صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
معاون آموزش و پرورش مازندران:

مربیان پرورشی برنامه محور باشند

معاون پرورشی آموزش‌وپرورش مازندران با تأکید بر برنامه محور بودن مربیان تربیتی از آنان خواست تا تریبونی نباشند.

کد خبر : 38565

تاریخ انتشار : 17/12/1394 - 10:20


مربیان پرورشی برنامه محور باشند

به گزارش خط امید بهشهر، محمد شعبانی، معاون پرورشی اداره کل آموزش‌وپرورش استان مازندران، در همایش تجلیل از مربیان تربیتی در سالن توحید افزود: آموزش‌وپرورش دارای پتانسیل‌های فراوان در امور تربیتی است که باید با شناخت این ظرفیت‌ها و استفاده از توان دانش‌آموزان در جهت رشد و پیشرفت امور تربیتی تلاش شود.

 

وی با اعلام اینکه میدان دادن به دانش‌آموزان قدم بزرگی در تحقق امور تربیتی است، بیان داشت: تعامل، دوری از افراطی‌گری، درست عمل کردن و میدان دادن به دانش‌آموزان و... از مسائل مهم در امور تربیتی است.

 

 

شعبانی با انتقاد از اینکه نباید مربیان پرورشی تریبونی باشند، خاطرنشان کرد: مربیان باید با وارد شدن در میدان عمل و شناخت آسیب‌های اجتماعی، درب سخنرانی‌های طولانی در امور پرورشی بست و با گفتگو و تعامل در راستای تعالی این مسائل توجه کنیم.

 

 

معاون تربیتی آموزش‌وپرورش استان مازندران گفت: تعامل بین دانش‌آموزان و معلم، سخنران و شنونده از مسائل مهم است که باید با ایجاد این تعامل از آسیب‌ها و ناهنجاری‌ها جلوگیری و جامعه را به سمت توسعه در این امور سوق داد.

 

 

این رسول با تأکید بر جلوگیری از افراطی‌گری در جامعه گفت: افراطی‌گری مخصوص انسان‌های متکبر و خودخواه است و به همین دلیل و عدم قبول شکست است که اکنون بعد از دو هفته از برگزاری انتخابات در هفتم اسفندماه، جامعه همچنان ملتهب است و این به دلیل عدم قبول شکست بعد از انتخابات است.

 

 

شعبانی گفت: اکنون نداشتن سعه‌صدر، جامعه را با مشکل مواجه ساخته و باید راست بگوییم، راست خدمت و راست وارد میدان شویم.

 

 

وی افزود: ما به دنبال شخصیت متعالی که در عرصه هنر، دین و علم پیشتاز باشد و مهارت داشته باشد هستیم و نباید دانش‌آموزان فقط به سمت هنر و یا مسائل دینی افراطی بروند و یا افرادی باشند که به دنبال کنکوریم و نمره هستند بلکه باید در مسائل مهم وارد شوند چراکه ما دانش‌آموز تک‌بعدی نمی‌خواهیم.

 

 

شعبانی بابیان اینکه برنامه محوری مهم است، افزود: برنامه محوری ما را ارجاع می‌دهد تا به واقعیات نزدیک شویم و تلاش کنیم دانش‌آموزان را دریابیم.

 

 

وی ادامه داد: اکنون مشکل ما فرزندانی هستند که کسی را ندارند و مشکل‌دارند و باید آنان را آسیب‌شناسی کنیم و جسور باشیم در مشکلات و آسیب‌های اجتماعی و ازدواج زودهنگام باید با رفاقت با دانش‌آموزان وارد شویم و آسیب‌شناسی کنیم.

 

 

شعبانی گفت: سند تحول سند تربیتی است و هر آنچه در استان داریم از مسابقات فرهنگی و پرسش مهر و... مرهون مربیان پرورشی و دانش‌آموزان است که ما می‌درخشیم و تلاش داریم که در این راستا همچنان صدرنشین باشیم.

 

 

سید محسن نجفی، معاون تربیتی و پرورش آموزش‌وپرورش بهشهر نیز در سخنانی گفت: شما مربیان پرورشی مظهر مسلم نون والقلم هستید و مجموعه پرورشی و تربیت‌بدنی و مشاوران بهداشت در شش ماه اخیر در تربیت‌بدنی و سلامت در کسب رتبه استانی رتبه دوم را کسب کرده که بیانگر اهتمام به این امر است و در مسابقات بسکتبال دختران رتبه اول و در بدمینتون دو مقام قهرمانی را در سال جاری داشتیم.

 

 

نجفی بابیان اینکه دامنه تربیت‌بدنی در رشته‌های مختلف گسترش‌یافته است، یادآور شد: در پرورشی نماز، قرآن و عترت در توانمندسازی تلاش شده است و امسال هشت هزارنفرشرکت کردند.

 

 

وی گفت: امسال در امر فرهنگی و هنری، سرود و نقاشی همگانی رکود داشتیم که امسال پیشرفت خوبی داشته و ۳۰ مدرسه ما سرودهمگانی را در دستور کار قراردادند و در مشاوره نیز با توجه به تعداد کم و گستردگی و حجم عظیم آسیب‌های اجتماعی درخشیدیم و هسته مشاوره دانش‌آموزی به مرکز مشاوره ارتقا یافت.

 

 

معاون پرورشی آموزش و مرورش بهشهر گفت: در پرسش مهر ۵۶۰ نفر در شهرستان شرکت کردند که از این تعداد ۲۵ نفر به‌عنوان برگزیده به استان اعزام و سه نفر به کشوری راه یافتند.

به گزارش خط امید بهشهر، در این همایش از حدود ۲۹ مربی تربیتی و پرورش بهشهر قدردانی شد. 

  

دیدگاه شما در مورد : مربیان پرورشی برنامه محور باشند

مربیان پرورشی برنامه محور باشند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر