صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار مازندران:

حرکت به‌ سوی اقتصاد دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی ضروری است

استاندار مازندران گفت: حرکت به‌ سوی اقتصاد دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی ضروری است.

کد خبر : 38629

تاریخ انتشار : 08/01/1395 - 18:25


حرکت به‌ سوی اقتصاد دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی ضروری است

به گزارش خط امید بهشهر، «ربیع فلاح جلودار» در جلسه قرارگاه عملیاتی اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: امید است با ترسیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از سوی مقام معظم رهبری شاهد توسعه در حوزه اقتصاد باشیم.

وی افزود: با وجود انجام اقداماتی از سوی دستگاه‌های اجرایی هنوز فراروی اشتغال مشکلات زیادی وجود دارد و باید با عملیاتی کردن شعار سال جاری، مسائل اقتصادی را پیگیری کنیم.

استاندار مازندران اظهار کرد: باید محورهای مهم در حوزه اقتصاد مقاومتی شامل اصلاح الگوی مصرف، اصلاح نظام آموزشی، تحقق مشارکت مردمی، سبک زندگی و صرفه‌جویی مورد توجه قرار گیرد.

فلاح با بیان این‌که بانک‌ها و دیگر دستگاه‌ها می‌توانند نقش پشتیبان و حمایتی در قرارگاه عملیاتی اقتصاد مقاومتی داشته باشند، تصریح کرد: حرکت به‌ سوی اقتصاد دانش‌بنیان، حذف هزینه‌های زائد و غیرضروری را باید از دیگر محورهای مهم اقتصاد مقاومتی دانست که باید اجرایی و عملیاتی شود.

به گزارش ایسنا،«علیرضا یونسی رستمی» معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران نیز مقابله با فساد هم‌چون قاچاق و پارتی‌بازی را لازم دانست و این مشکلات را یکی از آسیب‌های جدی اقتصاد مقاومتی عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید ستادی را با اهداف معین و فرا قوه‌ای راه‌اندازی کنیم و مجموعه‌های آن نیز باید تعریف شوند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار مازندران با بیان این‌که بعد از مدل بومی ستاد، باید گفتمان‌سازی اولیه صورت پذیرد، تصریح کرد: باید سبک زندگی‌ای را تبلیغ کنیم که علاوه‌بر افزایش بهره‌وری از امکانات، بتوانیم هزینه‌ها را نیز کاهش دهیم.

وی افزود: مدیران به تدوین طرحی بپردازند که چگونه می‌توانند در سازمان خود فرمان مقام معظم رهبری را تحقق ببخشند و آن را در قالب یک طرح آماده و به استاندار ارائه کنند.

یونسی خاطرنشان کرد: موضوع مهم دیگر، توجه عمیق به مالیات است، یعنی کسانی که می‌توانند مالیات پرداخت کنند این کار را انجام دهند و باید به این امر توجه شود.


منبع : ایسنا

 

  

دیدگاه شما در مورد : حرکت به‌ سوی اقتصاد دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی ضروری است

حرکت به‌ سوی اقتصاد دانش‌بنیان در اقتصاد مقاومتی ضروری است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر