صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
آیت الله آملی لاریجانی:

سعودی ها باید بدانند صبر ایران هم حدی دارد/ توصیه رئیس دستگاه قضا به دست اندکاران انتخابات

رئيس قوه قضائيه گفت: سعودی­ ها باید بدانند رفتار جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنان توام با متانت و تدبیر است اما این متانت، تدبیر و سکوت به معنای این نیست که آنها می­ توانند هر کاری انجام دهند و به هر حال صبر جمهوری اسلامی ایران هم حدی دارد.

کد خبر : 36866

تاریخ انتشار : 21/10/1394 - 19:38


سعودی ها باید بدانند صبر ایران هم حدی دارد/ توصیه رئیس دستگاه قضا به دست اندکاران انتخابات

به گزارش خط امید بهشهر، آيت الله صادق آملي لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي انتخابات را نعمتي بزرگ براي کشور خواند و افزود: در انتخابات سرمايه هاي اجتماعي زيادي خلق مي شود.

وي گفت: حضور در انتخابات وظيفه عمومي محسوب مي شود و از حيث اينکه نهادهاي مردم‌سالارانه ديني بر آن استوار است بدون حضور مردم تجلي پيدا نمي کند.

آيت الله آملي لاريجاني افزود: دشمنان جمهوري اسلامي ايران ماه‌ها و سال‌ها تلاش مي کنند تا در انتخابات خدشه ايجاد کنند و بگويند مردم به نظام اعتماد ندارند اما در هر انتخاباتي مردم بر دشمن فائق آمده و انتخابات را به سرمايه اي اجتماعي تبديل کرده اند.

رئيس دستگاه قضا گفت: حتي در انتخابات سال ۸۸ که فتنه اي هم پيش آمد حضور بيش از ۴۰ ميليون شرکت کننده نوعي سرمايه مهم اجتماعي براي کشور به حساب آمد.

دست اندرکاران انتخابات به اخلاق و معنویت و پرهیز از بی اخلاقی­ها توجه جدی کنند

آیت الله آملی لاریجانی افزود: حضور در انتخابات در واقع اهمیت دادن به سرنوشت کشور است و برگزاری قانونی و سالم چنانچه رویه چند دهه گذشته بوده است، همراه با مشارکت همه مردم موجب اعتماد به نفس در مردم و مسئولان برای حرکت در مسیر توسعه و پیشرفت خواهد شد.

رئیس قوه قضاییه خواهان توجه جدی همه دست اندرکاران اجرایی، نظارتی و مشارکت کنندگان در انتخابات به اخلاق و معنویت و پرهیز از بی اخلاقی­ها در مسیر انتخابات شد و تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی ایران معنویت و اخلاق، اصلی اساسی است و اعتقاد به سنت­ های الهی، رکن آن است و بر اساس این اعتقاد باید دانست که در نهایت حق پیروز است و با همین اعتقاد باید در انتخابات حضور یافت و مشارکت فعال کرد. خداوند متعال عمل خالصانه را ارتقاء می‌بخشد و همچون درخت مثمری، هر لحظه ثمره خویش را به اذن پروردگارش ارزانی می‌دارد.

آیت الله آملی لاریجانی افزود: امیدواریم در پرتو عمل به وظایف قانونی، اخلاق و ارزشهای الهی و توجه به اهمیت آثار و نتایج مشارکت مردمی در انتخابات، شاهد برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و معنادار در کشور باشیم.

حملات سعودی ها به یمن غیرانسانی، غیرمنطقی و بر خلاف تمام موازین بین المللی است

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به رفتارهای غیرعاقلانه سعودی­ها و تحرکات آنان در مخدوش کردن چهره جهان اسلام و از جمله حملات غیرانسانی آنها به مردم بی دفاع یمن اشاره و اظهار کرد: حملات سعودی ها به یمن غیرانسانی، غیر منطقی و بر خلاف تمام موازین بین المللی است و با این حال شاهد ادامه این حملات از سوی حکام سعودی هستیم.

آیت الله آملی لاریجانی واکنش های عربستان سعودی به حادثه رخ داده در خصوص سفارت این کشور در ایران را بهانه تراشی ­های حکام این کشور علیه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی توصیف کرد و گفت: مسئولان کشور وقوع چنین حادثه­ ای را تقبیح کردند اما سعودی ها آن را بهانه­ ای برای حمله به جمهوری اسلامی ایران قرار داده اند؛ آن هم در حالیکه چنین حوادثی در بسیاری از کشورها رخ می دهد و معمولا برای واکنش نشان دادن به چنین رخدادهایی به موضع­گیری رسمی مسئولان و مراجع رسمی در قبال وقوع این حوادث توجه می شود.

رفتار سعودی ها غیرعاقلانه و خارج از تدبیر است

رئیس دستگاه قضا با تاکید بر اینکه در مواردی سفارتخانه ­های جمهوری اسلامی ایران در برخی کشورها آماج چنین رخدادهایی بوده است و مسئولان جمهوری اسلامی ایران همواره موضع گیری­ های مدبرانه و مستند به واکنش رسمی دولت­ های آن کشورها داشته­ اند گفت: در حال حاضر رفتار سعودی ها در مقابل این حادثه به هیج وجه متناسب با موازین و عرف بین المللی نیست و واکنش­هایی غیر عاقلانه و خارج از تدبیر است.

آیت الله آملی لاریجانی به وقوع حادثه منا و ربط دادن آن به قضا و قدر الهی از سوی حکام سعودی و تاکید بر لزوم پیگیری این حادثه از سوی مقامات اجرایی و قضایی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی به سایر اقدامات و تحرکات این کشور از جمله حمایت سعودی ­ها از تروریست ­ها و جنایاتشان در یمن اشاره کرد و افزود: حاکمان سعودی به گونه ­ای سخن می گویندکه گویی تمام امور کشورهای اسلامی در دست آنها است در حالیکه این تصور در واقع توهمی بیش نیست و آنان باید بدانند که گرچه ثروتی باد آورده نصیبشان شده است اما عقلانیت و تدبیر در امور، مسئله دیگری است که باید به آن دست یافت.

مردم جهان اسلام فریب تحرکات و اظهارات سعودی ­ها را نخواهند خورد

رئیس قوه قضاییه با تاکید بر اینکه مردم جهان اسلام و بسیاری از دولتمردان کشورهای مسلمان فریب تحرکات و اظهارات سعودی ­ها را نخواهند خورد تصریح کرد: حاصل اقدامات غیرمنطقی و غیرعقلانی حاکمان سعودی جز تضعیف جهان اسلام و خدمت به استکبار و تقویت جریان تروریستی نیست و باید گفت متاسفانه حاکمان سعودی به عنوان عمله­‌ای در خدمت صهیونیست­ ها و آمریکایی­ ها در آمده ­اند.

صبر جمهوری اسلامی ایران هم حدی دارد

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: سعودی­ ها باید بدانند رفتار جمهوری اسلامی ایران در مقابل آنان توام با متانت و تدبیر است اما این متانت، تدبیر و سکوت به معنای این نیست که آنها می­ توانند هر کاری انجام دهند و به هر حال صبر جمهوری اسلامی ایران هم حدی دارد.

رئیس قوه قضاییه در بخش پایانی سخنان خود به اقدامات اخیر آمریکایی­ ها در تصویب مجموعه­ ای از قوانین علیه جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: گرچه این مصوبات نهایی نیست اما نشان می­‌دهد که آمریکایی­ها در مقام عمل، به وعده­ ها و قول­ های خود پایبند نیستند و چنین رفتارهایی نشان از اختلافات درونی آنها است.

ادامه روند کنونی آمریکا، ایران را به نقطه­ ای می رساند که در مورد توافق برجام تجدیدنظر کند

آیت الله آملی لاریجانی با اذعان به این نکته که «بر اساس توافق برجام تحریم­ ها باید برداشته شود و موضوعی به نام تحریم­ های حیثی با روح برجام مخالف است» افزود: اینکه بگویند تحریم ها را از حیث غنی سازی برداشته ­ایم اما از حیث فعالیت های موشکی و موضوع حقوق بشر می توانیم تحریم­ های جدید تصویب کنیم عاقلانه و پذیرفتنی نیست و ادامه چنین روندی جمهوری اسلامی ایران را به نقطه­ ای خواهند رساند که در مورد توافق برجام تجدیدنظر کند.

رئیس قوه قضائیه گفت: از مسئولان اجرایی کشور می­ خواهیم با این مسئله آگاهانه برخورد کنند و راه را بر فریبکاری دولت­های سلطه گر ببندند.

در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس طرح اصلاح موادی از قانون مجازات اسلامی ادامه یافت و موادی از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.


منبع : جهان

 

  

دیدگاه شما در مورد : سعودی ها باید بدانند صبر ایران هم حدی دارد/ توصیه رئیس دستگاه قضا به دست اندکاران انتخابات

سعودی ها باید بدانند صبر ایران هم حدی دارد/ توصیه رئیس دستگاه قضا به دست اندکاران انتخابات

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر