكرات به نتیجه برسد امسال نیز بر همان اساس عمل خواهدشد.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت اظهار داشت: سال گذشته برخی مشكلات بوجود آمده را قبل از حوادث سقوط جرثقیل و منا با گفت وگو با طرف مقابل حل كردیم و همواره معتقدیم مسائل مربوط به حج با تفاهم و گفت وگو با یكدیگر رفع خواهد شد.

سرپرست حجاج ایرانی با تاكید فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد فاجعه منا گفت: همه كسانی كه پیگیر حوادث سال گذشته مسجدالحرام و منا هستند به خوبی می‌دانند كه بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت مجدّانه مسائل مربوط به آن دو فاجعه راپیگیری نموده و همچنان تا رسیدن به تمامی اهداف مورد نظر تلاش ها را ادامه خواهند داد.

وی افزود: در این ارتباط گام‌های مهمی در داخل برداشته شده و ان شاءالله با مذاكرات پیش‌رو امید است قول‌های داده شده مسئولان عربستان در رابطه با پرداخت دیه به بازماندگان نیز هرچه زودتر عملی شود.

نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این‌كه زائران عزیزی كه امسال عازم سفر حج هستند نگران نباشند، گفت: تمامی مشكلات سال گذشته با حضور كارشناسان در جلسات فراوان مورد بحث قرار گرفته و راهكارهای مقابله با آن‌ها و تضمین امنیت زائران مشخص شده است كه به مرور به اجرا گذاشته خواهد شد.

حجت الاسلام‌ والمسلمین قاضی عسكر درباره شرایط حضور ایرانیان در عمره اظهار داشت: در صورتی كه عربستان حكم دو پلیس خاطی را اعلام و آن‌ها را مجازات كند زمینه برای انجام این فریضه نیز فراهم خواهد شد.

  

  

دیدگاه شما در مورد : چگونه فردی غیر مسئول حرف از تعطیلی حج می زند؟/ پیگیری پرداخت دیه به بازماندگان منا در مذاکرات عربستان

چگونه فردی غیر مسئول حرف از تعطیلی حج می زند؟/ پیگیری پرداخت دیه به بازماندگان منا در مذاکرات عربستان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر