صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
حمله برون مرزی روحانی به شورای نگهبان

آقای رئیس جمهور ایتالیا جای حمله به شورای نگهبان نیست!

بسیار عجیب است حمله به شورای نگهبان -که پاسدار قانون اساسی می‌باشد- آن هم در خارج از کشور و در حضور خبرنگاران خارجی که اغراض آن‌ها در خبرپراکنی علیه انقلاب اسلامی و همه ارکانش کاملاً مشهود است نه‌تنها غلط است بلکه حتی تازه‌کار ترین افراد حاضر در عرصه سیاست نیز از انجام این کار پرهیز می‌کنند.

کد خبر : 37413

تاریخ انتشار : 08/11/1394 - 02:04


آقای رئیس جمهور ایتالیا جای حمله به شورای نگهبان نیست!

به گزارش خط امید بهشهر,رئیس جمهور در آخرین روز حضور خود در ایتالیا در جمع خبرنگاران به سخنرانی پرداخت. حسن روحانی در اقدامی عجیب که نه‌تنها خلاف عرف دیپلماسی بلکه خلاف عقل سیاسی محسوب می‌شود با اشاره به مسائل سیاست داخلی ایران و مسئله انتخابات گفت: « ما انتخابات بسیار مهمی در پیش رو داریم  و در این انتخابات نمایندگان دهمین دوره  مجلس شورای اسلامی  که مرکز قانونگذاری ماست  و  نمایندگان پنجمین دوره خبرگان رهبری انتخاب می شوند.انتخابات مجلس خبرگان رهبری مهم است چرا که اگر در  شرایط آینده مسئله ای پیش بیاید، برای رهبری آینده تصمیم گیری می کند. »
 
 همچنین  حسن روحانی در ادامه اظهاراتش با اشاره به مسئله احراز صلاحیت‌ها گفت: « بسیار امیدوارم شورای نگهبان که یک نهاد بسیار مهم در جمهوری اسلامی ایران است به رفع نگرانی هایی که وجود دارد، اقدام کند.» 
 
 بسیار عجیب است که رئیس جمهور با وجود حضور چندین و چند ساله در عرصه سیاست و معرفی خود به عنوان حقوق‌دان در تشخیص ابتدایی‌ترین مسائل سیاست ناتوان بوده و چنین اشتباه فاحشی را انجام می‌دهد. طبیعتاً حمله به شورای نگهبان -که پاسدار  و مفسر قانون اساسی می‌باشد- آن هم در خارج از کشور و در حضور خبرنگاران خارجی که اغراض آن‌ها در خبرپراکنی علیه انقلاب اسلامی و همه ارکانش کاملاً مشهود است نه‌تنها غلط است بلکه حتی تازه‌کار ترین افراد حاضر در عرصه سیاست نیز از انجام این کار پرهیز می‌کنند.
 
گفتنی است اظهارات روحانی بر علیه شورای نگهبان آن هم در خارج از کشور از جمله اقدامات نابه‌جای رئیس جمهور است که ناشی از خوش‌بینی بیش از حد روحانی به هم‌پیمانان استراتژیک خود محسوب می‌شود. همچنین این اقدام رئیس جمهور مشخص می‌سازد که انتخابات آتی این‌قدر برای او حائز اهمیت است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب خود حتی در کشوری چون ایتالیا نیز از حمله به شورای نگهبان که همواره سدی در مقابل ساختارشکنی‌ها بوده خودداری نمی‌کند.
 


منبع : رجا

 

  

دیدگاه شما در مورد : آقای رئیس جمهور ایتالیا جای حمله به شورای نگهبان نیست!

آقای رئیس جمهور ایتالیا جای حمله به شورای نگهبان نیست!

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر