صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس محیط‌ زیست بهشهر خبر داد

بازدید روزانه 500 گردشگر نوروزی از میانکاله

رئیس اداره محیط‌ زیست بهشهر با اشاره به بازدید روزانه حداقل 500 گردشگر نوروزی از پناهگاه حیات وحش میانکاله، گفت: این میزان در 13 نوروز به چند برابر می‎رسد.

کد خبر : 38615

تاریخ انتشار : 07/01/1395 - 17:05


بازدید روزانه 500 گردشگر نوروزی از میانکاله

به گزارش خط امید بهشهر، زمان رضااحمدی درگفتگویی ضمن تبریک سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» و آرزوی ایامی همراه با موفقیت و سلامت برای ملت ایران، اظهار کرد: یکی از مقاصد گردشگری بهشهر در تعطیلات به‎ویژه در نوروز، پناهگاه حیات وحش میانکاله است که جذابیت خاصی نیز برای مسافران و گردشگران دارد.

 

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌های زیست‎محیطی برای این ذخیره‌گاه زیست‎کره، بهره‌مندی هدفمند از طبیعت با حفظ حساسیت‌های خاص این منطقه است، افزود: این بهره‌مندی باید به‌گونه‎ای باشد که هم انسان از طبیعت و مواهب خدادادی استفاده کند و هم حیات زیست‌مندان این منطقه حفاظت‎شده، به خطر نیفتد.

 

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهشهر، گفت: قبل از سال نو با همکاری این اداره، تشکل‌های زیست‎محیطی زاغمرز و بهشهر و شرکت‌های صیادی میانکاله، در قالب طرح زیست‌محیطی «مسیر سبز، ساحل پاک»، پاک‌سازی میانکاله انجام شده و در نوروز نیز به‌صورت روزانه با همکاری همان گروه قبلی، کار پاکسازی پناهگاه حیات وحش میانکاله انجام می‎شود.

 

این مسئول با اشاره به ترغیب گردشگران به رعایت مسائل زیست‎محیطی و جمع‎آوری پسماندها، اظهار کرد: برخی از گردشگران در این مورد همکاری داشته و زباله‌ها را به سطل زباله می‌اندازند.

 

رضااحمدی درباره برنامه‎های در نظر گرفته شده برای 13 نوروز در میانکاله، بیان کرد: در این روز با دو بحث امنیتی و پسماند روبه‎رو هستیم که با همکاری نیروی انتظامی، محیط‌زیست و تشکل‌های زیست‎محیطی انجام می‎شود.

 

وی ادامه داد: کیسه زباله و بروشورهای زیست‌محیطی در روز انس با طبیعت در اختیار گردشگران قرار می‌گیرد که امیدواریم فرهنگ دوستی با طبیعت و احترام به آن از سوی گردشگران رعایت شود تا پس از نوروز، تشکل‌های زیست‌محیطی و محیط‌زیست، متحمل زمان، انرژی و حتی هزینه زیاد برای جمع‎آوری پسماندها نشوند.

 

رضااحمدی از برگزاری کلاس آموزشی زیست‌محیطی با موضوع جمع‎آوری پسماند خبر داد که با شرکت صیادان میانکاله انجام شده و اینکه آنها در بحث پاکسازی ساحل در قبل از نوروز و در حال حاضر نیز پای کار بوده و همکاری آنها قابل تقدیر است.  

 

عضو ستاد خدمات سفر بهشهر با اشاره به ورود روزانه 100 تا 150 دستگاه خودرو به میانکاله و بازدید و اقامت چند ساعته حداقل 500 گردشگر در خارج از «زون» امن منطقه حفاظت‎شده، افزود: پیش‎بینی می‎شود که این تعداد به بیش از یک‎هزار دستگاه خودرو در روز 13 نوروز افزایش یابد، لذا تدابیر امنیتی، انتظامی، جلوگیری از حوادث احتمالی مانند آتش‎سوزی و شکار غیر مجاز اندیشیده شده است.

 

رئیس اداره محیط زیست بهشهر در پایان با بیان اینکه در تعطیلات نوروز سال گذشته، 40 هزار گردشگر و مسافر از مناطق خارج از «زون» امن میانکاله بازدید کردند، گفت: از اول تا 13 نوروز 94، بیش از 25 هزار گردشگر وارد میانکاله شده بودند که تنها 15 هزار نفر این آمار، مربوط به 13 نوروز است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : بازدید روزانه 500 گردشگر نوروزی از میانکاله

بازدید روزانه 500 گردشگر نوروزی از میانکاله

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر