صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس هیأت تحقیق و تفحص اعلام کرد:

کشف 20 هزار سند تخلف در زیر زمین تامین اجتماعی

روز دوشنبه (۸ مهر) با همکاری کارگران سازمان تأمین اجتماعی ۲۰ هزار سند مفقوده در زیر زمین این سازمان پیدا شد.

کد خبر : 3744

تاریخ انتشار : 20/07/1392 - 15:25


کشف 20 هزار سند تخلف در زیر زمین تامین اجتماعی

به گزارش خط امید بهشهر _ «علیرضا محجوب» که به همراه اعضای هیأت تحقیق و تفحص از سازمان تأمین اجتماعی در جمع خبرنگاران حاضر شده بود، اعلام کرد: با برگزاری نشست رسانه‌ای قبلی، کسانی که اسناد مجلس را پنهان کرده بودند جرأت جابجایی و از بین بردن آن را پیدا نکردند و سرانجام روز دوشنبه با همکاری حراست و کارگران داخل سازمان، اسناد در یکی از زیرزمین‌های سازمان پیدا شد.

این عضو کمیسیون اجتماعی اضافه کرد: ‌در‌‌ همان روزی که نشست خبری قبلی برگزار شد نامه‌ای به دادستان در مورد مفقود شدن اسناد تحقیق و تفحص ارائه شد و حتی جلسه‌ای نیز برای پیگیری با دادستان تشکیل شد.

محجوب در ادامه با ابراز «گلایه» از روش پیگیری دادستان تهران، گفت: ما از مسئولان قوه قضاییه انتظار داشتیم با توجه به پیگیری‌های قبلی، پرونده را به جریان می‌انداخت.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس اظهار کرد: ما برای یافتن اسناد در سه نوبت با کسانی که فکر می‌کردیم اسناد در اختیار آنهاست ملاقات داشتیم ولی در نهایت ناامید شدیم و نتوانستیم نتیجه به دست آوریم.

وی تاکید کرد: متاسفانه به واسطه محدودیت قانونی نمی توانیم در خصوص این گزارش بیشتر صحبت کنیم. این تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی پر مسئله ترین و پرحاشیه ترین تحقیق در عمر مجلس شورای اسلامی است و امیدواریم هیئت رئیسه اجازه دهد اسناد و مدارک این تحقیق و تفحص به صورت کامل منتشر شود.

محجوب ادامه داد: باید تکلیف برخی معاملات سازمان تامین اجتماعی مشخص شود. امیدوارم دستگاه قضائی پس از انتشار گزارش تحقیق و تفحص موضوع را به صورت صریح و جدی بررسی کند زیرا طولانی شدن روند رسیدگی به جرایم باعث فرار متخلفان خواهد شد.

وی تاکید کرد: در دو سال اخیر خلاف نظر مجلس شورای اسلامی و دیوان عدالت اداری فردی سازمان را اداره می کرد که این امر موجب تشدید تخلفات شده بود.

دبیرکل خانه کارگر افزود: ‌ باید از کارگران به دلیل دادن اطلاعات در جریان پیدا کردن اسناد تشکر کنم. ما ابتدا باورمان نمی‌شد که این اسناد گم شده است ولی با پیگیری‌ها مطلع شدیم که این اسناد مفقود شده است. نامه‌ای به وزیر کار نوشتم ایشان نیز نامه را به حراست ارجاع داد. با قائم مقام وزارت کار نیز در محل اختفای اسناد حضور پیدا کردیم و توانستیم این ادعا را به اثبات رسانده و آن‌ها را پیدا کنیم.

وی با انتقاد از یکی از بخش‌های اخبار تلویزیون به دلیل نوع انعکاس موضوع مفقود شدن اسناد هیات تحقیق و تفحص گفت: طبق آیین نامه ما نمی‌توانیم درمورد جزییات تحقیق و تفحص قبل از انتشار آن اطلاع رسانی کنیم اما متاسفانه اخبار 20:30 در حاشیه‌های خود تنها به فرافکنی پرداخت و به نوعی مزه‌پراکنی کرد که ما به این موضوع اعتراض داریم.

محجوب خاطر نشان کرد: مدارک در یکی از زیرزمین‌های ساختمان تامین اجتماعی یعنی ساختمان دوم این سازمان به نام شهید معیری پیدا شد. آنجا اتاقی بود که تنها یک کلید داشت. ما به طور مرتب هر چند وقت یک بار در ساختمان دوم تامین اجتماعی برای اطمینان از وجود اسناد سرکشی می‌کردیم که یک مرتبه موضوع به ما اطلاع داده شد که اسناد مفقود شده است. اما ما توانستیم با پرس و جو و کمک و اطلاع کارگران شریف و حراست و وزارت کار اسناد را پیدا کنیم.

رئیس هیات تحقیق و تفحص در سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه نگارش گزارش از نیمه دوم مهر ماه شروع می‌شود گفت: این گزارش از تمامی اسناد مربوط به مراکز درمانی، شعب سازمان تامین اجتماعی، صورت جلسه سازمان در ادوار مختلف، گزارش بازرسان و موارد دیگر تهیه شده است که تلاشمان بر این است در ۱۵ آبان جهت قرائت به مجلس تقدیم کنیم.

رئیس هیات تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی در ادامه با بیان اینکه بیش از ۳۰۰۰ برگ شکایت، دادخواست و سند تخلف به این هیات ارائه شده است گفت: به بسیاری از این اسناد رسیدگی شده و مابقی نیز تعیین تکلیف می‌شود و در گزارش قید خواهد شد.

محجوب با تاکید بر اینکه تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی یکی از پرحاشیه‌ترین و پر مساله‌ترین تفحص‌های مجلس است گفت: ممکن است این گزارش چند ۱۰ هزار صفحه ضمائم داشته باشد. امیدواریم مجلس اجازه دهد تا تمامی جزییات گزارش را منتشر کنیم تا کسانی که از اموال دولتی سوء استفاده کرده‌اند شناخته شده و تخلفات آن‌ها برای همه روشن شود.

وی افزود: به تمامی کسانی که وجوهی را از سازمان در اختیار دارند هشدار می‌دهم که این وجوه را برگرداند. کسانی هستند که هزار میلیارد تومان سند پیش آنهاست که باید این موارد تعیین تکلیف شود. اگر این افراد قبل از تهیه گزارش و ارائه آن به مرجع قضایی اسناد و اموال را تحویل دهند مقداری از بار تخلفشان کم شده است چرا که بعد از تصویب گزارش قوه قضاییه به موضوع رسیدگی خواهد کرد.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس در پایان با بیان اینکه ما از قوه قضاییه انتظار رسیدگی به تخلفات متخلفین این پرونده را داریم گفت که تمامی اطلاعات و جزییات این پرونده تاکنون به رئیس مجلس ارائه شده است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : کشف 20 هزار سند تخلف در زیر زمین تامین اجتماعی

کشف 20 هزار سند تخلف در زیر زمین تامین اجتماعی

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر