صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:

شمار تلفات رانندگی در مازندران سه درصد کمتر شد

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: آمارهای ثبت‌شده در مراکز پزشکی قانونی نشان می‌دهد در ۹ ماهه سالجاری تلفات جانی تصادفات رانندگی در استان نسبت به مدت مشابه سال قبل سه درصد کاهش داشت.

کد خبر : 36989

تاریخ انتشار : 23/10/1394 - 19:48


شمار تلفات رانندگی در مازندران سه درصد کمتر شد

به گزارش خط امید بهشهر، علی عباسی بابیان اینکه ۵۷۹ نفر شامل ۴۶۴ نفر مرد و مابقی زن در ۹ ماهه سال جاری در تصادفات رانندگی جان خود را ازدست‌داده‌اند گفت: این آمار در مدت مشابه سال قبل ۵۹۴ نفر بوده سه درصد کاهش داشت.

عباسی میزان تلفات تصادفات رانندگی را در حوزه برون‌شهری ۴۱۰، درون‌شهری ۱۳۸ و راه روستایی ۳۱ نفر بیان کرد و افزود: این تعداد در مدت مشابه سال قبل در حوزه برون‌شهری ۴۰۴، درون‌شهری ۱۵۴ و راه روستایی ۳۶ مورد بوده است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان به تفکیک شهرهای تصریح کرد: ساری با ۱۰۷، بابل با ۸۱، آمل با ۷۸ نفر بیشترین فوتی و رامسر با شش، عباس آیاد با ۹، فریدون‌کنار با ۱۰ مورد کمترین فوتی ناشی از تصادفات رانندگی دران به ثبت رسید.

عباسی بابیان این‌که در تصادفات احتمال آسیب‌های نخاعی می‌تواند منجر به فلج و یا حتی مرگ شوند تصریح کرد: استفاده از کمربند ایمنی و کیسه هوا می‌تواند به‌طور چشمگیری این آسیب‌ها را کاهش دهد.

وی افزود: سرعت زیاد مهم‌ترین علت تصادفات جاده‌ای است. درحالی‌که بستن کمربند ایمنی و استفاده از کیسه هوا در پیشگیری از آسیب‌ها بسیار سودمند است. کاهش سرعت، عامل مهم‌ترین است چراکه در سرعت‌های بالا مغز نمی‌تواند به‌درستی تصمیم بگیرد و واکنش سریعی انجام دهد.

وی اظهار داشت: هنگام تصادفات معمولاً سر به شیشه جلوی اتومبیل یا دیگر اجزای داخلی خودرو برخورد کرده و شکستگی و خون‌ریزی‌های مغزی اتفاق می‌افتد که عموماً سبب مرگ فرد می‌شود، بررسی‌ها نشان داده است که شدت این صدمات رابطه‌ای مستقیم با سرعت و شتاب اتومبیل دارد. این موضوع همچنین در مورد صدمات وارده به قفسه سینه، صورت، طحال، گردن و دیگر اجزای حیاتی بدن مانند قلب و رگ‌های اصلی و همچنین ریه‌ها که صدمه وارده به هر یک می‌تواند عامل مرگ فرد مصدوم باشد، صادق است.


منبع : مهر

 

  

دیدگاه شما در مورد : شمار تلفات رانندگی در مازندران سه درصد کمتر شد

شمار تلفات رانندگی در مازندران سه درصد کمتر شد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر