صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران:

حضور جوانان در نماز جمعه سبب کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران، گفت: در حال حاضر، همانند اوایل انقلاب نیازمند حضور جوانان در صفوف نماز جمعه هستیم، زیرا حضور جوانان در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی سبب کاهش دغدغه‌های اجتماعی می‌شود.

کد خبر : 38577

تاریخ انتشار : 22/12/1394 - 09:53


حضور جوانان در نماز جمعه سبب کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود

به گزارش خط امید بهشهر، حجت‌السلام محمد انتظاری ظهر امروز در جمع نمازگزاران بهشهر با اشاره به شهادت حضرت فاطمه‎زهرا (س)، اظهار کرد: صدیقه کبری (س) سرفصل کتاب آفرینش و نام و یاد او نیز آبروی هر دو عالم است.

وی با بیان اینکه همه بدبختی‌های بشر به این دلیل است که دست آنها از دامن اهل بیت (ع) کوتاه شده‌است، افزود: لازمه نگاه استراتژی برای نجات بشر این است که بدانیم، هر گام که به‎سوی اهل بیت عصمت و طهارت (ع) برمی‎داریم، نیازمندی‎های بشر کمتر می‎شود.

مسئول شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه مازندران با تأکید بر اینکه حفظ حرمت زن به‌عنوان حق‌الله مطرح است، گفت: حجاب، امانت الهی در اختیار بانوان بوده و زنان و دختران باید امانت الهی را حفظ کرده و خیانت در امانت نکنند.

این مسئول درباره جذب جوانان به حضور در نماز وحدت‌آفرین و دشمن‌شکن جمعه، بیان کرد: حضور در نماز جمعه با توجه به شناخت، سلایق و آداب و رسوم شهرستان‌ها متفاوت است، اما آن‌چه که از اهمیت بالایی برخوردار بوده، ساختار نهاد مقدس نماز جمعه به‎عنوان اعضای ستاد برگزارکننده این آیین عبادی سیاسی است که می‌تواند محرک جوانان به نماز جمعه باشد.

انتظاری محتوای خطبه نماز جمعه و برنامه‌ریزی‌های درون‌ستادی به‎منظور حضور پرشور جوانان را از عوامل اثربخش در این مسیر دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر، همانند اوایل انقلاب نیازمند حضور جوانان در صفوف نماز جمعه هستیم، زیرا حضور جوانان در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی سبب کاهش دغدغه‌های اجتماعی می‌شود.

وی در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اینکه حضور جوانان می‌تواند تحولی در نماز جمعه ایجاد کند، گفت: در شهرستان بهشهر با حضور حجت‎الاسلام سیدعربعلی جباری امام جمعه و تغییرات ساختاری انجام‎شده، همچنین وحدت و انسجام مجموعه برگزارکننده، شاهد حضور جوانان در کنار پیشکسوتان و افراد باتجربه هستیم.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : حضور جوانان در نماز جمعه سبب کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود

حضور جوانان در نماز جمعه سبب کاهش مشکلات اجتماعی می‌شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر