صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

میانکاله میعادگاه پرندگان مهاجر

شبه جزیره میانکاله همچون نگینی در دل طبیعت مازندران می درخشد.

کد خبر : 38590

تاریخ انتشار : 28/12/1394 - 10:47


میانکاله میعادگاه پرندگان مهاجر

به گزارش خط امید بهشهر، شبه جزیره میانکاله یکی از منحصر بفردترین جاذبه های طبیعی کشورمان است که در منتهی الیه جنوب شرقی دریای خزر و در 12 کیلومتری شمال شهرستان بهشهر از شرقی ترین شهرهای مازندران واقع شده است.

 

این شبه جزیره دارای 48 کیلومتر طول و عرض آن بین 1200 تا 3200 متر متغیر است و در سال 1346 در کنوانسیون بین المللی رامسر به منطقه حفاظت شده تبدیل و لقب ذخیره گاه زیست کره را از سوی سازمان ملل متحد دریافت کرد.

 

این پناهگاه حیات وحش که بکرترین منطقه در نوار ساحلی شمال ایران است هر ساله میزبان هزاران پرنده مهاجر است که برای فرار از سرمای عرضهای شمالی زمین در زمستان به آنجا مهاجرت میکنند. این پرندگان شامل قوهای فریاد کش و گنگ ، حواصیل، پلیکان، باکلان، اردک و انواع زیادی از پرندگان آبزی و کنار آبزی است.

 

از پستانداران شاخص این شبه جزیره میتوان به گراز، روباه، شغال، تشی، سمور آبی و بویژه فک خزری ( تنها پستاندار دریای خزر ) اشاره کرد.

 

فک خزری تنها به سبب بکر بودن طبیعت و ساحل میانکاله این منطقه را برای زاد آوری و استراحت در میان تمامی کرانه های ساحلی خزر انتخاب میکند.

 

پوشش گیاهی میانکاله بصورت اراضی و تپه ماهورهای شنی و زمین های باتلاقی است و درختان انار وحشی به وفور در سراسر منطقه دیده میشود.

 

میانکاله هر ساله میزبان گروه هایی از گردشگران و طبیعت دوستان است که با هماهنگی سازمان حفاظت محیط زیست و تحت نظارت محیط بانان از آنجا دیدن میکنند.


منبع : باشگاه خبرنگاران جوان

 

  

دیدگاه شما در مورد : میانکاله میعادگاه پرندگان مهاجر

میانکاله میعادگاه پرندگان مهاجر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر