صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ

حفظ ارزش استراتژیک محصولات کشاورزی مازندران با تحقق تعهد و کیفیت

کشاورزی مازندران توانسته با اجرای پروژه‌های شاخص گام‌های خوبی در رسیدن به شعار اقتصاد مقاومتی بردارد.

کد خبر : 36888

تاریخ انتشار : 22/10/1394 - 11:13


حفظ ارزش استراتژیک محصولات کشاورزی مازندران با تحقق تعهد و کیفیت

به گزارش خط امید بهشهر، رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی با بهره‌گیری از آخرین یافته‌های تحقیقاتی و تکنولوژی روز دنیا از جمله مسائلی است که بخش کشاورزی در راستای رسیدن به آن گام بر‌می‌دارد.

خوشبختانه بخش کشاورزی مازندران توانسته با اجرای پروژه‌های شاخص گامی‌های خوبی را در رسیدن به شعار اقتصاد مقاومتی بردارد که به همین منظور برای استفاده از دانش روز تولیدکنندگان و صادرکنندگان بخش کشاورزی مازندران هیئتی از استان اردبیل را راهی مازندران کرده است.

استاندار اردبیل در این بازدید در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: هدف از بازدید در این سفر استفاده از دانش فنی بخش کشاورزی مازندران برای تعمیم دادن به مدیران استان اردبیل است.

مجید خدابخش ادامه داد: باید شعار ما می‌توانیم را در اجرای فعالیت‌های خود در هر بخشی مد نظر قرار دهیم و با اراده و پشتوانه قوی در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و رسیدن به خودکفایی در تولید محصولات کشاورزی با بهره‌گیری از تکنولوژی روز گام برداریم.

وی الگوبرداری از طرح‌های بخش کشاورزی را هدف بازدید خود در این سفر عنوان کرد و افزود: به‌دنبال این هستیم باور کنیم اقتصاد کشورمان مقاوم است و باید در حوزه کشاورزی از ظرفیت‌های فارغ‌التحصیلان دانشگاهی استفاده کنیم و به همین دلیل بازدید از طرح‌های شاخص بخش کشاورزی استان مازندران را که به‌دنبال افزایش تولید و تولید ثروت هستند، انتخاب کردیم.

به گزارش فارس، پروژه پرورش ماهیان خاویاری شرکت قره‌برون در شهرستان جویبار یکی از طرح‌های شاخص بخش کشاورزی مازندران بود که مورد بازدید قرار گرفت.

مدیر‌عامل شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: این پروژه در زمینی با مساحت 8 هکتار با 96 استخر به مساحت 3.8 هکتار و ظرفیت تولید 2 هزار تن گوشت و 30 تن خاویار احداث شده است.

اسحق اسلامی با بیان اینکه تأمین آب این پروژه از دریا و با دبی پنج متر‌مکعب در ثانیه است، گفت: در احداث این پروژه از تکنولوژی نوین سیستم‌های برگشت آب، مدیا، درام فیلتر، دستگاه تزریق ازن و اکسیژن خالص بهره‌گیری است.

وی خاطرنشان کرد: این پروژه با ارزش ریالی یک‎هزار و 360 میلیارد ریال احداث شده که از مقدار سرمایه‌گذاری ایجادشده 200 میلیارد ریال آن مربوط به ساخت اسکله آب‌رسانی و 200 میلیارد ریال هم از محل تسهیلات صندوق توسعه ملی بوده است.

مدیر‌عامل شرکت تعاونی پرورش ماهیان خاویاری قره‌برون یادآور شد: در این شرکت تعاونی برای 400 نفر اشتغال‌زایی شده که 200 نفر به‌طور مستقیم و 200 نفر به‌طور غیر‌مستقیم است و از این تعداد هم 90 نفر فارغ‌التحصیل رشته شیلات و کشاورزی هستند.

به گزارش فارس، گلخانه تولید گل آنتوریوم در شهرستان آمل مقصد دیگر بازدید بود.

مدیر‌عامل شرکت رویش در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: استارت اولیه گلخانه تولید گل آنتوریوم از سال 81 در شهرستان آمل زده شده که اولین گلخانه hightech کشور است.

خلیل قلی‌زاده با بیان اینکه تغذیه این نوع گل به‌صورت هوشمند است و هیچ‌گونه وابستگی به خاک ندارد، افزود: احداث گلخانه‌ها باید با توجه به نوع گونه و منطقه باشد و گلخانه‌هایی که از محیط سردتری برخوردار هستند، تولیدات مطلوب‌تری دارند.

وی بیان کرد: مشکل برخی گلخانه‌ها این است تولیدات آنها مقطعی است و زمانی‌که در بازارهای جهانی نیاز به محصولات با کیفیت است، محصول کافی و باکیفیت نداریم.

مدیر‌عامل شرکت رویش ادامه داد: زیرساخت‌ها آن‌گونه که باید آماده باشد، نیست و به همین دلیل نمی‌توانیم در بازارهای جهانی به‌راحتی ورود پیدا کنیم.

قلی‌زاده با بیان اینکه گلخانه‌های ما دارای انعطاف‌پذیری بالایی است و اینکه چه محصولی و در چه مکانی کشت شود هم مشخص است، اضافه کرد: بستر کشت گل‌ رز و آنتوریوم در گلخانه‌های ما به‌صورت کوپوپیک است که 75 درصد آب و 25 درصد هوا است.

مدیر‌عامل شرکت رویش خاطرنشان کرد: سیستم آبیاری بر اساس میزان نور در نظر گرفته شده و هرچه میزان نور بیشتر باشد، نیاز گیاه به آب بیشتر می‌شود.

به گزارش فارس، شرکت کاله آمل از دیگر طرح‌های مورد بازدید هیئت اردبیلی بود.

مدیر‌عامل شرکت فرآورده‌های لبنی کاله آمل در گفت‌و‌گو با فارس، اظهار کرد: کارخانه آمل دارای قدمت 24 ساله است و 18 کارخانه وابسته و پیوسته آن در سطح کشور فعالیت دارند.

سیدی افزود: کارخانه کاله آمل توانسته با خلاقیت، نوآوری و تنوع در محصولات تولیدی خود به‌عنوان صادرکننده ممتاز و تولیدکننده برتر در کشور و حتی جهان اسلام محسوب شود.

وی با بیان اینکه محصولات این کارخانه به کشور عراق صادر می‌شود که در آینده نزدیک به کشور روسیه و مسکو هم صادرات دارد، گفت: این شرکت محصولات لبنی، گوشتی، بستنی و نان را با برندهای مختلف تولید کرده و به‌عنوان شرکت پیش‌رو در حوزه برند صنایع غذایی و نوشیدنی در منطقه مطرح است.

مدیر‌عامل شرکت کاله آمل ادامه داد: شرکت کاله آمل در استان‌های تهران و اصفهان هم در حال فعالیت است و در حال راه‌اندازی کارخانه‌ای در کربلا است.

سیدی اظهار کرد: شرکت کاله با یک‌هزار و 800 نوع فرآورده‌های مختلف توانسته سالانه بیش از یک میلیارد دلار درآمد کسب کند.

وی با بیان اینکه روزانه 2 هزار و 500 تن شیر به کارخانه کاله وارد می‌شود که 2 هزار تن در شرکت آمل است، گفت: شرکت کاله با 2 هزار و 200 دستگاه کامیون محصولات خود را در کل ایران و عراق پخش می‌کند.

به گزارش فارس، حضور در تجارت جهانی نیازمند داشتن برند جهانی است و برند نمادی از صداقت، تعهد و کیفیت است که برای توسعه و ترویج آن باید برنامه‌های بلند‌مدت و راهبردی تدوین شود.

امیدواریم با حمایت همه‌‌جانبه مسئولان کشوری و استانی در سال‌های ‌آینده شاهد برندهای شاخص بیشتری در بخش‌های مختلف باشیم.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : حفظ ارزش استراتژیک محصولات کشاورزی مازندران با تحقق تعهد و کیفیت

حفظ ارزش استراتژیک محصولات کشاورزی مازندران با تحقق تعهد و کیفیت

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر