صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
بمناسبت 22 اسفند، روز شهید

بنیاد شهید را از خواب زمستانی بیدار کنید

بنیاد شهیدی که تمام هویت خود را از شهید و شهادت گرقته اما در شهر کمترین اثری از فعالیت این نهاد به ظاهر فرهنگی درترویج فرهنگ شهادت مشاهده می شود، نهادی که در کنار خواب زمستانی اش در تجلیل از مقام شهدا، خدمت رسانی اش به خانواده های شهدا و جانبازان نیز مجلس روضه دیگری می طلبد.

کد خبر : 38583

تاریخ انتشار : 22/12/1394 - 13:31


بنیاد شهید را از خواب زمستانی بیدار کنید

به گزارش خط امید بهشهر،  22اسفند روز شهید و روز بزرگداشت شهدا فرصتی مغتنم و گرانبهاست تا با رجوعی دوباره به این واژه مقدس ارزش احیاگری شهید را در حفظ و ترویج ارزش های اسلامی و انقلابی در جامعه باز شناسیم.

 

اهمیت نامگذاری این روز بزرگ به خاطر ارج و مقام رفیع مسمّای آن است؛ شهدا همواره در آموزه های قرآن و اهل بیت(ع) و ولایت به نیکی هر چه تمام ذکر نام شده اند. اگر خداوند در قرآن کریم می فرماید: شهدا زنده اند و نزد پروردگارشان از نعمت ها و روزی های الهی بهره می برند، اگر رسول مکرم اسلام(ص) فرمود: بالاتر از هر نیکی، نیکی است مگر آنکه انسان در راه خدا کشته شود، این تعابیر زیبا حکایت متقنی از مقام شهید و شهادت دارد.

 

از سوی دیگر حضرت امام عظیم الشان نیز در وصف مقام شهادت فرمودند: "خط سرخ شهادت خط آل محمد و علی است و این افتخار از خاندان نبوت و ولایت به ذریه طیبه آن بزرگواران و به پیروان خط آنان به ارث رسیده است؛ همین شهادت ها پیروزی را بیمه می کند، همین شهادت ها است که دشمن شما را رسوا می کند در دنیا و شهادت در راه خدا چیزی نیست که بتوان آن را با سنجش های بشری و انگیزه های مادی ارزیابی کرد."

 

مقام معظم رهبری نیز می فرمایند: تکریم شهیدان به آن است که این ملت هرگز در برابر سلطه گران مستکبر سرخم نکنند، یاد شهیدان باید همیشه در فضای جامعه زنده باشد.

شهدا نجبایی از جامعه بودند که در اطاعت از اوامر ولایت فقیه، با گذشتن از جان و مال خود استقلال، آزادی و عظمت نظام مقدس جمهوری اسلامی را رقم زدند و به مناسبت همین ایثار و از خودگذشتگی است که در لوح تاریخ و اذهان ملت شهیدپرور محفوظ و ماندگار و فراموش ناشدنی خواهند ماند.

 

در این روز بزرگ که بدلیل گستردگی موضوع شهید و شهادت و تاثیر شگرف آن در سرنوشت انقلاب اسلامی و جامعه، به امر حضرت امام(ره) نهاد بنیاد شهید انقلاب اسلامی ایجاد گردید تا بتواند ارزش ها و فضیلت های جهاد و شهادت را حفظ و فرهنگ ایثار و شهادت را در جامعه تعمیم و گسترش دهد، متأسفانه می بینیم که بنیاد شهید بزرگترین کاری که در این روز انجام داد زدن بنر بمناسبت این روز بود.

 

بنیاد شهیدی که تمام هویت خود را از شهید و شهادت گرقته اما در شهر کمترین اثری از فعالیت این نهاد به ظاهر فرهنگی مشاهده می شود، نهادی که در کنار خواب زمستانی اش در تجلیل از مقام شهدا، خدمت رسانی اش به خانواده های شهدا و جانبازان نیز مجلس روضه دیگری می طلبد

 

البته نه تنها بنیاد شهید که بعنوان متولی این امر مهم است بلکه این انتقاد به تمامی دستگاه ها و ادارات دولتی و غیر دولتی هم وارد است چون تمام پست و مقام و امنیت خودشان را مدیون جانفشانی بزرگمردانی هستند که در دفاع از خاک و ناموس وطن ذره ای تردید به دل راه ندادند و با اذن امام خود پای در عرصه ایثار نهادند.

 

بنا به فرموده مقام معظم رهبری زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست اما چه کنیم که این سخنان حضرت آقا بعنوان یک عکسی در قاب در راهروهای بنیاد شهید نصب است و در عمل هیچ عملی صورت نمیگیرد. 

 

امیدوارم مسئولان بنیاد شهید بعنوان متولی این امر و در ادامه تمامی مسئولین از این خواب زمستانی بیدار شوند و دین خودشان را نه با نصب بنر با داربست ( که به گفته مسئولین غیرقانونی است و قابل جمع آوری) بلکه با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به شهدا اداکنند.

 

به تعبیر شاعر:

حکم در دست شما نیست ولی سر هستید

داغ یک غزوه ندارید پیمبر هستید......

  

  

دیدگاه شما در مورد : بنیاد شهید را از خواب زمستانی بیدار کنید

بنیاد شهید را از خواب زمستانی بیدار کنید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر