صفحه نخست

فرهنگ و هنر

اقتصادی

عمومی

حوادث

سیاسی

علم و فناوری

اجتماعی

ورزشی

اخبار
چاپ
رئیس پارک علم و فناوری مازندران:

مازندران ظرفیت ایجاد یک هزار شرکت دانش‌بنیان را دارد

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: در صورت ایجاد زیرساخت امکان ایجاد هزار شرکت دانش‌بنیان در استان وجود دارد.

کد خبر : 36852

تاریخ انتشار : 20/10/1394 - 20:02


مازندران ظرفیت ایجاد یک هزار شرکت دانش‌بنیان را دارد

به گزارش خط امید بهشهر، علی معتمدزادگان عصر امروز در جلسه ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: برای اجرای اقتصاد مقاومتی نیاز است که خام فروشی محصولات در مازندران کاهش پیدا کند.

وی با اعلام اینکه برنامه‌ریزی برای کاهش مصرف سم در استان در دستور کار قرار گیرد، تصریح کرد: فناوری کاهش مصرف سم در محصولات کشاورزی وجود دارد، پارک علم و فناوری این ظرفیت را در استان به وجود آورد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اعلام اینکه پارک علم و فناوری فرصت بسیاری خوبی برای اجرای طرح‌های مطلوب اقتصادی است، افزود: در یک سال و نیم گذشته میزان شرکت‌های زیرپوشش ما دو برابر شد و این شرکت‌ها نیز رشد داشته است.

وی با بیان اینکه فضای زیرساختی استان فضای رشد بیشتر پارک علم و فناوری را نمی‌دهد، افزود: در صورت ادامه این روند در افزایش شرکت‌های دانش‌بنیان درجا خواهیم زد.

معتمدزادگان با اعلام اینکه در صورت حمایت مسئولان استانی افزایش تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان برنامه‌ریزی می‌شود، گفت: توان ایجاد هزار شرکت دانش بنیان در استان وجود دارد به شرطی که زیرساخت‌های استان در این زمینه فعال شود.

وی اظهار کرد: شرکت دانش‌بنیان به منظور هم‌افزایی علم و دانش ایجاد شد و در این شرکت نسبت نیروهای متخصص نسب به سایر شرکت‌های بیشتر است و برای واحدهای تحقیق و توسعه هزینه بیشتری پرداخت شد.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران افزود: در این شرکت تلاش داریم، ایده‌ها را به ثروت تبدیل کنیم و نسب به تجاری‌سازی آن اقدام می‌شود.

وی با اعلام اینکه ایده فن بازار در استان برای اولین‌بار برگزار شد، گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان ظرفیت بسیار مناسبی برای تولید و اجرای طرح اقتصاد مقاومتی دارد.


منبع : فارس

 

  

دیدگاه شما در مورد : مازندران ظرفیت ایجاد یک هزار شرکت دانش‌بنیان را دارد

مازندران ظرفیت ایجاد یک هزار شرکت دانش‌بنیان را دارد

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین
  • rss
  • آرشیو

 

 

مبلمان ماهور بهشهر