صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
یادداشت سردبیر

ناقوس جنگ علیه شورای نگهبان

کم کم به روزهای حساس والبته پرشور ونشاط انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری نزدیک میشویم و تمام مقدمات برای برگزاری یک انتخابات پرشور وهمگانی در ایران اسلامی تدارک دیده شده است.رهبرمعظم انقلاب نیز در فرمایشات خود به این نکته تاکید کردند که افرادی که نظام را قبول ندارند نیز در این انتخابات شرکت کنند و در طرفی نیز جریانات واحزاب سیاسی کشور درصدد ارائه لیست برای حضور در انتخابات هستند.

کد خبر : 37194

تاریخ انتشار : 01/11/1394 - 18:38


ناقوس جنگ علیه شورای نگهبان

کم کم به روزهای حساس والبته پرشور ونشاط انتخابات مجلس شورای اسلامی ومجلس خبرگان رهبری نزدیک میشویم و تمام مقدمات برای برگزاری یک انتخابات پرشور وهمگانی  در ایران اسلامی تدارک دیده شده است.رهبرمعظم انقلاب نیز در فرمایشات خود به این نکته تاکید کردند که افرادی که نظام را قبول ندارند نیز در این انتخابات شرکت کنند و در طرفی نیز جریانات واحزاب سیاسی کشور درصدد ارائه لیست برای حضور در انتخابات هستند.
مردم کشورمان و البته جوانان این مرز و بوم  در روزهای حساس وسرنوشت ساز البته به گواهی تاریخ نشان دادند که هرجایی که بحث برسرعزت وسرنوشت کشورشان باشد همیشه در صحنه هستند وفارغ از جریانات واحزاب سیاسی پای انقلاب,نظام و ولایت فقیه ایستادند مثل آنچه که در حضور مردم در روز 22 بهمن هرسال والبته مثل همیشه امسال وروز نهم دی ماه شاهدش بودیم.
اما این بار نیز مانند اکثر انتخابات، گروهی و جریانی قصد برگزاری آرام انتخابات را ندارند و از ماه ها پیش از برگزاری آن، ساز ناکوک می زنند. جریانی که خود را قانون مدار و مدافع اجرای قانون اساسی می داند، در همان ابتدای بازی سیاسی قصد بر هم زدن قواعد مشخص آن را دارد واین بار شورای نگهبان به عنوان مرجع اصلی نظارت بر انتخابات، در تیررس حمله قرار گرفت.
رئیس جمهور محترم  که خود از قضا حقوقدان نیز هست, شورای نگهبان را چشم و هیات هایی اجرایی را دست نامید و تلویحا اشاره کرد که چشم در کار دست دخالت نکند"ما جایی را در کشور نداریم که بخواهد افراد صالح و دلسوز را که می‌خواهند با استفاده از تجربیاتشان به کشور خدمت کنند حالا از هر جناحی که باشند رد صلاحیت کند. دولت مسئول برگزاری انتخابات است و دستگاهی هم پیش‌بینی شده که نظارت کند تا خلاف قانون صورت نگیرد. شورای نگهبان چشم است و چشم نمی‌تواند کار دست را بکند، نظارت و اجرا نباید مخلوط شوند باید به قانون اساسی کاملاً توجه کرده و عمل کنیم."  این بخش های از اظهارات  رئیس جمهور در باب انتخابات بود.
این موضع گیری ها وسخنان همانند سخنان بعضی از افراد در سال 88 نیز بود که با لحنی دیگر بحث تشکیل کمیته صیانت از آراء را مطرح کرده بودند. اما اینبار آنچه بیشتر از همه به کلید واژه این افراد تبدیل شده، موضوع حق الناس بودن رای ها و حضور همه مردم حتی کسانی که نظام و رهبری را قبول ندارند، در پای صندوق های رای است. این جریان با سواستفاده از این بیانات، لزوم شکل گیری انتخابات پرشور را حضور نامزدهای اصلاح طلب در انتخابات می دانند و برای همین نیز شورای نگهبان می بایست، حتی نامزدهای مساله دار را نیز تایید کند تا شور انتخابات ایجاد شود!
اما این بار مثل همیشه بیانات روشنگرانه رهبر انقلاب مهر باطلی بر این اظهارات زد آنجایی که معظم له در دیدار با دست اندرکاران انتخابات بار دیگر با اشاره به این سخنان خود که گفته بودند «حتی کسانی هم که با نظام مسئله دارند در انتخابات شرکت کنند» تآکید کردند: این سخن به معنای آن نیست که بخواهند  کسانی که نظام را قبول ندارند به مجلس بفرستند.
اما باز هم مشاهده شد که ریاست محترم جمهوری که خود مجری قانون نیز هست در دیدار با استانداران و فرمانداران کشور در زمینه انتخابات گفت :من امروز نمی‌خواهم حرف تلخ بزنم، نگذارید امید مردم ناامید شود و همه تلاش کنید شور و نشاط و امید مردم افزایش یابد و آن نکته‌ای که رهبری فرمودند که همه به پای صندوق های رأی بیایند و رأی دهند، اگر کسی با نظام مسئله دارد این مسئله ملی است و همه به پای صندوق آرا بیایند و ما باید زمینه امید شور و رقابت را ایجاد کنیم  مجلس خانه ملت است نه خانه یک جناح و اگر قرار است یک جناح باشد و یک جناح نباشد، انتخابات نمی‌خواهد همه آنها به مجلس بروند
این سخنان در حالی مطرح می شود که از ابتدا مشخص بود، هیات های نظارت و شورای نگهبان، مرعوب بازیهای جناحی وحزبی افراد نمی شود، ولی این جریان، باز ساز خود را نواخت و بهترین مسیر را برای غبار آلود کردن در عرصه سیاسی و برهم زدن قواعد بازی انجام داد تا با هوچی گری و مظلوم نمایی، فضای انتخابات را مسموم کند.
. به نظر می رسد که این جریان قصد دارد پس از چانه زنی از بالا وفشار به شورای نگهبان از این طریق تحریم انتخابات وقهر با صندوق های رای را به احرا بگذارد. در حال حاضر که شبکه های اجتماعی دارای نقش بسیاری مهمی در اطلاع رسانی و ایجاد موج هستند،این جریان قرار است از این قابلیت نیز برای به چالش کشیدن نهادهای نظام جمهوری اسلامی به بهترین نحو استفاده کند و دستور حمله و هجمه به شورای نگهبان که از ماه های قبل صادر شده بود به دستور آتش مستقیم تبدیل کند تا این نهاد در موضع تدافعی مجبور به پذیرش بخشی از خواسته های آنان شود. چنین رویکردی با توجه به رفتار قانونی شورای نگهبان و عدم مماشات با فضاسازی ها تنها می تواند سوابق این جریان را مخدوش تر کند و مردم را هوشیار تر به پای صندوق های رای بفرستد و تا در نهایت با انتخاب افراد صالح وفرستادن آنها به مجلس باعث جلوگیری از رواج بی قانونی در کشور شود

 

نویسنده : سردبیر

 

  

دیدگاه شما در مورد : ناقوس جنگ علیه شورای نگهبان

ناقوس جنگ علیه شورای نگهبان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر