صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

سراب زیبای رابطه با آمریکا!

کد خبر : 3836

تاریخ انتشار : 25/07/1392 - 18:56


سراب زیبای رابطه با آمریکا!

به گزارش خط امید بهشهر _ مثبت اندیشی هرچند در ظاهر امر بسیار مقبول می نماید اما در برخی از فضاها می تواند بسیار فریبنده باشد که در بطن سراب زیبا ، نابودی را بهمراه می آورد.

 نابودی نه بمعنای نیست شدن و از کادر صفحه روزگار دور شدن بلکه بمعنای عبور از شخصیت محکم و ظلم ستیز که می تواند در صورت پیروزی ، روند تاریخ را عوض کند چیزی که همیشه پس از انقلابات جهان ، آرام آرام در مه ایی غلیظ گم می شود.

آنانی که دستی به مطالعه و غمی انسانی در دل ندارند هیچ ارتباطی نمی توانند با این مباحث برقرار کنند بخش اعظم آنها در زندگی فست فودی جهان هضم شده اند و درصد زیادی از زندگی خویش را می خواهند در سرخوشی حاشیه های زندگی مدرن بگذرانند و اساسا نمی خواهند با مفاهیمی چون مرگ ، فقر ، گرسنگی ، بردگی مدرن و همچنین وابستگی ، ارتباطی برقرار کنند چرا که اساسا برایشان وجود دیگران معنا ندارد و یا نمی خواهند غم انسانی شان سرباز کند و لحظه های سرخوشی شان را کمرنگ کند و به تعبیری نئشه شان را کور سازد.

 وقتی بحث ارتباط با آمریکا مطرح می شود اهالی این قبیله آنچنان در ذوق و شوق ، بال بال می زنند که گویا به اقیانوسی وصل می گردند که در آن برای همیشه از سرخوشی و لذت لبریز می شوند.

 امروز گفتن تاریخ کشورهایی که دولتمردانشان سر بر آستان قبله عالم ! ساییدند را واگویه کنیم که با رویای چنین کسانی در تعارض است هیچ توفیقی در توجیه شان نمی یابیم حتی اگر از ساختار پر از آسیب های دهشتناک داخلی آمریکا را نیز بگوییم انگ دروغگویی می خوریم.

 آنان از روحانی ، نرمش قهرمانانه نمی خواهند همانطور که آمریکا و اذنابش ، تن به این ارتباط احترام آمیز متقابل نخواهند داد و چاره ایی نیست هوشمندانه مذاکرات را به پیش بریم و یقینا به جاهایی خواهیم رسید که افزونخواهی هایشان چشم برخی را در داخل باز خواهد نمود.

 اما مهم آن است که نوک پیکان دیپلماسی ما آنچنان آبدیده باشند که اگر به دیوار حرص و آز شان برخوردند دیگر اصراری بر ادامه نداشته باشند چرا که از اینجا ، امتیاز دادن یکجانبه شروع می شود و مهمتر از آن اهتمام مسئولین به رفع مشکلات داخلی و بالابردن توان دفاعی و حفظ و گسترش ارزش های دفاع مقدس برای زمانی است که خصم ، حربه " گزینه نظامی روی میز " را به مرحله ی اجرا بگذارد یا بخواهد بعنوان حربه ایی در گرفتن امتیازات استفاده کند.

 متاسفانه برخی به جهت اینکه مذاکره با آمریکا را موجه نشان دهند با سیاه نمایی مفرط هشت سال گذشته و حتی بیان غیر واقعی این نکته که کفگیر به ته دیگ خورده عملا سیگنال هایی به حریف می دهند که می تواند کار را سخت تر کند و از جهاتی بخش عظیمی از دلسوختگان انقلاب را که در شرایط سخت ، نظام نیازمند حضورشان است را دلسرد می کنند.

 درک این واقعیت نباید بسیار سخت باشد که در قوه ی مجریه یکدستی را نمی یابیم چرا که ملقمه ایست از طرفداران هاشمی رفسنجانی و جبهه متکثر اصلاح طلبان و برخی از اصولگرایان که هنوز در بدنه برای سهم بری بیشتر نزاع فراوان مشاهده می شود بگونه ای که کار را برای وزیر کشور دشوار نموده اند و اگر روزی اصولگرایان نیزاز اینهمه بی مهری در اوان دولت جدید ، سکوت را بشکنند دیگر نمی توان این قوری بند زده را حفظ نمود.

 قوه ی مقننه و قضاییه نیز تا حدی می توانند همراهی پیشه کنند زیرا فضای جدید ، باعث شده خواسته های نامعقول فتنه گران سال 1388 هردم فزونی گیرد و این از خواست و اراده ی اخوان لاریجانی ها و نمایندگان مجلس بسیار فراتر است و اگر همینطور ادامه پیدا کند اعتراضات و مخالفت اینان را نیز در پی خواهد داشت آیا شخصیت و توان مدیریتی رییس قوه ی مجریه می تواند این بحران های پیش رو را یک به یک ، پشت سر بگذارد ؟ جواب به این سئوال و سئوال های بیشمار دیگر را فقط گذر زمان می تواند پاسخ دهد.

نویسنده : علی نائیجی
منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : سراب زیبای رابطه با آمریکا!

سراب زیبای رابطه با آمریکا!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر