صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
استاندار مازندران:

وقایع ماندگار ششم بهمن برای نسل جوان بازگو شود

استاندار مازندران گفت: باید وقایع ماندگار ششم بهمن‌ماه برای نسل جوان بازگو شده و این مهم تبلیغ و ترویج شود.

کد خبر : 37394

تاریخ انتشار : 06/11/1394 - 00:01


وقایع ماندگار ششم بهمن برای نسل جوان بازگو شود

به گزارش خط امید بهشهر، ربیع فلاح‌ در مراسم گرامیداشت شهدای حماسه اسلامی ششم بهمن سال 1360 در مصلای بزرگ قدس این شهرستان، اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین افتخار مازندرانی‌ها این است که این استان مأمن امامزادگان و نوادگان پیامبران است.

وی افزود: مردم این دیار از ابتدا اسلام را با مذهب تشیع و رویکرد علوی انتخاب کردند و این مهم می‌تواند امتیاز بارز مردم مازندران نسبت به دیگر استان‌های کشور باشد.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه آمل همواره در طول تاریخ قبل انقلاب اسلامی، زمان پیروزی و بعد از آن در خطوط جبهه حق علیه باطل حضور داشت، تصریح کرد: کمونیست‌ها در سال 1360 فکر دست‌درازی به این خاک را داشتند و فکر می‌کردند که از آمل می‌توانند به کل کشور برسند ولی مردم آمل کمتر از 10 ساعت آنها را نابود کردند.

این مسئول تأکید کرد: حماسه اسلامی آمل شرایطی را ایجاد کرد که باعث عزتمندی و عظمت کشور شده و امام امت در وصیت‌نامه سیاسی و الهی خود از مردم این شهرستان قدردانی کرده و نام این شهر در سند جاودانه انقلاب ماندگار شد.

فلاح‌ خاطرنشان کرد: باید وقایع ماندگار ششم بهمن برای نسل جوان بازگو شده و این مهم تبلیغ و ترویج شود.

استاندار مازندران گفت: آمل نه‌تنها در سال 1360 با حرکت مردمی ماندگار شد بلکه در قیام و حکومت علویان هم پیشگام بوده و نیز با داشتن مفاخری همانند آیت‌الله میرزا هاشم آملی، بر آیت‌الله حسن‌زاده آملی و آیت‌الله جوادی آملی از گذشته تاکنون در این شهرستان باعث ارتقای جایگاه ویژه علمی و معنوی با قدمت شاخص تاریخی در ایران و جهان شد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : وقایع ماندگار ششم بهمن برای نسل جوان بازگو شود

وقایع ماندگار ششم بهمن برای نسل جوان بازگو شود

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر