صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آیت‌الله صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

دولت در پسابرجام بیکاری و رکود را معالجه کند/ نکند شاهد مجلسی باشیم که در آن بیانیه آمریکا قرائت شود

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه نکند کالاهای آمریکایی و اروپایی ما را مصرف‌گرا کند، گفت: دولت در پسابرجام بیکاری و رکود را معالجه کند

کد خبر : 37421

تاریخ انتشار : 09/11/1394 - 15:22


دولت در پسابرجام بیکاری و رکود را معالجه کند/ نکند شاهد مجلسی باشیم که در آن بیانیه آمریکا قرائت شود

به گزارش خط امید بهشهر, آیت‌الله کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های دوم نماز جمعه این هفته ضمن تبریک به مناسبت نزدیکی به ایام مبارک دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: دهه فجر را به ملت شریف ایران، امام زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدای عزیزمان و نیز امام راحل(ره) تبریک می‌گویم.

وی افزود: در زمان طاغوت اسلام فردی و منزوی شده بود که انقلاب اسلامی آن را به متن زندگی مردم آورد، گرچه با آن فاصله داریم اما باور اینکه اسلام برای امور دنیوی و اخروی ما آمده و حکومت، مدیریت و حاکم دارد جای شکر دارد و باید به آن افتخار کنیم.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در سه دهه بعد از پیروزی انقلاب و پس از رحلت امام(ره) با استحکام و آگاهی انقلاب را با طراوت پیش برده‌اند و همچنان این مسیر ادامه دارد، گفت: رهبر معظم انقلاب در این سه دهه پس از رحلت امام توانستند انقلاب اسلامی را از پیچ‌های خطرناک عبور داده و به مسیر سازندگی رسانده‌اند.

آیت‌الله صدیقی اضافه کرد: رهبر معظم انقلاب پرچمدار انقلاب فکری در جهان هستند به طوری که پیام‌های ایشان به جوانان اروپایی نیز همین است.

وی در بخش دیگری ازسخنانش توجه به مسائل اجرایی شدن برجام و پسابرجام را از سوی مردم و دولتمردان ضروری دانست و گفت: رهبر عزیز ما ضمن تقدیر و تشکر از دست‌اندرکاران مذاکره و تلاش‌های پیگیر و شبانه‌روزی آنها همواره افکار عمومی را براین نکته توجه دادند که این توافق نتیجه مقاومت جانانه ملت غیور، مقاوم، صابر، متدین و ولایتمدار ایران اسلامی بوده است.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه در زمان تحریم‌ها غربی‌ها به صراحت تصریح می‌کردند که قصد فلج کردن اقتصاد کشور را دارند، گفت: آنها می‌خواستند مردم اعتراضات مدنی را شروع کرده و آنها را علیه حکومت بشورانند و آنها نیز از این فضای ملتهب فشار و نفوذ‌شان را برای ساقط کردن نظام عملی کنند اما این فشارهای همه جانبه دشمن، ملت ما را نه تنها خسته و آزرده و رنجور نکرد، بلکه ملت ما با این فشارها به چهره کثیف و خبیث دشمنان بویژه آمریکایی‌ها بیش از پیش آشنا شدند.

آیت‌الله صدیقی تصریح کرد: تحریم‌ها باعث شد که علاقه و عطش مردم به انقلاب و ولایت بیشتر شده و حتی نشان دادند که تا آخرین نفس بر سر اهداف این انقلاب ایستاده‌اند و پایداری خواهند کرد.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه آمریکا و شیطان بزرگ و نوچه‌هایش از تحریم ایران مایوس شده‌اند که این یکی ازدلایل مذاکره آنها با ایران بود، اظهار داشت:  عاملی که آنها تن به مذاکره دادند این بود که ما در موضع قدرت بودیم و شهدای هسته‌ای و پیشرفت‌های هسته‌ای ما در این صنعت آنها را به شگفتی و در موضع ضعف قرار داده بود.

وی اضافه کرد: پیشرفت‌های جوانان متدین و حزب‌اللهی ایران با حرکات جهادی و نیز غنی‌سازی 20 درصد اورانیوم و تولید رادیوداروها و همین‌طور تولید 190 هزار سوخت سانتریفیوژ در فردو و آب سنگین اراک باعث شد که آمریکایی‌ها از این اقدامات وحشت کرده و حاضر به مذاکره با ایران شوند.

آیت‌الله صدیقی با تاکید بر اینکه آمریکایی‌ها از روی وحشت حاضر به مذاکره با ایران در موضوع هسته‌ای شدند اظهار داشت: ما در مذاکرات هسته‌ای موضع ضعف نداشتیم بلکه آنها ضعیف بودند.

وی همچنین وجود رهبری مقاوم در راس امور کشور ما را یکی از دلایل وحشت آمریکایی‌ها از پیشرفت‌های ایران در عرصه‌های مختلف و بویژه موضوع هسته‌ای دانست و افزود: آنها به همین دلیل وارد مذاکره با ایران شدند زیرا می‌دیدند که پیشرفت‌های ما روز به روز ادامه می‌یابد.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: نکته دیگری که آنها حاضر شدند با ایران مذاکره کنند این بود که آنها می‌دیدند با وجود یک رهبر مقاومی که هیچ وقت به کسی باج نداده و در هیچ توفانی عقب‌نشینی نکرده و به ملت ایران روح استقامت و پایداری می‌دمد و اهداف انقلاب را پیش می‌برد، ملت ایران به پیشرفت‌هایش ادامه می‌دهد.

آیت‌الله صدیقی یکی دیگر از عوامل مذاکره آمریکایی‌ها با ایران در موضوع هسته‌ای را حضور مردم و استقامت دانشمندان ایرانی دانست و افزود: آنها می‌دیدند که ما در شرایط تحریم توانسته‌ایم همه عرصه‌ها را فتح کنیم بنابراین حاضر شدند که با ما مذاکره کنند.

وی همچنین از تیم مذاکره کننده هسته‌ای در رسیدن به برجام و اجرایی شدن آن نیز تقدیر کرد.

امام جمعه موقت تهران با ا شاره به مشکلات اقتصادی کشور در شرایط پسابرجام گفت: دولتمردان باید بدانند که مسئله تحریم و مشکلات اقتصادی در کشور ما 20 درصد است و بقیه به نوع مدیریت اقتصادی مربوط است.

آیت‌الله صدیقی مطالبه امروز مردم از دولتمردان را در شرایط پسابرجام رفع مشکل بیکاری و رکود دانست و اظهار داشت: امروز مطالبه مردم این است که دست‌اندرکاران که رکود شکننده و بیکاری گزنده جوانان را معالجه کنند؛ نکند باپسابرجام کالای اروپایی و آمریکایی وارد کشور شده و ما را به موجودات مصرفی و دارای اقتصاد لیبرالیستی که در آن اقشار ضعیف جامعه نادیده گرفته شده و له می‌شوند، تبدیل کند.

وی اضافه کرد: مسئله اساسی در پسابرجام تکیه به نیروهای داخلی و سامان دادن به اقتصاد مقاومتی است زیرا اقتصاد ما تنها از اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی و توجه به ظرفیت‌های داخلی رشد کرده و شکوفا می‌شود.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه باید در پسابرجام به فرهنگ در کنار اقتصاد توجه شود، گفت: در این ارتباطات اسلام، انقلاب و اقتدار ما در منطقه ما را به اینجا رسانده و اینها معلول نظام اسلامی و ولایت است. مسئولان باید همراه با ملت باشند و به مسائل فرهنگی و اقتصادی و رفع مشکل بیکاری در شرایط پسابرجام بیش از پیش بپردازند.

آیت‌الله صدیقی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در روز 7 اسفندماه، انتخابات را یک فرصت دانست و افزود: انتخابات در کشور ما در تمام ادوار پس از پیروزی انقلاب اسلامی تضمین جمهوریت و بقای مردمسالاری و نیز پشتوانه ملی حکومت و سازنده و بالنده و پیشرو بوده است.

وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات آبروی نظام و نشان دهنده فرهنگ و تمدن بالا و رو به پیشرفت مردم ایران است.

امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه مردم همواره شرکت و حضور پرشور در انتخابات را یک اولویت می‌دانند، گفت: انتخابات محلی برای اخلاق، سیاست، فرهنگ و حماسه است و مردم ما مانند همیشه در صحنه خواهند بود و به رهبری لبیک می‌گویند.

آیت‌الله صدیقی با بیان اینکه باید به مسئله نفوذ توجه کنیم، اظهار داشت: نکند خدای ناکرده شاهد مجلسی باشیم که بیانیه آمریکا در آن خوانده شود؛ نکند شاهد خبرگانی باشیم که به جای اینکه "یار" باشد، "بار" باشند و قداست‌شکنی کنند؛ نکند خبرگان میدانی برای زورآزمایی این گروه و آن گروه باشد.

وی همچنین از توقیف تفنگداران آمریکایی توسط پاسداران نیروی دریایی سپاه تقدیر کرد و آن را نشانه روح حماسی و قدرت این نیرو دانست.

امام جمعه موقت تهران مجلس خبرگان را پشتوانه‌ای در مسائل مختلف و چشم بینای رهبری نظام دانست و افزود: آنها اوضاع را رصد می‌کنند و مسائلی راکه باید، به مقام ولایت منتقل می‌کنند؛ اینطور نباشد که قداست‌شکنی و مردم و شهدا را دشمن‌شاد کنند.

آیت‌الله صدیقی ضمن تاکید بر هوشیاری مردم برای انتخاب اصلح، گفت: از اینکه شورای نگهبان عده‌ای را احراز صلاحیت کرده برای ما رفع تکلیف نمی‌کند، مردم شهیدپرور و ولایتمدار ما در این مرحله باید حساس‌تر از قبل ببینند که لیست‌ها از چه منابعی تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: انشاءالله مجلسی با کفایت، امانتدار، با عنایت امام عصر(عج) و حضور مردم تشکیل شود تا شاهد پیشرفت‌های جدید باشیم.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به برگزاری رزمایش ولایت 94 در آبهای خلیج فارس توسط نیروی دریایی ارتش خاطرنشان کرد: این رزمایش اقتدار ما در دریا را نشان می‌دهد البته ما در ابعاد مختلف هم ازتوان دفاعی مناسبی برخورداریم.

آیت‌الله صدیقی همچنین در پایان از آیات عظام مکارم شیرازی و سبحانی به منظور برگزاری کنفرانس وحدت در قم که روز گذشته برگزار شد، تقدیر کرد.

به گزارش تسنیم، امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران ضمن دعوت خودش و نمازگزاران به تقوای الهی گفت: انسان باید نسبت به عمل اشتباه و گناه حساس باشد و این حساسیت مایع سرافرازی انسان در پیشگاه خدا و رسیدن به زندگی متعالی است.

آیت‌الله صدیقی افزود: مشکل اقتصاد با فرهنگ پیوند خورده به طوری که فرهنگ سالم اقتصاد سالم را تولید می‌کند و عقل و تفکر امینی را نیز با خودش به همراه دارد.


منبع : تسنیم

 

  

دیدگاه شما در مورد : دولت در پسابرجام بیکاری و رکود را معالجه کند/ نکند شاهد مجلسی باشیم که در آن بیانیه آمریکا قرائت شود

دولت در پسابرجام بیکاری و رکود را معالجه کند/ نکند شاهد مجلسی باشیم که در آن بیانیه آمریکا قرائت شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر