صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مشاور رئیس سازمان محیط زیست ایران:

میانکاله قطعه ای از بهشت است

مشاور رئیس سازمان محیط زیست ایران گفت: میانکاله قطعه ای از بهشت است که در استان زیبا و سرسبز مازندران قرار دارد.

کد خبر : 37107

تاریخ انتشار : 28/10/1394 - 10:12


میانکاله قطعه ای از بهشت است

 

به گزارش خبر نگار خط امید، اسماعیل کهرم در 27 دی ماه روز میانکاله و در مراسم رونمایی از تمبر میانکاله در خصوص اهمیت  این منطقه عنوان کرد: در این منظقه انواع زیادی از پرندگان و گیاهان و جانوران وجود دارند ، میانکاله قطعه ای از بهشت است که در استان زیبا و سرسبز مازندران قرار دارد.

وی اظهار داشت : میانکاله همیشه در کشور ما مطرح بوده و در این منطقه که حدود 68 هزار هکتار است و دارای تنوع گوناگون پرندگان از جمله قرقاول که مخصوص جنگل های مازندران است در این ناحیه یافت می شود، دارای انواع پوشش گیاهی و چندین نوع از جانوران و خزندگان است .

مشاور رئیس سازمان محیط زیست ایران با بیان اینکه 17000 بال فلامینگو در میانکاله سرشماری شده است اشاره داشت: میانکاله با این روز تاریخی که به عنوان یک تالاب ملی معرفی شده شکوه و ارزش گذشته را دارد طی می کند و این بستگی به کمک و حمایت مردم دارد که چگونه در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند.

این فعال محیط زیست در خصوص ورود توریست ها به این منطق تصریح کرد: اگر قرار است  میانکاله بدون در نظر گرفتن مسائل زیست محیطی توریستی باشد و اینگونه بی قاعده استفاده شود بهتر است به همین  شکل باقی بماند.

کهرم در ادامه خاطر نشان کرد: تالاب میانکاله در کنوانسیون رامسر رتبه اول را دارد و مجلس شورای اسلامی در خصوص حفظ تالاب ها مصوبه  دارد ، در ایران 252 تالاب وجود دارد ، شور، شیرین، لب شور، محصور در خشکی ، کنار آب و دائمی و فصلی که هرکدام نعمت هستند و هر کدام از آنها باعث پر آب شدن سفره های زیرزمینی ، کوچ فصلی پرندگان مهاجر و ماهی ها هستند.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست کشور در ادامه اظهار داشت: آشورا ده دروازه میانکاله است و اگر تبدیل به منطقه گردشگری شود با کمال تاسف خواهید دید که ویران می شود و جز ساختمان های زنگار گرفته و فرو ریخته چیزی دیده نمی شود.

کهرم در پایان گفت: آشورا ده باید به دست طبیعت گذاشته شود ، اگر دروازه میانکاله تبدیل به منطقه توریستی و گردشگری شود دیگر اثری از پوشش گیاهی ، پرندگان زیبا ، ماهی ها و جانوران باقی نخواهد بود بنابراین ارزش و قدر این منطقه زیبا را باید داشت و باید میانکاله را حفظ کرد.

خبرنگار نیلوفر عنقا 

  

دیدگاه شما در مورد : میانکاله قطعه ای از بهشت است

میانکاله قطعه ای از بهشت است

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر