صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

رسالت آموزش و پرورش تبدیل عادت مصرف‌گرایی به تولیدگرایی است

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه مدرسه باید به کانون تولید فکر و اندیشه تبدیل شود، گفت: رسالت ما تبدیل عادت مصرف‌گرایی به تولیدگرایی است و در این صورت جامعه به سعادت می‌رسد.‎

کد خبر : 37116

تاریخ انتشار : 29/10/1394 - 10:51


رسالت آموزش و پرورش تبدیل عادت مصرف‌گرایی به تولیدگرایی است

به گزارش خط امید بهشهر، سیدعلی قاسمی صبح امروز در مراسم تجلیل از فعالان پروژه مهر شهرستان محمودآباد، ضمن تبریک پیروزی گفتمان و دیپلماسی ایران در صحنه‌های بین‌المللی، اظهار کرد: ایران اسلامی در موضوع برجام به دنیا نشان داد که این کشور در راستای تقویت منافع ملی و بین‌المللی خود در چارچوب آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور قدرتمند هسته‌ای در این عرصه قدم نهاده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مازندران اصلی‌ترین کارکرد آموزش و پرورش را تربیت نیروی انسانی و حفظ مواریث فرهنگی برشمرد و اظهار کرد: هر جامعه ارزش‌هایی دارد که حفظ آن به جامعه قوام و دوام می‌بخشد.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ‌های علمی، دینی و خرده فرهنگ‌های بومی براساس این ارزش‌ها شکل می‌گیرد، گفت: آموزش و پرورش غنی‌ترین نهادی است که تولید منابع انسانی را به عهده دارد.

قاسمی با بیان اینکه توسعه اقتصادی، سیاسی و اجتماعی هر جامعه در گرو تربیت نیروی انسانی متخصص است، افزود: اگر به این مهم توجه ویژه شود در واقع زمینه لازم برای پیشرفت روزافزون جامعه فراهم شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اشاره به اینکه مدرسه باید به کانون تولید فکر و اندیشه تبدیل شود، خاطرنشان کرد: رسالت ما تبدیل عادت مصرف‌گرایی به تولیدگرایی است و در این صورت جامعه به سعادت می‌رسد.‎

اساسی‌ترین شاخص توسعه تربیت نیروی انسانی نخبه است.

فرماندار شهرستان محمودآباد نیز با اشاره به اینکه اساسی‌ترین شاخص توسعه، تربیت نیروی انسانی نخبه است و توجه به این مهم پیشرفت جامعه را در پی دارد، گفت: نهاد تعلیم و تربیت باید با واقع‌بینی، تحولات را رصد و مدیریت کند تا بتوان تهدیدها را به فرصت تبدیل کند و استفاده را برای تربیت صحیح و اصولی دانش‌آموزان به کار برد.

یحیی یوسف‌پور با بیان اهمیت آموزش و پرورش و تاثیرگذاری مستقیم بر تمامی حوزه‌ها، اظهار کرد: مذاکرات لازم برای رفع مشکلات آموزش و پرورش شهرستان در جلسه با مدیران استانی انجام شده، ادامه داد: هوشمندسازی مدارس، تخصیص مدارس بیشتر به شهرستان محمودآباد و تجهیز مدارس به فناوری اطلاعات از جمله مطالبات شهرستان است که به ثمر خواهد نشست.

وی آموزش مستمر معلم و دانش‌آموز با جدیدترین نیاز روز را ضروری خواند و گفت: تحقق این مهم می‌تواند زمینه رشد آموزشی دانش‌آموزان را فراهم کند.

فرماندار شهرستان محمودآباد خاطرنشان کرد: سه رویکرد تامین فضای آموزشی مناسب، تجهیز مدارس به امکانات روز و استفاده از ظرفیت مشارکت‌های مردمی به رشد آموزشی و پیشرفت در این حوزه جامه عمل می‌پوشاند. 

وی گفت: همه فرهنگیان و مسئولان دست‌اندرکار تعلیم و تربیت باید در امر تربیت دانش‌آموزان سهیم باشند و نباید امر تربیت تنها متوجه مربیان پرورشی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان محمودآباد یادآور شد: بیشترین مصیبت‌های جهان که امروز نیز شاهد آن هستیم ناشی از همین غفلت و تربیت انسان تک‌ساحتی و تک‌بعدی است چرا که تربیت موثر و اصولی انسان در گرو رشد متوازن است.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : رسالت آموزش و پرورش تبدیل عادت مصرف‌گرایی به تولیدگرایی است

رسالت آموزش و پرورش تبدیل عادت مصرف‌گرایی به تولیدگرایی است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر