صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس قوه قضائیه:

رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه است

رئیس قوه قضائیه کشورگفت: اگرانسان می‌خواهد راه عبودیت را در پیش گیرد و از صراط اخلاق، سلوک و حق ترقی کند باید از ولایت فقیه حمایت و دفاع کند.

کد خبر : 38077

تاریخ انتشار : 24/11/1394 - 09:03


رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه است

به‌گزارش خبرنگار خط امید بهشهر، آیت‌الله صادق آملی لاریجانی رئیس قوه قضائیه کشور در جمع مردم شهرستان بهشهر در حسینیه قتلگاه ضمن تبریک به مناسبت یوم الله 22 بهمن گفت: همانا خداوند متعال انسان را به صراط مستقیم دعوت کرد و انبیا را برای نشان دادن این صراط فرستاده است و اگرانسان می‌خواهد راه عبودیت را در پیش گیرد و از صراط اخلاق، سلوک و حق ترقی کند باید از ولایت فقیه حمایت و دفاع کند.

 

وی افزود: نیازهای ما انسان‌ها به گونه‌ای است که نمی‌توانیم به‌صورت فردی زندگی کنیم و باید به‌نحو اجتماعی زندگی کرد ولازمه زندگی اجتماعی داشتن نظام سیاسی در کشور است که بدون نظام سیاسی تمدن انسانی قادر به بقا نیست و این نظام سیاسی در همه کشورهای جهان تفاوت‌هایی دارد که در حکومت اسلامی ایران محور واساس نظام سیاسی ولایت فقیه است.

 

آملی لاریجانی یادآور شد: هر حکومتی بدون مقبولیت مردمی باقی نخواهد ماند و نظام جمهوری اسلامی نیز با ایمان به خدا، حضور مردم و رهبری مقتدرانه امام خمینی(ره) به وجود آمد و مردم ایران پس از پیروزی انقلاب و با حضور در تمام صحنه‌ها مهر تأییدی بر حکومت مردم‌سالاری دینی زدند و به‌ویژه در 22 بهمن به جهانیان ثابت کردند با ایمان به خدا، اسلام و ولایت را رها نمی‌کنند.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دشمنی‌های استکبار در طول انقلاب اسلامی اظهارکرد: نظام اسلامی ایران یک نظام بی بدیل در جهان است و همین امر باعث شد تا استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا تلاش کند با جنگ 8 ساله، اختلافات قومی و قبیله‌ای، محاصره و تحریم پایه های این نظام را سست کند ولی با هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری و حمایت‌های مردم نقشه‌های دشمن یکی پس از دیگری خنثی شد.

 

آملی لاریجانی گفت: دشمن با اعمال تحریم‌های ظالمانه تلاش کرد تا جلوی رشد وشکوفایی ملت را بگیرد اما به اذعان خود غربی‌ها این تحریم‌ها باعث پیشرفت و استقلال کشور در زمینه های مختلف شد و با تلاش مهندسان و دانشمندان، در تمام زمینه‌های علمی به درجات مهمی دست یافتیم که اینها همه نشانه‌های اقتدار ملت ایران است.

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به نقش مقام معظم رهبری در اداره کشورخاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری در گردنه های سخت انقلاب همیشه در صحنه حاضربوده و خطوط اصلی انقلاب را ترسیم و رهبری کرده است وآنچه که ما در مذاکرات هسته‌ای به آن دست یافتیم با راهنمایی‌ها و هدایت‌های ایشان وهمچنین ایستادگی مردم ایران بوده است.

 

رئیس قوه قضائیه افزود: مجلس خبرگان رهبری یک جایگاه بسیار مهم و یکی از ارکان نظام اسلامی به‌شمار می‌رود که نشانه اقتدار نظام است و کسانی باید به این مجلس راه پیدا کنند که صلاحیت و توانایی این جایگاه را داشته باشند.

 

آملی لاریجانی در پایان با توجه به در پیش بودن انتخابات 7 اسفند ماه تصریح کرد: نظام جمهوری اسلامی یک موهبت الهی است که باید قدردان آن باشیم و با حضور گسترده خود پای صندوق‌های رأی با آرمان‌های امام و رهبری تجدید میثاق کنیم.

 

خبرنگار نیلوفر عنقا
 

  

  

دیدگاه شما در مورد : رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه است

رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی ولایت فقیه است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر