صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
روحانی در دیدار رئیس‌جمهور پاکستان:

دوره پساتحریم فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد است

رؤسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان طی نشستی مشترک در اسلام‌آباد درباره مهمترین مسائل دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی با یکدیگر گفت‌وگو و تبادل‌نظر کردند.

کد خبر : 38623

تاریخ انتشار : 07/01/1395 - 17:56


دوره پساتحریم فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد است

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور ظهر شنبه در نشست با ممنون حسین رئیس‌جمهور پاکستان که بیش از یک ساعت به طول انجامید، تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران از توسعه روابط تهران ــ اسلام‌آباد در همه عرصه‌های مورد علاقه  استقبال می‌کند.

وی با اشاره به آمادگی ایران برای تأمین انرژی مورد نیاز پاکستان، اظهار داشت: دوره پسابرجام و پساتحریم این فرصت را برای دو کشور فراهم کرده که همکاری‌های خود را در حوزه‌های انرژی، پتروشیمی و امور بانکی بیش از پیش گسترش دهند.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه اقتصادهای ایران و پاکستان می‌توانند مکمل یکدیگر باشند، گفت: تقویت مناطق و بازارچه‌های مرزی، گام برداشتن به‌سمت تجارت آزاد و ایجاد حساب‌های مشترک تجاری می‌تواند همکاری‌های تجاری دو کشور را عمق بیشتری بخشد.

روحانی گسترش زبان و ادبیات فارسی در پاکستان را ضروری دانست و گفت: اشتراکات فرهنگی، دینی و تاریخی دو ملت، بستر را برای همکاری‌های فرهنگی از جمله تبادل استاد و دانشجو فراهم کرده است.

وی به اهمیت امنیت در مرزهای دو کشور برای پیشبرد طرح‌های توسعه‌ای پرداخت و اظهار داشت: همان‌طور که مرزهای ایران برای پاکستان امن است، تلاش‌ها باید در آن سوی مرز نیز گسترده‌تر شود و شاهد ناامنی در آن بخش نباشیم.

رئیس‌جمهور پاکستان نیز در این دیدار با اعلام آمادگی کشورش برای توسعه همه‌جانبه روابط دو کشور به‌ویژه در عرصه اقتصادی گفت: باید با افزودن بر تلاش‌ها، هرچه سریعتر مبادلات تجاری دو کشور را که هم‌اکنون بیش از یک میلیارد دلار است، افزایش دهیم.

"ممنون حسین" تقویت همکاریهای فرهنگی دو کشور را با توجه به اشتراکات عمیق دو ملت ضروری خواند و گفت: بوستان و گلستان امروز در مدارس پاکستان تدریس می‌شود و مردم پاکستان به سعدی و حافظ عشق می‌ورزند.

وی با اشاره به معضل تروریسم در منطقه، اهمیت تقویت و تعمیق همکاری تهران ــ اسلام‌آباد برای مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی را نیز مورد تأکید قرار داد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : دوره پساتحریم فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد است

دوره پساتحریم فرصتی مناسب برای توسعه همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر