صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
در همایش بسیج رسانه مطرح شد؛

زاکانی: رسانه‌ها مانع جنگ میان مسئولان شدند/ روایت نقدی از پشت پرده حمله به سفارت عربستان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: در زمان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی کشورهای غربی هم که دشمنان می‌خواستند ایران را در محاصره فرهنگی قرار دهند تا پیام‌های انقلاب به خارج از کشور نرسد، رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا کردند و مانع این امر شدند، کشورهای غربی بعد از شکست در این جبهه می‌خواستند با نفوذ میان مسئولان جنگ راه بیندازند که باز هم رسانه‌ها مانع آن شدند.

کد خبر : 37036

تاریخ انتشار : 26/10/1394 - 11:46


زاکانی: رسانه‌ها مانع جنگ میان مسئولان شدند/ روایت نقدی از پشت پرده حمله به سفارت عربستان

به گزارش خط امید بهشهر، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش گرامیداشت شهدای خبرنگار و روز بسیج رسانه روز گذشته در سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: نقش رسانه در وضعیتی که امروز در منطقه رخ داده است، بسیار اهمیت دارد و می‌تواند دستاوردها و پیروزی‌های دولت‌های اسلامی را در سطح جهان منتشر کند.

وی تأکید کرد: رسانه‌های آمریکایی خود بر این باورند که مردم ایران در مورد مسائل روز جهان و منطقه بسیار آگاه و هشیار هستند و این آگاهی و هشیاری به این دلیل است که رسانه‌های ایران به‌خوبی افکار عمومی را در اختیار خود قرار داده‌اند.

زاکانی ادامه داد: آنها می‌دانند هر رخدادی که در دنیا اتفاق می‌افتد بالاتر از انقلاب اسلامی نیست، چون می‌خواهند با تمام توان خود در رسانه‌ها، انقلاب اسلامی ما را محدود کنند، ولی همگان می‌دانند که هر وقت ما توانسته‌ایم پیام‌های انقلاب را به‌درستی انتقال دهیم، آنها نیز با ما همسو شده‌اند.

وی با اشاره به نقش رسانه در کشور، ابراز داشت: رسانه در مقابل استبداد و استکبار از زمان پیروزی انقلاب تاکنون 6 مرحله مهم و حیاتی را پشت سر گذاشته است، اولین مرحله در زمان جنگ تحمیلی بود که کشورهای غربی می‌خواستند با پنهان‌کاری جنایت‌های رژیم بعث عراق شرایط را برای کشور ما سخت کنند که همین امر نقش رسانه‌ها را برای آشکار کردن این جنایت‌ها ویژه می‌کرد.

دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب تصریح کرد: در زمان جنگ نرم و تهاجم فرهنگی کشورهای غربی هم که دشمنان می‌خواستند ایران را در محاصره فرهنگی قرار دهند تا پیام‌های انقلاب به خارج از کشور نرسد، رسانه‌ها نقش مهمی را ایفا کردند و مانع این امر شدند، کشورهای غربی بعد از شکست در این جبهه می‌خواستند با نفوذ میان مسئولان جنگ راه بیندازند که باز هم رسانه‌ها مانع آن شدند.

به گزارش تسنیم، زاکانی خاطرنشان کرد: رسانه‌ها هم می‌توانند التهاب‌آفرین باشند و هم می‌توانند به جامعه آرامش بدهند و هرکسی که بخواهد در جامعه کاری انجام بدهد، می‌داند که می‌تواند با رسانه جامعه را متشنج کرده یا به آرامش برساند. در زمان تحریم‌های اقتصادی کشورهای غربی به‌رهبری آمریکا می‌خواستند مردم را از حکومت جدا کنند که برخی از رسانه‌ها به یک ابزار برای ایجاد این چالش در جامعه بدل شده‌اند، ولی رسانه‌های بیدار و هشیار ما با ایجاد روشنفکری در جامعه مانع آن شدند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: ما در کشور رسانه‌های کمی داریم، ولی این رسانه‌ها پراثر هستند، ولی کشورهای غربی باز هم می‌خواهند با این رسانه‌ها مقابله کنند و به همین خاطر بیش از 140 شبکه ماهواره‌ای و شبکه‌های اجتماعی را راه‌انداخته‌اند تا به مقاصد خود دست پیدا کنند.

وی ادامه داد: همان‌طور که کشورهای غربی از این رسانه‌ها در جهت انفعال نظام مقدس جمهوری اسلامی استفاده می‌کنند، ما نیز باید بتوانیم از آنها در جهت اشاعه فرهنگ انقلابی خود مانند کاری که طی 3 سال گذشته سازمان بسیج رسانه انجام داده استفاده کنیم.

دبیرکل جمعیت رهپویان تصریح کرد: در شرایط انتخابات پیش‌ِرویی که به آن نزدیک می‌شویم و فضایی که با برخوردهای شدید روبه‌روست، باید فضایی ایجاد کنیم که دور از التهاب بوده و آرامش انتخابات را حفظ کنیم تا بتوانیم شرایط مطلوب را برای مشارکت همگانی فراهم کنیم، البته کسانی هم هستند که تلاش می‌کنند تا قدرت نظام را به‌سمت دیگری سوق دهند مانند خواست حزب دموکرات آمریکا برای مشارکت همگانی مردم که هدف خاصی را دنبال می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف حزب دموکرات از این حرف آن است که با ایجاد این فضای مشارکت همگانی فضا را متشنج کنند که کار رسانه‌ها هم در این عرصه به‌صورت چشمگیر باید افزایش یابد. اگر ما امروز در منطقه اقتدار داریم به‌خاطر منطق درست و محکمی است که داریم و برخی از کشورها از آن ناراحتند، این منطق باعث شده است تا ما در برابر استکبار بایستیم و آنها نتوانند حرفی بزنند. امروز اگر حاج قاسم سلیمانی مایه مباهات کشورهای اسلامی است، به‌خاطر همین منطق درست و محکم است.

سردار نقدی: انقلاب اسلامی شرایط دنیا را تغییر داد/ هماهنگی دست‌های پشت پرده برای حمله به سفارت عربستان
 
سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین نیز در این همایش گفت: امروز با انقلاب عظیم اسلامی شرایط دنیا کاملا عوض شده است.
وی ادامه داد: یک خصوصیت مهم دنیا که حاصل انقلاب اسلامی است این است که امام (ره) قدرت ملت‌ها را در دنیا نشان داد و ثابت کرد که ملت‌ها می‌توانند برابر هر قدرتی در دنیا ولو با دستان خالی بایستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین افزود: باور غربی ها و نظام سلطه این شده که قدرت ملت‌ها را با قدرت رسانه کنترل کنند؛ البته فرمول آنها ناقص است چون قدرت خدا و ایمان را درک نکردند و روز به روز بر تعداد رسانه هایشان افزودند.

سردار نقدی افزود: لشکرهای عظیم رسانه گسترده شد و امروز بیش از 95درصد رسانه های عالم در دست خشن ترین دشمنان ملت‌های عالم است چون دیگر سلاح هایشان کارساز نبود.

وی ادامه داد: رسانه امروز در دست قدرت های شیطانی است و هر روز به تعداد آنها افزود می‌شود؛ البته آنها اقدامات میدانی را هم بعنوان مکمل رسانه در دستور کار دارند.

به گزارش فارس، رئیس سازمان بسیج مستضعفین اضافه کرد: مهرماه آمریکا به یک بیمارستان در افغانستان حمله کرد اما اصلا رسانه ها به ان نپرداختد و یا همین روز گذشته سربازان امام زمان مثل موش گوش سربازان آمریکایی را گرفتند و گفتند اینجا جای شما نیست، اما برخی رسانه های کشور معلوم نیست کجایی هستند پیام تشکر وزیر امور خارجه امریکا را تیتر کردند؛ که باید گفت  اصلا غلط کرده که تشکر کرده اصلا و سربازانشان غلط کردند که به خلیج فارس آمدند.

وی با بیان اینکه برخی رسانه های داخلی بدنبال بزک کردن چهره آمریکا هستند گفت: از طرفی عناصری که سلطنت طلب هستند وارد دستگاهای نظام می‌شوند و قتل‌های زنجیره ای را راه می اندازند بدون دادگاه و قاضی برخی را می‌کشند و روز دیگری به صورت برخی خانمها اسید می‌پاشند که چهره حزب اللهی ها را بد جلوه دهند.

سردار نقدی ادامه داد: روز دیگر با دست های پشت پرده برنامه ریزی می‌کنند و به سفارت عربستان می‌ریزند تا چهره بچه های ما را خراب کنند وگرنه 100 نفر نصف شب از کجا آمدند و حمله کردند؟

وی با انتقاد از برخی اظهارات نسنجیده در شرایط فعلی ادامه داد: در برخی رسانه ها شاهدیم تیتر می زنند که ایران باید رابطه اش را با جهان عرب قطع کند؛ بایستی امروز خیلی هوشیارانه عمل کرد چون حرکت عظم انقلاب ملت‌ها را به صحنه اورده حالا دشمنان میخواهند این قدرت را علیه خود ملتها با تفرقه و جنگ و تکفیری ها بکار گیرند.

سردار نقدی افزود: یکی دیگر از مسایل مهم امروز دنیا سرعت تحولات است و هر لحظه حادثه مهمی اتفاق می افتد و این مساله اهمیت رسانه را نشان می دهد و مهمترین رسالت ما انسجام ما است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج جایی برای کنار هم جمع شدن همه رسانه ای ها و همفکری کردن برای تاثیرگذاری هر چه بیشتر است و البته امروز مدیران کشور باید خیلی بیشتر به رسانه ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه امروز قدرت اصلی دشمن با استفاده از تزویر رسانه است که باور غلط در ملتها ایجاد می کند، اضافه کرد: امروز در رقابت مسولان امریکا برای انتخابات میگویند من زودتر پرونده ایران را پاره میکنم و با آن مقابله میکنم در حالیکه قبلا در رقابت هایشان می‌گفتند من زودتر با ایران تعامل و مذاکره میکنم این یعنی پسرفت وضعیت ما در عرصه بین المللی و کم کاری دیپلماسی عمومی ما در داخل امریکا.

سردار نقدی ادامه داد: کنگره امریکا انگار مسولیتش عوض شده و بجای قانون گذاری برای امریکا شده موسسه قانون گذاری برای ایران و یازده قانون در انتظار تصویب در مورد ایران دارد.


منبع : جهان

 

  

مطالب مرتبط با : زاکانی: رسانه‌ها مانع جنگ میان مسئولان شدند/ روایت نقدی از پشت پرده حمله به سفارت عربستان
دیدگاه شما در مورد : زاکانی: رسانه‌ها مانع جنگ میان مسئولان شدند/ روایت نقدی از پشت پرده حمله به سفارت عربستان

زاکانی: رسانه‌ها مانع جنگ میان مسئولان شدند/ روایت نقدی از پشت پرده حمله به سفارت عربستان

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر