صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آقای مدیر به‌اصطلاح فرهنگی!

لطفاً توهم و آرزوهای خود را به حساب عقل و مردم نگذارید

این چه فرهنگی است که به صرف مدیر بودن، فرد به خود اجازه اجتهاد در مقابل نص مواضع امام و رهبری را بدهد و علیه مسلمات انقلاب اسلامی به شبهه‌آفرینی، آنهم در جلسه ستاد گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر بپردازد.

کد خبر : 37406

تاریخ انتشار : 07/11/1394 - 13:12


لطفاً توهم و آرزوهای خود را به حساب عقل و مردم نگذارید

به گزارش خط امید بهشهر,یکی از مسئولان دستگاه تربیتی قائم‌شهر در جلسه‌ای که در فرمانداری این شهرستان در خصوص برنامه‌های ایام دهه فجر تشکیل شده بود، اظهار کرد: ما نباید پرچم آمریکا را آتش بزنیم و کسانى که پرچم آمریکا یا انگلیس را به آتش می‌کشند، به نماد و مردم آن کشور توهین می‌کنند.

با توجه به این سخن مسئول فرهنگی قائم‌شهر، شایسته است با رجوع به نظرات حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری، که حساب مرگ بر امریکا و به آتش کشیدن پرچم این کشور را غیر از توهین به ملت امریکا، که نشانه اعتراض به سیاست‌های زیادت‌طلبانه و شیطانی این کشور می‌دانند، یکبار و برای همیشه، این مسئولان انحصارطلب باید تکلیف خودشان را با خودشان روشن کنند و برای برآوردن آرزوی خود در ارتباط با امریکا، از ملت و مبانی فلسفی و کلامی مایه نگذارند و هر روز با اظهارات بی‌پایه و بهانه‌جویانه، برای خود و جامعه حاشیه به‌وجود نیاورند.

بررسی ابعاد توطئه آمریکا علیه مردم ایران و برشمردن این توطئه‌ها چیزی نیست که در این مختصر بگنجد تا بتوان به علل ریشه‌ای نفرت ملت بزرگ ایران از شیطان بزرگ امریکا پرداخت، اما به مصداق «آب دریا را اگر نتوان کشید، هم به قدر تشنگی باید چشید»، به بخشی از اقدامات ضد بشری امریکا علیه مردم کشورمان تنها اشاره می‌شود تا شاید حافظه ازکارافتاده تاریخی عده‌ای، دوباره به کار افتد و از توهم درآیند:

-کودتاى آمریکایى 28 مرداد 133

- به قدرت رساندن محمدرضاپهلوی و حمایت همه جانبه از جنایات رژیم ستمشاهی طی 25سال.

- بکارگیری همه ظرفیت‌های خود برای به شکست کشاندن انقلاب اسلامی.

- لغو قراردادهاى تسلیحاتى با ایران بعد از انقلاب

- حمایت از تجزیه ایران.

- پشتیبانى از تروریسم ضدانقلاب اسلامی.

- جاسوسى دیپلمات‏هاى آمریکایى و تلاش آنها جهت براندازى نظام.

- توقیف اموال ایران در آمریکا.

- تحریم کامل اقتصادى و ...

- حمله نظامى در ماجراى طبس.

- کودتاى نوژه.

- حمایت آشکار آمریکا در جنگ از عراق و مداخله در جنگ به نفع عراق که تنها یکى از آنها سرنگونى هواپیماى مسافربرى ایران بر فراز آب‌هاى خلیج‏ فارس و کشتن صدها مسافر آن بود.

- ادامه و شدت بخشیدن به سیاست‏‌هاى خصمانه خود علیه نظام مقدس اسلامى از قبیل: تخصیص بودجه‏‌هاى کلان براى سرنگونى نظام اسلامى و راه‏‌اندازى رادیو آزادى براى تبلیغات گسترده بر علیه ایران و تضعیف مبانى اعتقادى مردم، محور شرارت خواندن ایران و تهدید ایران به حمله‏ نظامى و...

همچنین انگلیس نیز دارای کارنامه‌ای به مراتب ننگین‌تر و سیاه‌تر از آمریکا در مورد ملت ایران است.

خلاصه با توجه به ابعاد وسیع توطئه‏‌هاى آمریکا علیه ملت ایران، یکى از راه‏‌هاى نشان‏ دادن خشم ملت ایران و اعتراض نسبت به سیاست‏‌هاى استکبارى آمریکا، آتش زدن پرچم این کشور است.

این حرکت‌های نمادین به همه ملت‌ها و دولت‌ها اعلام می‌دارد که چه ظلم‌هایی از سوی امریکا طی چند دهه اخیر متوجه مردم ایران شده و به نوعی، تحریک افکار عمومی جهان برای آگاهی نسبت به ماهیت استکباری امریکاست که مورد حمایت و الگوگیری ملل آزاده شده است و تنها از سوی دلباختگان به امریکا مورد لیت و لعل و شک و شبهه قرار می‌گیرد.

جدای از همه این مسائل، باید به این نکته توجه کرد که مگر مردم آمریکا بر ملت‏‌هاى دیگر چه برترى دارند که نباید خاطرشان به‌واسطه اقدامات سلطه‌جویانه دولتمردان‌شان آزرده شود، در حالى که ما هنوز مادرانی را در کشورمان داریم که طی 27 سال اخیرچشم به راه استخوانی از فرزندان شهیدشان هستند، همچنین هر روز میلیون‏‌ها انسان بی‌گناه بر اثر سیاست‏‌هاى ظالمانه و استکبارى آمریکا و سازمان‏‌هاى امنیتى و اطلاعاتى آن و رژیم‏‌هاى دست‏‌نشانده آمریکا از حداقل زندگی خود محروم می‌شوند.

آیا دولت آمریکا براى حقوق ملت‏‌هاى دیگر احترامى قائل است که ما مواظب باشیم که خداى ناکرده ملت آمریکا آزرده خاطر نشود.

آیا نباید ملت آمریکا با مشاهده این همه اعتراض در سراسر جهان به این فکر فرو رود که چه شده است که در بیشتر نقاط جهان مردم علیه سیاست‏‌ها و دولتمردان کشورشان اعتراض می‌کنند، پرچم آمریکا را به آتش می‌کشند و آدمک‏‌هاى دولتمردان آمریکا را می‌سوزانند.

همچنین آتش زدن پرچم آمریکا توهین به مردم آمریکا نیست، همان طور که رهبر انقلاب بارها اعلام کرد که ما با مردم آمریکا دشمن نیستیم، بلکه علیه سیاست‏‌هاى استکبارى و ظالمانه آمریکا خشمگین هستیم و پرچم امریکا به‌عنوان نماد و سمبل نظامى مستکبر به حقوق بشر مورد نفرت همه ملل ستمدیده است.

از بعد دیگر هم اگر به این موضوع توجه کنیم، آتش زدن پرچم امریکا یا انگلیس این پیام را براى مردم این کشورها به‌دنبال دارد که بدانند دولتمردان آنها حیثیت و اعتبار بین‏‌المللی‌شان را لکه‏‌دار کرده‏‌اند، بنابراین باید تلاش کنند تا در انتخاب دولتمردان‌شان دقت بیشتری کنند تا شاید تغییری در سیاست‌های خارجی آنان به‌وجود آید.


منبع : بلاغ

 

  

دیدگاه شما در مورد : لطفاً توهم و آرزوهای خود را به حساب عقل و مردم نگذارید

لطفاً توهم و آرزوهای خود را به حساب عقل و مردم نگذارید

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر