صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

جلسه بازنگری بافت فرسوده و ناکارآمد بهشهر

جلسه بررسی بافت فرسوده با حضور حمیدازموده شهردار بهشهر، پاکدامن مدیریت اداره طرحهای کالبدی اداره کل راه و شهرسازی استان مازندران و مشاوران زیستا در ساختمان فنی شهرداری برگزار گردید.

کد خبر : 37342

تاریخ انتشار : 04/11/1394 - 10:18


جلسه بازنگری بافت فرسوده و ناکارآمد بهشهر

به گزارش خط امید بهشهر،جلسه بررسی بافت فرسوده با حضور حمیدازموده شهردار بهشهر،  پاکدامن مدیریت اداره طرحهای کالبدی اداره کل راه  و شهرسازی استان مازندران و مشاوران زیستا در ساختمان فنی شهرداری برگزار گردید.
حمیدازموده شهردار بهشهردراین نشست با اشاره به اهمیت تقویت بافت تاریخی و پاکسازی خانه های ناکارآمد که محل تجمع مخربان اجتماعی است توضیح داده است:
هنرمدیران شهری امروز در این است که نمادهای سنتی و تاریخی و مدرنیته را در بافت شهری به گونه‌ای هنرمندانه درکنارهم حفظ کرده و به یکدیگر پیوند دهند که برای نسل جوان جذابیت ایجاد نماید به گونه ایی  که در کشورهای توسعه‌یافته و مدرن در مقایسه با کشورهای در حال توسعه، توجه و وسواس بیشتری نسبت به حفظ بناهای تاریخی و قدیمی وجود دارد.
وی با اشاره به لزوم احیای بناها و بافت تاریخی تعدادی از محلات قدیمی و تاریخی بهشهر تصریح کرد: 
دیدن آثاروبناهای قدیمی تنها برای بردن حظ بصری نیست واین زیرساخت‌ها همچنین تاحد زیادی انگیزه تماس وشناخت شهروندان را برای گردشگران محقق می‌کند درواقع میان بینندگان این آثاروگردشگران باساکنان شهر و گاه سازندگان آثار دیالوگی شکل می‌گیرد که انتقال‌دهنده بخشی از دانش وهنرسازندگان آن است؛سازندگانی که با توجه به فرهنگ و نیازهای مردمان عصر خویش چنین شاهکاری را طراحی و بنا کردند.
حمیدازموده با این عنوان که بعد از یکسال ازارائه طرح مطالعاتی مطمئنا شاخصهای اصلی بافت فرسوده درست بررسی گردیده عنوان داشت:
از 1400 هکتار محدوده قانونی و خدماتی در این شهر ، بیش از 316 هکتار بافت فرسوده در شهر بدلیل تاریخی بودن این شهر وجود داشته که با بررسی کل شهر و با مشارکت شهروندان از تمامی اقشارشهرداری با مشارکت زیستا قادر به شناسایی محدوده ناکارامد بوده  که نقاط قوت و ضعف محلات و ظرفیت سازی شاخصها به درستی شناسایی شده است.
 شهردار بهشهر در خصوص اهمیت تعدادی از محلات با کارآمدی مثبت گردشگری ادامه داد:
 این شهر دارای بافت تاریخی با محدوده دارای هویت وحافظه تاریخی میباشد و محلات فراش محله و گرجی محله از گزینه بسیار ایده ال در جذب گردشگربوده و باید سعی نماییم تا نسبت به احیائ منطقه با حفظ قدمت اقدام نماییم .
ایشان با اشاره به بافت نابسامان تعدادی ازمحلات دراین شهر که جمعیت نسبتا زیادی را در خود جای داده عنوان داشت:
 منطقه 17 شهریور و شرق منطقه قائم و جنوب ارتفاعات پلنگ خیل از بافت نابسامان میانی محسوب شده که بهمراه منطقه کوهی خیل و قنبر اباد که دارای پیشینه اسکان غیر رسمی بوده میبایست ساماندهی اصولی و علمی  در مناطق عنوان شده صورت پذیرد.
 

 

  

  

دیدگاه شما در مورد : جلسه بازنگری بافت فرسوده و ناکارآمد بهشهر

جلسه بازنگری بافت فرسوده و ناکارآمد بهشهر

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر