صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حواشی سخنرانی هاشمی در مراسم بزرگداشت شهید اشرفی

سخنرانی هاشمی با شعار مرگ بر آمریکا ناتمام ماند

به دلیل سر دادن شعار های مرگ بر آمریکا توسط مردم هاشمی رفسنجانی سخنرانی خود را نیمه تمام رها کرد.

کد خبر : 3827

تاریخ انتشار : 23/07/1392 - 11:28


سخنرانی هاشمی با شعار مرگ بر آمریکا ناتمام ماند

به گزارش خط امید بهشهر _ در خلال سخنرانی هاشمی رفسنجانی مردم با سر دادن شعار های مرگ بر آمریکا در چند مرحله سخنان وی را قطع کردند.

سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا باعث شنیده شدن شعارهایی مثل سلام بر خاتمی و درود بر هاشمی و درنهایت بر هم خوردن نظم سخنرای رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام شد.

شنیدن صدای سوت در شبستان مسجد جامع کرمانشاه هم از نکات عجیب در سالروز شهادت شهید اشرفی اصفهانی بود.

هاشمی رفسنجانی با این شرایط ترجیح داد که سخنرانی خود را با این جمله که "فشردگی مراسم زیاد است و به همین دلیل سخنرانی خود را همین جا به پایان می برم" مراسم را به اتمام رساند.

هاشمی چندین بار از مردم خواست که شعارها را متوقف کنند تا وی بتواند به سخنرانی خود ادامه بدهد.

ایران در منطقه ای نا آرام با وجود ولایت فقیه ثبات دارد

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: در شرایطی که تمام منطقه و کشورهای اطراف ما در بی ثباتی به سر می برند ما با تکیه بر نظام ولایت فقیه توانسته ایم یک کشور با صلابت و مقتدر داشته باشیم.

 حجت الاسلام اکبر هاشمی رفسنجانی در بخش آغازین سخنرانی خود در مراسم بزرگداشت چهارمین شهید محراب که در مسجد جامع شهر کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: جغرافیدانان می دانند که کرمانشاه یکی از مراکز تمدن ایران است که افتخارات زیادی برای این کشور داشته است.

وی افزود:  این موضوع به خاطر شرایط جغرافیایی مناسب منطقه ای است که کرمانشاه در آن واقع شده است و ویژگی هایی مانند کوه ها، دره ها و… و البته مردم سلحشوری که کرمانشاه دارد آن را به اسوه قهرمانی و شجاعت تبدیل کرده است..

هاشمی رفسنجانی گفت: همواره قدرت و عظمت کرمانشاه را در طول تاریخ دیده ایم مانند مقابله با مغول ها  و  متجاوزان که هنوز هم اگر شرایط مشابهی حاک باشد همینگونه خواهد بود.

وی با اشاره به سالروز شهادت شهید اشرفی اصفهانی گفت: ایشان انسان بزرگی در حوزه علمیه قم بود که نمونه زهد و تقوا و پرهیزگاری زمان خودش لقب گرفته بود. امام با علم به اینکه ایشان شخصیت بسیار بزرگ و دانشمندی است ایشان را به کرمانشاه فرستادند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شهید اشرفی اصفهانی در دفاع مقدس گرم کننده جبهه ها بودند. در صفوف رزمندگان در قرارگاه های نزدیک به خط مقدم حضور ایشان برای رزمندگان دلگرمی بود. من در قرارگاه بودم در یک مورد دیدم که ایشان چه تاثیری بر رزمنده ها داشتند. میدیدم که ایشان لیست وسیله های مورد نیاز جبهه را می گرفت و کمک می کرد.

رفسنجانی ادامه داد: او حتی در بستری بیماری هم به جبهه ها کمک می کرد. خداوند در همین محراب به او سعادت شهادت به دست پست ترین امت را عنایت کرد.

هاشمی رفسنجانی به زندگی مسالمت آمیز اقوام و گروه های مختلف در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: منطقه کرمانشاه به مرکزیت شهر کرمانشاه حرف های زیادی برای گفتن دارد. از شیعه و سنی و اهل حق و عشایر در کنار هم با آرامش زندگی می کنند و نمونه هایی از انسان های شریف و آگاه به گونه ای زندگی کردند که بدون اختلاف در میان قومیت ها کارشان پیش رفته است.

وی تصریح کرد: این صمیمیت مردم به حدی است که وقتی بعثی ها بسیاریاز نقاط حساس استان را نابود کرده بوند و مردم را زیر بمباران داشتند، کرمانشاهی ها از آوارگان جنگ میزبانی می کردند. عشایر دلیر استان هم که زبانزد هستند.

رفسنجانی با اشاره به شرایط ویپه اقتصادی کرمانشاه گفت: کرمانشاه از نظر معادن، ظرفیت های توریستی و باستانی در اوج است و روحیه تمدنی که در خون و پوست و دلهای مردم کرمانشاه است برکسی پوشیده نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام رشادت  مردم کرمانشاه در زمان جنگ را ماندگار عنوان کرد.

وی گفت: استان کرمانشاه جزو اولین استان هایی بود که دشمن به آن وارد شد. در پایان جنگ هم من در جنوب بودم که خبر رسید منافقین به کرمانشاه وارد شدند. با عجله خودمان را به اسلام آباد رساندیم و دیدیم که منافقان اکثر خیابان های شهر را تصرف کرده اند. ما در سه راهی اسلام آباد گیر افتادیم و اگر رشادت شیرمردان این منطقه نبود صحنه های نابودی و فرار ذلیلانه منافقان را نمی دیدیم.

هاشمی رفسنجانی با اشاره به اوضاع منطقه در شرایط کنونی خاطر نشان کرد: میبینیم کشورهایی که در آنها بیداری اسلامی اتفاق افتاد دوباره به وضعیت قبل برگشته اند. در تونس، مصر، عراق و…  هر روز مسلمانان توسط بهمب ها و ماشین های بمب گذاری شده در معرض خطر هستند.

وی ادامه داد: در این شرایط می بینیم که با گذشت سی و چند سال از انقلاب اسلامی مردم ایران در این شرایط هنوز پای کار انقلابند و با جان و دل راه خود را ادامه می دهند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این شرایط و ثبات و صلابتی که نظام ما دارد به خاطر حکومت ولایت فقیه است و به خاطر خون شهدا و ایستادگی خانواده های شهداست.


منبع : مرصاد

 

  

دیدگاه شما در مورد : سخنرانی هاشمی با شعار مرگ بر آمریکا ناتمام ماند

سخنرانی هاشمی با شعار مرگ بر آمریکا ناتمام ماند

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر